Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:288, Did:0, useCase: 0

BK "Ķekari": Mācība ir laba lieta

BK "Ķekari": Mācība ir laba lieta
Pronets.lv atrada robu Ķekaru aizsardzībā...

Pēdējās trīs spēles ir bijušas diezgan krāsainas, vairāk jau emociju ziņā. Izbraukuma spēlē uzvara pret E.Daniševska biroju (78:75), kas izceļas citu komandu vidū ar savu specifisko oriģinalitāti. Pirmais zaudējums, visiem diezgan negaidīts, tika piedzīvots mājas spēlē pret Prontes.Lv (64:70). Un patīkama komandas uzvara izbraukumā pret SC Upesciems (74:60) 

Par aizvadītajām spēlēm tuvāk aicināti dalīties BK Ķekari spēlētāji- Rolands Porietis, Artūrs Portnovs un komandas kapteinis Jānis Mednis.

Spēle pret E.Daniševska biroju nebija īpaši skatāma. Kādam atslābums pēc visām uzvarām? Pretinieki noteica toni?

R.P.: Te gan jāiebilst, ka skatītājiem noteikti skatāma spēle, manuprāt, jo, lai arī to neizrāda, tomēr liela daļa sporta līdzjutēja gaida asumus laukumā – tā tas ir hokejā, tā tas ir basketbolā. Par pašu spēli – nedomāju, ka atslābums. Vienkārši, E. Daniševska biroja komandu es ierindoju starp tā sauktajiem neērtajiem pretiniekiem. Pirms spēles šķiet, ka visam būtu jābūt kārtībā, bet sākoties mačam, viss sagriežas otrādāk. Tomēr šī spēle daudz deva – izrāvām uzvaru pēdējās minūtēs, manuprāt, ļoti vērtīgi katram no Ķekaru spēlētājiem.

A.P.: Spēlējot sezonas sākumu ar uzvarām vien, galva uzkarst nemanot. Līdz ko nāk pretī komanda no lejas daļas – arvien grūtāk saņemties spēlei. Jo īpaši pret tādu komandu kā Daniševska birojs, kas visu laiku provocē un diskutē gan ar pretiniekiem, gan tiesnešiem. Spēle tiek raustīta un nenotiek plūstoši. Pa lielam komanda ir pārāk jauna, lai uz to visu pievērtu acis un spēlētu līdzsvaroti. Šo savu priekšrocību pretinieki izmantoja lieliski, panākot pat +14 spēles trešajā periodā. Paldies Dievam un Trenerim, kas mūs sapurināja, spējām saņemties un ātri atspēlēt mīnusus. Pēdējās minūtes jau bija īsta drāma, kurā šoreiz uzvarējām mēs. Šeit patiešām noder teiciens „Labāk nesmukā spēlē uzvara, nekā skaists zaudējums”...

Diezgan negaidīts un nepatīkams pārsteigums mājas zālē zaudējums Pronetam. Kas un kāpēc?

R.P.: Tiešām teikšu, ka grūti komentēt šo zaudējumu. Ir spēles, par kurām var teikt: „Uzvarēja tas, kurš to visvairāk gribēja.” Tas nenozīmē, ka mēs negribējām, bet tā es raksturotu to spēli. Bet kā mūsu treneris teica pēc spēles – labāk agrāk pa muti dabūt nekā vēlāk. Piekrītu!

A.P.: Es ilgi sēdēju pēc spēles un pārdomāju, kāpēc tā... Šī komanda bija uzvarējusi tikai vienu spēli un tā pati bija pret vienu no līgas favorītiem Rīgas Brīvostas pārvaldi, kas nozīmē, ka viņi ir bīstami. Turklāt, piesakot 5 jaunus spēlētājus pirms mūsu spēles, bija gaidāms, ka viņi būs gatavi. Tieši tas viņus, visticamāk, pacēla spārnos. Tieši šie jaunie mūs apspēlēja. Mēs savukārt bijām bikli un izskatījāmies vieglprātīgi. Šo situāciju, kad bijām izcīnījuši 7 uzvaras pēc kārtas, es raksturotu šādi – „Ja esi pacēlies gaisā un lido, tad neaizmirsti turpināt kustināt spārnus (strādāt), pretējā gadījumā var nākties smagā ātrumā ar knābi triekties pret zemi...”. Un mēs ietriecāmies zemē ar lielu blīkšķi. To, cik ļoti šis zaudējums bija noderīgs, pierādīja nākamā spēle pret SC Upesciemu, kuru uzvarējām pārliecinoši, bez 6 svarīgiem spēlētājiem, no kuriem visi regulāri rotē sākumsastāvā. Godīgi, uzreiz jāsaka, arī pretinieki nebija ne tuvu labākajā sastāvā. Atgriežoties pie Proneta – cepuri nost pretiniekiem par to, ka izmantoja savas iespējas un savas stiprās puses, lai piezemētu mūs un paldies, ka atgrieza realitātē.

J.M.: Par spēli pret Pronets.lv vienīgais, ko man gribas teikt ir tas, ka pretinieki gribēja uzvarēt vairāk. Pornetam jaunie papildinājumi ļoti labi iekļāvās spēlē un deva lielu pienesumu. Protams, varam teikt, ka mēs ne tuvu nebijām labākajā sastāvā, bet tas nav attaisnojums. Vienīgais iemesls kāpēc to spēli zaudējām bija tas, ka pretinieki gribēja uzvarēt vairāk! Tā bija laba mācība un es ceru, ka visi saprata - pat šajā līmenī nevienu komandu nevar apspēlēt ar zemu pašatdevi, lai arī mēs bijām individuāli spēcīgāki.

Pēdējā izbraukuma spēle pret SC Upesciems bija ļoti skatāma, skaista komandas spēle, maz kļūdu, salīdzinot ar iepriekšējām spēlēm, un no visa tā izrietoša skaista uzvara.

R.P.: Tieši tā – maz kļūdu, domāju, ka tas bija ļoti svarīgs faktors, lai uzvarētu. Veiksmīgi nosedzām soda laukumu, neļāvām Upesciema „centra” darboņiem tur brīvi darboties. Kā nevienā spēlē Ķekaru puišiem sakrita pēdējo sekunžu metieni, manuprāt, kādi četri. Domāju, ka ar šīm veiksmīgajām epizodēm sarakām lielas bedres pretinieku psiholoģiskajā pārliecībā. Protams, mūsu „leģionārs” Salvis, pēc ilgās prombūtnes atgriezās, varētu teikt, ar lielu blīkšķi – viņa pārliecinošie metieni nav pazuduši. Tomēr īpaši vēlos izcelt mūsu komandas kapteini Jāni Medni – jau pirms spēles manīju, ka viņš ir, sporta leksikā kārtīgi „uzvilcies” un tas lieliski atspoguļojās laukumā. Es domāju, ka ritot spēlei, vajadzības gadījumā viņš kaut caur sienai izskries, lai uzvarētu! Kapteinis vārda tiešākajā nozīmē!

A.P.: Kā jau iepriekš minēju, bijām atgriezušies uz zemes, tikko dabūjušu kārtīgu pērienu, par savu pašpārliecinātību. Visi saprata, kas par lietu un gāja laukumā kā izsalkuši vilki. Protams, pretinieku lazarete ļoti atviegloja šo uzdevumu izcīnīt uzvaru. Izdarījām savu darbiņu. Iztrūkstot daudziem svarīgiem spēlētājiem, vairākiem citiem bija iespēja sevi pierādīt. Tagad galvenais nesapriecāties, jo nākamā spēle parādīs, kuri ir galvenie pretendenti uz 3. līgas čempiona titulu...

J.M.: Pret Upesciemu lielu prieku sagādāja Salvja atgriešanās komandā. Viņam komandas spēlē netraucēja iekļauties arī nepiedalīšanās pirmajās 8 sezonas cīņās un viņa labais sniegums sākumā palīdzēja mums pārliecinoši aizvadīt visu spēli. Jāatzīmē arī Artūra Portnova sniegums, jo viņš beidzot sāka rādīt tādu spēli, kādu mēs visi sen jau gaidījām un zinājām, ka viņš to var. Tieši šajā spēlē visi atkal varēja pārliecināties, ka vajag spēlēt ar prātu, nevis vienkārši skriet un mest pa grozu, jo mierīgāk spēlēsim, jo lielāka pārliecība būs par saviem spēkiem un līdz ar to pieļausim mazāk kļūdu. Ja šādā sastāvā rādījām tik sakarīgu spēli es ar nepacietību gaidu, kad tiešām pilnīgi visi labākie ieradīsies uz spēli un tikai tad varēs spriest par to, ko mēs varam.

Nākamo spēli BK Ķekari aizvadīs izbraukumā pret tuvākajiem sekotājiem kopvērtējuma tabulā, pret Teikas Gaismu 07.12. (Teikas vsk.,21:30). Spēle domājams būs ļoti skatāma un spraiga. Pēc tam izbraukums 12.12. pret RXG/Ķekava. Un 2011.gada pēdējo spēli Ķekari aizvada mājas zālē 20.12. pret principiālo pretinieku Baltezers. Uz šo un, protams, visām citām spēlēm aicināti visi, kam sirdī tuvi Ķekari :)

Informāciju sagatavoja,
BK Ķekari

Avots:
BK Ķekari

     [+] [-]

, 2011-12-07 14:48, pirms 10 gadiem
hahaha, atkal jau saakas, idiotiskie raksti, intervijas pasham ar sevi

  -2 [+] [-]

, 2011-12-07 14:55, pirms 10 gadiem
lambijs rakstīja: hahaha, atkal jau saakas, idiotiskie raksti, intervijas pasham ar sevi
Kā Tev labi klājas Tomas? Sadzīvē nemaz tik drosmīgs neesi, kā virtuālajā pasaulē...