Baško - otra lietderīgākā Francijā
2007./2008. gada sezonā Francijā sekmīgi turpina spēlēt četras Latvijas basketbolistes, turklāt Gunta Baško daudzās pozīcijās ir līderu vidū.
Pārmaiņas franču leģionā
Nākamgad apritēs 20 gadu kopš Latvijas basketbolistes spēlē Francijā. 1988. gadā topošais franču superklubs „USVO Valenciennes” savās rindās piesaistīja Latvijas sieviešu basketbola leģendu Uļjanu (Juliānu) Semjonovu. Karjeras nogalē Uļu vajājušie savainojumi liedza viņai pilnībā parādīt savu potenciālu „melno panteru” sastāvā, tomēr Francijā viņu atceras joprojām. Tai pat laikā Parīzes „Racing” klubā sekmīgi spēlēja Anete Muižniece-Brice.
1990-ajos gados Francijas sieviešu basketbola virslīga kļuva par stiprāko Eiropā, tāpēc latviešu labāko spēlētāju klātbūtne šajā valstī kļuva par likumsakarīgu. Pabeidzot studijas Ziemeļamerikā, uz seno Gallu zemi devās Evija Āzace, Gunta Baško, Ieva Kubliņa. Starptautiskās karjeras pirmos četrus gadus franču klubos aizvadīja Anete Jēkabsone-Žogota.
2007. gada starpsezonā Francijas Eirolīgas klubu „USO Mondeville” atstāja Ieva Kubliņa, pieņemot izdevīgāko Maskavas „Dinamo” piedāvājumu. Nesaņemot pienācīgu spēles laiku virslīgas klubā „Challes Eaux basket”, uz pirmās līgas klubu „Nice Basket” pārcēlās Evija Āzace. Francijā turpina labi spēlēt Anda Jēkabsone un Dace Brumermane.
Gunta Baško – otrā Francijā
Eiropas čempionāta pusfināla spēlē ar Krieviju gūtais elkoņa savainojums liedza Guntai piedalīties pirmajās piecās Francijas virslīgas (LFB) spēlēs, tomēr atgriešanās izdevās spoža. Gadu no gada Baško statistika Francijā ir aizvien iespaidīgāka un izņēmums nebija arī šajā rudenī. Vidēji katrā LFB spēlē Baško guva 14,6 punktus, turklāt sasniedzot 49% metienu precizitāti. Šādi rādītāji dod sesto vietu līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Tam pievienotas 6,6 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles, kas summā dod otru labāko lietderības koeficientu LFB, piekāpjoties tikai Martinai Luptakovai no „Challes Basket”. Nebūs pārspīlēts, sakot, ka Gunta ir universālākā spēlētāja Eiropas šobrīd otrajā stiprākajā līgā.
Baško atgriešanās sekmējusi Monpeljē kluba kāpumu Francijas virslīgas kopvērtējumā un ļauj ar lielākām cerībām raudzīties FIBA Eiropas Kausa izslēgšanas spēļu virzienā.
Astotā sezona Jēkabsonei un Āzacei
Par Francijas ilgdzīvotājām kļuvušas Anda Jēkabsone un Evija Āzace. Pirmā jau piekto reizi aizstāv „Aix En Provence” kluba krāsas, kurās arī gūti lielākie panākumi, 2001. gadā iekļūstot Francijas kausa finālā un izcīnot trešo vietu LFB. Sešās laukumā pavadītajās LFB spēlēs Jēkabsone vidēji savākusi 5 punktus un izcīnījusi 2 atlēkušās bumbas, taču šie rādītāji nemitīgi uzlaboti. Līdz astotajai kārtai Anda laukumā bija vien dažas minūtes, bet, spēles laikam pieaugot, krietni pieauga arī gūto punktu un izcīnīto bumbu skaits. Piemēram, devītās kārtas spēlē pret Monpeljē Jēkabsone savāca 14 punktus un izcīnīja 6 bumbas zem groziem.
Evija Āzace ir viena no Nicas kluba līderēm, spēlē gūstot 15,3 punktus, izcīnot 8,5 atlēkušās bumbas un 2,5 reizes bloķējot sāncenšu metienus, taču decembrī gūtais savainojums viņas sezonu jau ir beidzis.
Brumermane – lietderīgākā pirmajā līgā
Tikmēr Dace Brumermane, spēlējot „Dunkerque” rindās, ir kļuvusi par Francijas pirmās līgas (NF1) lietderīgāko un otru rezultatīvāko spēlētāju. 35 minūtēs vidēji gūts 18,1 punkts un izcīnītas 9,9 bumbas zem groziem. Pēdējā rādītājā Dace ir ceturtajā vietā NF1.
[+] [-]
Bet nu zaibiss!
[+] [-]
+7 [+] [-]
[+] [-]
+5 [+] [-]
+1 [+] [-]
+4 [+] [-]
Kamēr vīru izlases līderi spēlēs Baronā, Ventspilī, ASK, vai arī reti laukumā tiks spēcīgākās līgās - Janičenoks un Blūms, tad jau arī izlasei nebūs rezultātu.
[+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
Tā arī nesapratu no Tava teiktā kurš tad ir tas stiprais gals - Portugāle vai Somija?
[+] [-]
+8 [+] [-]
Semjonova dzimusi Lietuvā ar kristītu vārdu Juliana. Ar tādu vārdu viņa figurē olimpiskajos protokolos. Kāds pusanalfabets, kas viņai izrakstīja pasi, klūdījās ierakstot Juliaka. sajaucot n ar k. Bet sovjetkrieviem ļoti iepatīkās atvasinājums Uljana, jo tas saskanēja ar vadoņa Uljanova uzvārdu. Un mūsu sovetiskajiem funkcionāriem arī tas patika un tā musu centra spēlētāja nes Maskavas nešļavu, ko akceptējuši mūsu fukcionāri ar krievu laiku smadzenēm. Bet Slavas hallē Semjonova definēta kā Latvijas pārstāve. Slavas hallēs mājas lapā ir arī garšs kandidātu saraksts ar daudziem Latvijas pārstāvjiem. Taču, ak brīnums, tie visi pierakstīti Krievijai. Pat FIBA dibinātājs Jāzeps Šadeiko, Latvijas valsts vienības treneris virsleitnants Valdemārs Baumanis, kas pēc WW2 dzīvoja Amerikā. Izskatās ka FIBA, pateicoties LBS, joprojam saskaņā ar Putinu, uzskata, ka nekāda Latvija starp diviem pasaules kariem nav bijusi. Dezinformācijas pīle lido arī FIBA Slavas halles gaiteņos!
+2 [+] [-]
(gaidu jau minusus)
-2 [+] [-]
[+] [-]