Čads Peningtons izpelnās atzinību
Nacionālā Futbola Līga (NFL) turpina atzīmēt sezonas izcilniekus un vakar tika nosaukts uzvarētājs nominācijā "Gada atgriešanās", par kuras ieguvēju otro reizi pēdējos trīs gados kļuva Maiami "Dolphins" saspēles vadītājs Čads Peningtons.
Čads Peningtons, kurš vēl pirms gada bija Ņujorkas "Jets" otrais saspēles vadītājs, bet vasarā, kad vienībā ieradās Brets Favrs, vispār tika izslēgts no komandas, starpsezonā pievienojās Maiami "Dolphins" vienībai, kura iepriekšējās sezonas 16 spēlēs bija tikusi vien pie vienas uzvaras, taču šosezon, lielākoties pateicoties 32 gadus vecā saspēles vadītāja pūlēm, tika pie 11 uzvarām un izcīnīja Amerikas Futbola Konferences austrumu divīzijas čempionu titulu un vietu izslēgšanas spēlēs.
Kopumā Peningtona kontā šosezon ir 16 spēles (visas sākumsastāvā), 321 precīza piespēle (no 476, 67.4%), sasniegti 3653 jardi un atdotas 19 rezultatīvas piespēles, taču septiņas reizes viņa piespēles ir pārķertas, trīs reizes ir zaudējis bumbu un 24 reizes ticis apstādināts vēl pirms paspējis izdarīt piespēli. Tāpat Čads ir piedalījis "skriešanas spēlē" - 30 mēginājumi, 62 jardi, viens piezemējums.
Jāpiebilst, ka šī Peningtonam ir jau otrā "Gada atgriešanās" balva pēdējo trīs sezonu laikā. Iepriekšējo viņš ir saņēmis 2006. gadā par atgriešanos līgā un tai sekojošu lielisku spēli (Ņujorkas "Jets" spēlēja izslegšanas spēlēs), pēc divām pleca operācijām viena gada (2005. gada) laikā.
Pats spēlētājs, atbildot uz jautājumu, kas ir jāizdara, lai varētu iegūt šādu balvu, atbildēja jokojot: "Jāgūst kāda nopietnāka trauma un nākamajā gadā jāspēja atgriezties." Taču vēlāk, Peningtons kļuva nopietnāks: "Man ir laba komanda un labi komandas biedri. Bez viņiem es negūtu šādus panākumus."
Izmantotie resursi:
sportingnews.com
forecaster.ca
-2 [+] [-]
tas jau tas pats kas Burzinjsh un Dizhpaardoklis (bestsellers)
+2 [+] [-]
Kāpēc lietot kkādus neizprotamus vārdus, ja var uzrakstīt latviski?
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
+3 [+] [-]
2) Ko tas izsaka? Pozīcijas nosaukumā jābūt kkādam vismaz mājienam uz viņa nozīmi laukumā. Ko izsaka "Ceturtdaļaizsargs"? To, ka viņš aizsardzībā spēlē uz 25% no savām spējām?
3) Tad WR būtu "platais atgriezējs", RB - skrienošais aizsargs utt. ?
Savukārt "saspēles vadītājs" tā arī norāda, ka cilvēks vada komandas saspēli, uzbrukumu. Jo tieši ar QB sazinās treneris, uzbrukuma koordinators, tieši QB izdomā kā apspēlēt pretiniekus. Reāli - vada komandas spēli (saspēli).
+4 [+] [-]
+5 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-3 [+] [-]
+1 [+] [-]
P.S. Arī hokejs un basketbols savā laikā bija tādā pat statusā kā pašlaik ir am. futbols... un ja toreiz tiktu klausīti tādi vot, kuri saka, ka nekas nav jāmaina mums būtu topskorers Helmuts Balderis, goulijs Artūrs Irbe un defensmens Sandis Ozoliņš, nemaz nerunājot par bodīčeker/tafgaju Raiti Ivanānu.
-2 [+] [-]
taču RB un WR latviskojami ir pilnīgi zemē metami
+1 [+] [-]
Pussargs (HB/FB) - spēlētājs piedalās gan uzbrukumā ("izsitot" jardus), gan bloķēšanā (QB sargāšanā pirms viņš izpilda piespēli) - tātad pa pusei uzbrucējs, pa pusei bloķētājs (sargs) - tāpēc arī pussargs.
Malējais uzbrucējs (WR) - nu a te viss pavisam skaidri - spēlētājs, kurš uzbrūk pretinieku ieskaites laukumam pa malu.
Tā kā amerikāņu futbols ir radies no "parastā", angļu futbola jeb soccer (Evolūcijas ceļš apmēram šāds: Futbols-Regbijs-Am.Futbols), tad daudzas pozīcijas, termini utt. ir aizgūti no tā, un nevajag izdomāt kko jaunu (piemēram, velosipēdu).
+1 [+] [-]
un ja par tēmu, tad čads malacis - aizvada lielisku sezonu un vēl jetiem normālu kloķi ielika.
[+] [-]
P.S.
Negribas, protams, neko solīt, bet, iespējams, nākotnē NFL (un arī NCAA galvenie notikumi) būs atspoguļoti arī te un visai regulāri.
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
-4 [+] [-]
Un tas, ka raksta autors pats visvairāk komentē savu rakstu un dir**s ar katru, kurš tur savu domu iemet, arī parāda šo to par autora pašcieņu. Un tagad mani atkal nomīnusos, jo mans viedoklis nesakrīt ar tavējo, kuram būtu jābūt vienīgajam pareizajam..
+1 [+] [-]
Zini, visi šo pozīciju latviskojumi ir izdomāti un tos izdomāja pietiekoši kompetents un mācīts cilvēks. Protams, vienmēr kādam gribēsies būt "Ko ta jūs, es te visu zinu, līdz manim nekā te nebija"... .
P.S. A kāpēc raksta autors nevar diskutēt ar citiem? Dabiska viedokļu apmaiņa... ja tu to uztver kā savādāk, tad nekā nevaru palīdzēt... .
-2 [+] [-]
Žurnālistam (vismaz tāda veida kā tu) galvenais uzdevums ir vienkārši sniegt lasītājiem informāciju, un tam visam ko tu gribi par to pateikt, ir jābūt jau rakstā. Un tas ir muļķīgi mēģināt pierādīt, ka tev ir taisnība (kā šajā gadījumā par nosaukumiem), jo tu esi žurnālists - tu vienkārši dari savu darbu. Izlasi komentārus un vai nu ņem vērā, vai nepiekrīti un viss... Tāda rīcība, manuprāt, ir profesionālāka. Bet nu, protams, tev ir visas tiesības diskutēt.
-3 [+] [-]
Embry, viņš nav nekāds žurnālists, drīzāk tikai tekstu tulkotājs. Lielākā daļā no tādiem žurnālistiem ir pumpaini tīņi, jaunieši un pieauguši neveiksminieki. So sad, but it's true.
-2 [+] [-]
+2 [+] [-]
Otrkārt, rakstu autoriem noteikti vajadzētu paskatīties citu autoru (latviešu, krievu, vācu, nu un vēl citas - poliglotiem) terminu tulkojumi -ja ir iespējams, nevajag no jauna izdomāt riteni.
Treškārt, nez vai nepieciešama žurnālista izglītība, lai vnk pārtulkotu no US saitiem svarīgu un interesējošu informāciju - 1:1 vai saīsināti!!! Runājot par kārtu apskatiem, gan Jānim, gan Viesturam paldies par darbu, jo var redzēt, ka čaļi viedokļus neizsaka pamatojoties tikai uz boxscore un spēļu highlights, bet skatās spēles (kas ir diezgan pagrūti dēļ reklāmām), un pēc paša pieredzes var teikt - apskatu rakstīšana nav viegls darbs un to kvalitāte nav nemaz tik slikta
+3 [+] [-]
1. Es neesmu žurnālists!!! Vienkārši sniedzu dažādas ziņas par dažādām sev tuvām tēmām, bieži vien kko klāt pieliekot "no sevis".
2. Es neko necenšos pierādīt, vinkārši norādu, ka šādai velosipēda izgudrošanas kampaņai nav nekādas jēgas, jo viss jau ir izdomāts pirms jums.
Makgaivers
Varu Tev pateikt noslēpumu - Latvijā sporta žurnālistikas praktiski nav vispār.
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
Es jau domāju, ka te tik daudz par NFL sarakstīts komentāros. Izrādās, ka ne.
+2 [+] [-]
Par televīziju, lūdzu nestāstiet! Pats esmu konstatējis, ka LNT ziņās, Panorāmā (dažreiz) utt. no TV un SWH, Star FM (bet viņiem šīs ziņas sūta paši) ziņās sporta ziņas tiek pārkopētas no eSporta 1:1. Kas tā par žurnālistiku?
Latvijā viss notiek "pa draugam", arī žurnālistikā (zinu pats), ne par kādiem profesionālajiem žurnālsitiem runāt nevar un būtu pat muļķīģi!
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Ko embry mēģina panākt man vēl joprojām nav skaidrs.
[+] [-]
eSports jau pats reti taisa savas reportāžas un visas tās figņas. Man šķiet, ka SWH un sporta ziņas TV ņem info no vienām un tām pašām ziņu aģentūrām (leta, uc.), tāpēc arī sakrīt informācija. Un par profesionālajiem žurnālistiem TV, kurus pieminēju, biju domājis tos, kas veido sporta pārraides un sporta studijas, nevis vienkāršus ziņu lasītājus.