Eirolīgas D grupas apskats
Anete Jēkabsone-Žogota, Ieva Kubliņa, Ainars Zvirgzdiņš ir trīs vārdi, kas rada pastiprinātu interesi par Maskavas "Dinamo" sekmēm FIBA Eirolīgas D grupā.
FIBA Eirolīga. D grupa
1. Maskavas „Dinamo” (Krievija)
2. Valensijas „Ros Casares” (Spānija)
3. Viļņas „Teo” (Lietuva)
4. Pēčas „MiZo Pecs” (Ungārija)
5. Kānas-Mondevilas „USO Mondeville” (Francija)
6. Faencas „Germano Zama” (Itālija)
Grupas favorītes ir Eirolīgas vicečempiones no Spānijas pilsētas Valensijas, savukārt ar spēcīgu Latvijas spēlētāju un treneru pārstāvniecību Eirolīgā atgriežas Maskavas „Dinamo”. Papildu interesi par D grupu rada fakts, ka iepriekšējās sezonās „Teo” un „Mondeville” klubu sastāvos ir spēlējušas Ieva Kubliņa un Anete Jēkabsone-Žogota.
Maskavas „Dinamo”
„Balti-zilo” lielākais panākums Eiropā gūts, Ainara Zvirgzdiņa vadībā pērnajā sezonā izcīnot FIBA Eiropas Kausu, turklāt Anete Jēkabsone kļuva par turnīra izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju. Komanda Eirolīgā spēlējusi arī iepriekš, Armanda Krauliņa vadībā. 2005. gada pavasarī „Dinamo” ceļu uz Eirolīgas „Četru finālu” aizšķērsoja Viļņas „Lietuvos Telekomas” ar Ievu Kubliņu ierindā.
Citu Krievijas klubu finanšu varenība „Dinamo” starpsezonā atstāja bez trīs Krievijas valstsvienības spēlētājām – Tatjana Ščegoļeva devās uz Maskavas apgabala „Spartak”, kamēr Oksanas Rahmatuļinas un Natālijas Vodopjanovas ceļš aizveda Urālu kalnu virzienā pie Jekaterinburgas „lapsām”. Spānijas virslīgas un bijušā Zanes Tamanes kluba bankrots savukārt uz Maskavu atveda amerikānieti Kelliju Šūmaheri (Schumacher). Komandu pastiprinājusi Ieva Kubliņa, jaunais amerikāņu centrs, 201 cm garā Elisona Beilsa (Bales) un viena no Baltkrievijas valstsvienības līderēm Svetlana Voļnaja. Ne tik labā līmenī ir vasarā piesaistītās Krievijas spēlētājas, tāpēc Eirolīgas spēlēs galvenais uzsvars tiks likts uz leģionārēm. Par kluba līderēm ir kļuvušas Anete Jēkabsone un spāņu saspēles vadītāja Nurija Martinesa.
”Dinamo” jaunais modelis un spēles rokraksts vēl tikai tiek veidots un komandas īstais spēks būs redzams tikai pēc vairākiem mēnešiem, tomēr grupas pretiniekus iespējams pārspēt citu pēc cita. Pirmā pārbaude būs 8. novembrī, savā laukumā uzņemot Ungārijas „MiZo Pecs”.
Valensijas „Ros Casares”
2006./2007. gada sezonā Valensijas superklubs pierādīja, ka ir labākais Rietumeiropā, atzīstot tikai Maskavas apgabala „Spartak” pārākumu „Četru finālā”. Nokļūšana labāko kvartetā ir arī šāgada mērķu sarakstā, tomēr līdz ar Eirolīgas paplašināšanos un Krievijas pārstāvniecības pieaugumu tas kļūst grūtāk sasniedzams nekā pērn.
Spānijas vienības rīcībā bija otrs labākais centru duets Eiropā pēc „CSKA”, taču 2007. gada vasara ieviesa savas korekcijas. 213 cm garā poliete Malgoržata „Margo” Dideka ir mātes cerībās, Erikai De Souzai ir nopietns potītes savainojums. Piektā numura pozīcijas spēlētāju iztrūkums lika valensietēm meklēt jaunu risinājumu, uzaicinot sastāvā Ketiju Duglasu no Viļņas „Teo” un bijušo Maskavas „Dinamo” spēlētāju Jeļenu Baranovu. „Ros Casares” sastāvā ir divas no Spānijas valstsvienības līderēm – Elīza Agilara un Laja Palau, labākā Grieķijas spēlētāja Evantija Maltsi, WNBA zvaigzne Deliša Miltone-Džonsa un Uzbekistānā dzimusī krieviete Jeļena Tornikidu. Spānijas virslīgas atklāšanas spēlē „Ros Casares” tikai ar četru punktu pārsvaru pieveica Zanes Tamanes un Lienes Jansones „Hondarribia Irun”.
Viļņas „Teo”
2005. un 2006. gada pavasarī viļņietes un Ieva Kubliņa spēlēja Eirolīgas „Četru finālā”. Līdz superfinālam aizsniegties neizdevās, taču uzvaru bija daudz un komandu pamatoti varēja saukt par labāko telpā no Maskavas līdz Brno. Augot sāncenšu budžetiem un viesspēlētāju skaitam, „Teo” iespējas kļuvušas nedaudz pieticīgākas, pamatuzdevumam paliekot iekļūšanai labāko sešpadsmitniekā.
”Teo” pulcēts Lietuvas valstsvienības kodols, kuru ierasti papildina amerikānietes un viena no labākajām Baltkrievijas spēlētājām Jeļena Ļevčanka. Sāpīgākais zaudējums ir Ketijas Duglasas pāreja uz Valensiju. Gatavojoties jaunajai Eirolīgas sezonai, komanda piedalījās FIBA Pasaules (FIBA World) līgā Jekaterinburgā un sagādāja lielāko turnīra pārsteigumu, pieveicot ASV valstsvienību. Sagrāve pret Gundara Vētras trenēto Maskavas „CSKA” un sliktāka punktu attiecība liedza „Teo” iekļūt labāko četriniekā. Cīņā par piekto vietu nācās sīvās cīņās zaudēt kubietēm un Ungārijas „MiZo Pecs”.
Pēčas „MiZo Pecs”
Ungārijas klubi no Pēčas un Šopronas starptautiskajā arēnā bijuši redzamāki nekā nacionālā valstsvienība, turklāt komandu kodolus veido vietējās spēlētājas. Pēčas sastāvu šogad papildinājusi brazīliešu centra spēlētāja Graciane Hesus Koelju, piesaistītas spēlētājas no kaimiņvalstīm Horvātijas un Serbijas. Komandas līdere ir viena no pasaules labākajām saspēles vadītājām Dalma Ivanji.
”USO Mondeville”
Lai gan komanda nav pieskaitāma Francijas „milžiem”, pēdējos gadus allaž pratusi būt nacionālā čempionāta labāko piecniekā un nopelnījusi vietu Eirolīgā. Vienības sastāvā pirms vairākiem gadiem spēlēja Evija Āzace, vēlāk Francijā palīdzot iejusties Anetei Jēkabsonei-Žogotai, kuras pēdās pērn sekoja Ieva Kubliņa. Anetei „USO Mondeville” kļuva par tramplīnu uz Francijas čempionvienību „Bourges”, savukārt Ieva 2006. gada nogalē tika atzīta par Francijas virslīgas vērtīgāko spēlētāju un šoruden pārcēlās uz Maskavu.
Komandu atstāja arī treneris Ervē Kudrē un labākā Āfrikas spēlētāja Hamčetū Maiga-Bao. Leģionāru vietā komandai pievienojušās vairākas jaunās Francijas spēlētājas un vēl viens maliešu centrs Diavara. Klubs var pacīnīties par iekļūšanu nākamajā kārtā, tomēr to paveikt nebūs viegli.
”Germano Zama Faenza”
2007. gada aprīlī Faencas klubs spēlēja FIBA Eiropas Kausa finālā, kur atzina Maskavas „Dinamo” pārākumu. Labie panākumi Itālijā ļāva vienībai kvalificēties Eiropas stiprākajam klubu turnīram. Komandā Itālijas valstsvienības spēlētājas apvienotas ar Rietumbalkānu leģionārēm un brazīlieti Sintiju Silvu Dus Santušu.
Izmantotie resursi:
www.fibaeurope.com
Foto: Romāns Kokšarovs, eSports.lv
[+] [-]
-1 [+] [-]
Cerams, ka Ievai Eirolīgā 1) būs vismaz 15-20 min.vidēji spēlē,
2) būs daudz iemestu 3punktnieku.
Nu, un Anete ir Anete..