Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 3

Noskaidrots NCAA amerikāņu futbola plejofu četrinieks

Juris Miņins
Juris Miņins

Noskaidrots NCAA amerikāņu futbola plejofu četrinieks
Alabamas futbolisti, Foto:USA Today/Scanpix

ASV Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) amerikāņu futbola turnīrā vakardien noslēdzās regulārā sezona pēc kuras tika paziņotas tās četras komandas, kas cīnīsies par Nacionālo čempionu godu.

NCAA amerikāņu futbola čempionātā ir noskaidrotas tās četras komandas, kuras šogad cīnīsies par Nacionālo čempionu titulu. Lai tiktu pie diviem izslēgšanas maču pāriem šajā nedēļas nogalē tika izspēlētas konferenču finālspēles, kas, jāatzīst, daudz ko izmainīja galīgajā vietu sadalījumā.

Vispirms ir jāmin Alabamas un Džordžijas skolu komandu cīņa, jo par SEC konfferences titulu cīnījās divas pirmā trjinieka komandas. Nika Seibena trenētie "Crimson Tide" bija trešie, kamēr Džordžijas "Bulldogs" – pirmie.

Lai arī "Bulldogs" spēja izvirzīties vadībā ar 10:0, Alabama kārtējo reizi parādīja un pierādīja, ka viņi ir pēdējās desmitgades dominējošākais spēks koledžu futbolā un pateicoties Braisa Janga četriem noorganizētiem piezemējumiem, "Crimson Tide" svinēja pārliecinošu uzvaru ar 41:24.

Tāpat liela uzmanība tika pievērsta "Big Ten" konferencei, jo tās finālā Mičigana tikās ar Aiovas komandu. Jāsaka, ka pēc iepriekšējā nedēļā izcīnītās uzvaras pār Ohaio štata universitāti, mičiganieši bija mača favorīti, taču no "Hawkeyes" arī tika gaidīta kāda nopietnāka pretestība. Tāda gan tā arī netika sagaidīta un Džima Harbo trenētā komanda uzvarēja ar 42:3.

Savukārt Sinsinati "Bearcats" triumfēja AAC divīzijā, ar 35:20 pārspējot Hjūstonu. Viņi arī palika vienīgie no TOP-25 komandām, kas sezonu noslēdza bez zaudējumiem.

Tieši Alabama, Mičigana, Džordžija un Sinsinati būs tās komandas, kuras cīnīsies vispirms par to, lai kvalificētos dalībai 10. janvārī ieplānotajā NCAA čempionāta finālā, bet tad arī par uzvaru tajā. Jāsaka, ka šāds pretendentu kvartets bija arī pirms izšķirošajiem mačiem, tiesa, pēdējā spēļu kārta mainīja to izvietojumu. Tas savukārt mainīja pusfināla pārus. Alabamai pretiniekos būs Sinsinati, bet Džordžija cīnīsies ar Mičiganu.

NCAA amerikāņu futbola (un ne tikai) turnīrā ir visai savdabīga izspēles kārtība, jo, tā kā FBS apakšdivīzijā vien spēlē 130 komandas, tad, protams, katra ar katru vienas sezonas laikā nevar aizvadīt pa mačam. Tāpēc labākās komandas tiek noteiktas balsojot ekspertiem. Izslēgšanas maču dalībnieki arī tiek noteikti ar balsojuma palīdzību. Tas, protams, reizi pa reizei rada nepatiku un skandālus, taču NCAA no esošās sistēmas neplāno atteikties (tikai paplašināt komandu skaitu izslēgšanas mačos).

Tāpat ir jāatzīmē, ka sezona turpināsies ne tikai šīm četrām komandām, jo bez cīņas par Nacionālo čempionu titulu, paralēli komandas piedalīsies kausu izcīņas spēlēs, jeb "Bowl Games". Tās ir kausu spēles, kurās komandas ar pozitīvu uzvarēto-zaudēto maču bilanci tiekas savā starpā (komandas uz konkrēto kausa izspēli tiek uzaicinātas), lai sezonas beigās cīnītos par kādu kausu.

Šogad tiks rīkoti 44 kausu mači un tie sāksies 17. decembrī. Vienā no tiem piedalīsies arī vienīgais Latvijas pārstāvis šajā čempionātā, Ralfs Rūsiņš, kura Libertī "Flames" ir uzaicināta uz "Lending Tree Bowl", kas norisināsies 18. decembrī un tiks demonstrēts arī ESPN kanālā. "Flames" pretinieki pagaidām gan vēl nav zināmi, taču tā būs kāda no MAC konferences komandām.

Jāatgādina, ka Ralfam Rūsiņam tā būs pēdējā spēle NCAA futbolā un pēc tās aizsardzības līnijas iekšējais aizsargs mēģinās iekļūt NFL.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/