Gulbis neizmanto sešas breikbumbas un Meksikā atzīst Švarcmana pārākumu
Šonakt uzsākt uzvaru sēriju nav izdevies Latvijas pirmajai raketei vīru tenisā Ernestam Gulbim (129. ATP), kurš Meksikā notiekošā Loskabosas ATP 250 sērijas turnīra otrajā kārtā ar 5:7, 0:6 piekāpās pasaules ranga 27. vietā esošajam argentīnietim Djego Sebastjanam Švarcmanam.
Pēc pārliecinoši uzvarēta (40:15) spēles pirmā geima Gulbim nākamajā pavērās divas iespējas lauzt pretinieka servi, tomēr argentīnietis parādīja aukstasinību un panāca 1:1. Tikmēr nākamajā geimā divas breika iespējas bija jau Švarcmana rokās, taču arī viņš tās palaida vējā, Gulbim ar lielām pūlēm, taču atgūstot pārsvaru (2:1). Ļoti tuvu serves geimu laušanai abi tenisisti bija nākamajos trīs geimos, Gulbim neizmantojot četras iespējas (trīs no tām - sestajā geimā), kamēr Švarcmanam - divas.
Seta turpinājumā rezultāts pa geimiem kļuva 5:5, 11. geimā izšķirošo izrāvienu veicot Švarcmanam, argentīnietim pie Gulbja serves gūstot trīs punktus pēc kārtas (40:0). Latvietis divas breikbumbas spēja atspēlēt, taču pēdējā - pie rezultāta 30:40 - pārāks tomēr izrādījās Švarcmans panākot 6:5, kā arī vēlāk izservējot setu līdz uzvarošām beigām - 7:5.
Otrajā setā Gulbja pretestība bija galā - katrs no latvieša serves geimiem tika salauzts, kā rezultātā bezierunu sakāve ar 0:6. Nākamajā kārtā turnīrā ar trešo numuru izliktais Švarcmans eksaminēs pieredzējušo Kazahstānas tenisistu Mihailu Kukuškinu (45. ATP), kurš ir izlikts ar astoto numuru.
Šonakt latvieti pievīla viņa galvenais trumpis serve, Gulbim trāpot divus eisus, kā arī pieļaujot deviņas dubultkļūdas. Gulbis laukumā trāpīja tikai 47% izdarīto pirmo servju, kā arī pie pirmās serves uzvarēja 69% (20/29). Salīdzinājumā Švarcmans laukumā trāpīja 58% pirmo servju, izcīnot punktus 76% (29/38) gadījumu. Ievērojami labāks Švarcmans bija izcīnītajos punktos pēc otrās serves - argentīnietis uzvarēja 56% (15/27), kamēr Gulbis - 36% (12/33).
Kā zināms, tad Gulbis otrdien, ar 6:4, 7:6 (2) apspēlējot Taivānas tenisistu Džeisonu Džungu (134. ATP), izcīnīja pirmo uzvaru kopš 19. maija, kad Ženēvā uz māla seguma apspēlēja japāni Jošihito Nišioku (6:2, 7:6(7)). Pēcāk sekoja astoņas neveiksmes pēc kārtas – pret Aleksandru Zverevu, Kasperu Rūdu, Fēliksu Ožē-Aliasimu, Serhiju Stahovski, Altugu Dželikbileku, Leonardo Majeru, Ugo Deljenu un Jirži Veseliju. Iekļūšana Loskabosas turnīra astotdaļfinālā tiek atalgota ar 20 ranga punktiem un 12,825 tūkstošiem ASV dolāru jeb 11,5 tūkstošiem eiro.
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
Ja es rakstīju ko par mūsu sportistu attieksmi pret darbu un par vājajām spējām atgūties pēc sportiskām krìzēm, tas ir mans viedoklis- Tev ir visas tiesības kā ikvienam domāt atšķirīgi un netikt nosodītam, ja domā atšķirīgi, bet piesiet bumbuļus, ka aizskaru latviešus, tas ir gan nekorekti, gan provokatīvi un lēti.
Ja Tev atliek tik daudz laika pētìt arī citu valstu sportistu sagatavotības, lieliski, uzraksti par to, labprāt izlasīšu un nenosodīšu Tevi par Tavu viedokli! Man pietiek ar to, ka sekoju lìdzi kādām sacensībām ar mūsu sportistu līdzdalību un pat dažu sacensību un turniru ietvaros var izdarīt kādus secinājumus un salīdzināt mūsu sporta skolu rezultātus savu sportistu darbībā ar citu zemju ieguldījumu rezultativitāti savos profesionāļos.
Tiešām, uzraksti plašāku rakstu, kā Tu redzi, cik profesionāli līdzvērtīga ir dažādo sporta veidu mūsu zemes sportistu psiholoģiskā noturība ar citu valstu profesionāļu psiholoģisko briedumu! Kad būsi to paveicis, nez vai gribēsies kādu vēl nomelnot, ja tas nedomā tā, kā padomju laikos tika pieprasīts- pēc sistēmas.
+5 [+] [-]
+3 [+] [-]
Savukārt par to momentu, ko pieminēji, ka "spēlētāji jūt", kāds būs spēles turpinājums un tad var noplīst, ja apzinās, ka nav viņa diena, piebildīšu- piem.basītī turnīros sporta treneri mēdz ieborēt savos padotajos puspatiesību par spēlēm, kurās jātaupās, lai ir jauda uzvarēt spēkos lidzīgākos pretiniekus, taču tas rada defektu- komanda ļoti bieži nespēj pārslēgties no taupības režīma uz maksimālo jaudu. Bet sporta veidos, kur viss atkarīgs no paša un brīžos, kad neiet, ir jābūt pašcieņai un veselīgam spītam, neatlaidībai cīnities lidz galam, pat ja izšķirošo setu tenisā jāzaudē. Padošanās spēles laikā atstāj negatīvu ietekmi uz raksturu un psiholoģisko noturību un ietekmēs attieksmi pret nākamajām sacensībām. Padoties nedrīkst, ja neierobežo trauma.
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
Viņš pēdējā laikā var teikti vispār nav spēlējis (viens mačs nedēļā neskaitās nopietna spēlēšana) un jau baterija tukša... pffff!
Paskaties viņa pēdējos mačus, pēc zaudēta 1 seta viņš otro setu vienkārši atdod bez cīņas un nav svarīgi kāds laiks ārā, karsts, auksts, mitrs vai sauss - pie kājas.. vienkārši necīnās viņš vairs un šis mačs nebija izņēmums.
-4 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]