Mesina risina Jasikēviča lietu
Slavenais basketbola treneris Etore Mesina slejā laikrakstam "El Pais" analizē lietuviešu basketbolista Šarūna Jasikēviča viduvējo karjeru NBA, salīdzinot to ar NBA finālu MVP, francūzi Toniju Pārkeru. Mesina norāda atslēgas punktus panākumiem NBA.
Šarūns Jasikēvičs 2005. gada vasarā noslēdza līgumu ar NBA komandu Indiānas "Pacers" uz trīs gadiem par 12 miljoniem ASV dolāru. Piedaloties 75 spēlēs, 2005./2006. gada sezonā viņš laukumā pavadīja vidēji 20 minūtes, guva 7 punktus un atdeva 3 rezultatīvas piespēles. Nākamajā sezonā pēc 37 spēlēm "Pacers" viņu aizmainīja uz Goldensteitas "Warriors", kur spēles laiks samazinājās uz pusi.
Eiropas basketbola čempionātā Spānijā šogad Lietuvas izlases sastāvā Jasikēvičs spēlē vidēji 30 minūtes mačā, gūst 14 punktus, atdod 6,4 rezultatīvas piespēles.
Etore Mesina, kurš raksta sleju Spānijas laikrakstam "El Pais", veltījis savu svaigāko sleju "Jasikēviča lietai" - "El caso Jasikevicius". Kādā intervijā Jasikēvičam esot jautāts, kāpēc Tonijs Pārkers tik daudz sasniedzis NBA, bet viņš pats (Jasikēvičs) nē. Jasikēvičs atbildējis, ka neesot bijusi iespēja spēlēt klubā, kurš būtu piemērots viņam. Tādā ziņā, ka klubs nevarēja piemēroties un izmantot Jasikēviča īpašības.
Mesina par šādu viedokli saka: "Tas var šķists nenopietns un virspusējs, bet patiesībā tāds nav. Maiks Brauns, atbildīgais par Klīvlendas "Cavaliers" un Popoviča ex-asistents Sanantonio "Spurs", man teica, tajās dienās, kad kopā ar CSKA Itālijā notika treniņnometne, ka nepieciešamas divas lietas un izpilddirektora (galvenā vadītāja) nepiekāpība, uzstājība."
"Kas ir nepieciešams, lai integrētos (iekļautos) no Eiropas uz NBA basketbolu? Pirmkārt, virziens un treneris, kurš izlemj, kā sadalīt minūtes ne tikai treniņos, lai attīstītu spēlētāja prasmes. Zināms, ka Toronto tikai pēc vairākām konfrontācijām (viedokļu apmaiņām) starp Kolandželo* un Gerardini* nolēma vairāk izmantot drafta pirmo numuru Andrea Barnjani. Tajā pašā laikā spēles sistēma ar bumbas un spēlētāju kustību - piemēram, salīdzinām "Spurs" un "Warriors" - var palīdzēt eiropietim, kurš nav pieradis, noskaidrot savu vietu. Kā tas ierasti gadās NBA, tad ar laiku spēlētājs saprot, kas notiek NBA."
"Tas notika ar Jasikēviču Indiānā: viņu izmantoja kā metēju no stūriem, jo vadījās no iespaida, ko radīja labais metienu procents. Bieži vien NBA trenerim un komandai jācīnās pret vairuma amerikāņu stereotipu, ka mūsējie ir vāji aizsardzībā un viduvēji atlēti. Problēma ir tā, ka viņi nespēj pienācīgi novērtēt mūsu labāko spēlētāju daudzpusību - piespēles, spēlēt vienotā komandā. Droši vien tāpēc, ka NBA cieņā ir viens pret vienu spēlēt un "pick and roll" (bloķē un turpini)."
"Lai gan nepaveicās NBA, tomēr ja Šarass atgriezīsies Eiropā, tad viņš izjauks līdzsvaru Eirolīgā. Pretinieku treneriem būs negulētas naktis, bet skatītājiem - lieli prieki. Domāju, viņš nebūs vienīgais, kurš pēc viduvējas pieredzes pāri okeānam dos priekšroku būt par čempionu Eiropā."
*Braiens Kolandželo ir Toronto ģenerālmenedžeis (GM). Mauricio Gererdini ir Toronto "Raptors" viceprezidents (kopš pagājušā gada jūnija) un GM asistents. Pirms tam viņš bija Itālijas kluba "Benneton Treviso" GM. Viņš, starp citu, raksta "Raptors" mājas lapā blogu, ar ko var iepazīties jebkurš interesents, apmeklējot adresi www.nba.com/raptors
[+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
ha ha ha ha
Kur tad taa var itulkot? katraa zinjaa basketbolaa terminu apvienojumu "bloķēt un turpināt" ir grūti iztēloties..
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]