Debitantam Blekvudam otrā "sausā" uzvara pēc kārtas, "Sabres" netiek galā ar Lēneru
NHL regulārā čempionāta spēlēs aizvadītajā naktī lielisku sniegumu turpināja demonstrēt debitants Makkenzijs Blekvuds, decembri bez zaudējumiem pamatlaikā pabeidza Tampabejas „Lightning”, bet astoņus vārtus prata gūt Kalgari „Flames” hokejisti.
Bez latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona spēlējošā Bufalo „Sabres” savā laukumā ar 1:3 kapitulēja Ņujorkas „Islanders”, turklāt par mača varoni kļuva bijušais „Sabres” vārtsargs Robins Lēners, kurš atvairīja 39 metienus, ļaujot ņujorkiešiem izcīnīt ceturto uzvaru pēc kārtas. „Islanders” galvenais treneris Barijs Trocs izcīnīja 783. uzvaru NHL karjerā, apsteidzot Elu Ārboru un pakāpjoties uz ceturto vietu uzvarām bagātāko treneru sarakstā. „Sabres” kapteinis Džeks Aikels guva savainojumu, kura dēļ nespēlēja otrajā un trešajā periodā, bet komandai šis bija trešais zaudējums pēc kārtas.
NHL debitants Makkenzijs Blekvuds atvairīja visus 25 metienus, palīdzot Ņūdžersijas „Devils” ar 4:0 pārspēt Vankūveras „Canucks” un izcīnīt trešo uzvaru pēc kārtas. 22 gadus vecais vārtsargs aizvadīja otro „sauso” spēli pēc kārtas, kas ir arī otrā „sausā” spēle viņa NHL karjerā. Pēdējās trīs spēlēs viņš atvairījis 102 no 104 pretinieku metieniem. Blekvuds kļuvis par pirmo debitantu kluba vēsturē, kurš divās spēlēs pēc kārtas vārtus nosargājis neskartus.
Cits NHL debitants Brendens Lemjē guva divus vārtus, ieskaitot uzvaras vārtus papildlaikā, kas ļāva Vinipegas „Jets” ar 4:3 pārspēt Edmontonas „Oilers”, kas piedzīvoja jau sesto zaudējumu pēc kārtas. „Jets” vārtsargam Konoram Helibakam šī kļuva par 100. uzvaru NHL karjerā.
Tampabejas „Lightning” viesos ar 2:1 papildlaikā uzvarēja Anaheimas „Ducks”, otro reizi kluba vēsturē mēnesi pabeidzot bez zaudējumiem pamatlaikā (14 spēlēs 13 uzvaras). Iepriekš šāds sasniegums „Bolts” bija izdevies 2003./2004. gada sezonā, kad komanda izcīnīja Stenlija kausu. Iepriekšējo zaudējumu pamatlaikā Tampa piedzīvoja tieši pret „Ducks” (1:3) 27. novembrī. Jāpiebilst, ka „Lightning” vārtsargam Andrejam Vasiļevskim šī bija 100. uzvara NHL karjerā, bet „Ducks” piedzīvoja jau sesto neveiksmi pēc kārtas.
Sešu zaudējumu sēriju izdevās pārtraukt Nešvilas „Predators”, kas viesos ar 6:3 pieveica Stenlijas kausa īpašniekus Vašingtonas „Capitals” hokejistus. „Plēsoņām” šī bija pirmā uzvara izbraukumā kopš 10. novembra, līdz pat spēlei Vašingtonā viesos piedzīvojot desmit zaudējumus pēc kārtas. Interesanti, ka sezonu Nešvilas komanda bija sākusi ar astoņām uzvarām pēc kārtas izbraukuma spēlēs.
Piekto zaudējumu pēc kārtas cieta Kolorādo „Avalanche”, kas ar 2:3 papildlaikā atzina Losandželosas „Kings” pārākumu. „Lavīnas” šosezon uzvarējušas tikai vienā no deviņām spēlēm, kuras noslēgušās papildlaikā vai pēcspēles metienu sērijā. „Kings” izcīnīja piekto uzvaru pēdējās sešās spēlēs.
Sesto uzvaru pēc kārtas guva Pitsburgas „Penguins”, kas ar 3:2 viesos pārspēja Minesotas „Wild”. Ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Fils Kesels, bet Sidnijs Krosbijs savā 900. NHL spēlē guva vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli.
Henriks Lundkvists atvairīja 39 metienus, palīdzot Ņujorkas „Rangers” ar 2:1 izbraukumā pieveikt Sentluisas „Blues”. Šīs bija zviedru vārtsarga 443. uzvara NHL, tādējādi viņš tagad tikai par divām uzvarām atpaliek no Terija Savčuka, kurš ir sestais uzvarām bagātākais vārtsargs līgā. Tikmēr Anti Niemi 45 atvairītie metieni ļāva Monreālas „Canadiens” ar 3:2 papildlaikā viesos pieveikt Dalasas „Stars”.
Sesto uzvaru pēdējās septiņās spēlēs izcīnīja Kolumbusas „Blue Jackets”, kas ar 6:3 pārspēja Otavas „Senators”. Karjeras rekordu – četri punkti – ar diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm sasniedza Pjērs Liks Dibuā. Bet Kalgari „Flames” ļoti rezultatīvā mačā ar 8:5 uzvarēja Sanhosē „Sharks”. Piecas rezultatīvas piespēles nopelnīja Šons Monehens, bet pa četriem rezultativitātes punktiem (2+2) sakrāja Džonijs Gudro un Metjū Tkačuks.
31. decembra NHL spēļu rezultāti
Spēle | Rezultāts |
---|---|
Capitals – Predators | 3:6 |
Devils – Canucks | 4:0 |
Wild – Penguins | 2:3 |
Sabres – Islanders | 1:3 |
Hurricanes – Flyers | 3:1 |
Blues – Rangers | 1:2 |
Blue Jackets – Senators | 6:3 |
Red Wings – Panthers | 3:4 (p.m.) |
Ducks – Lightning | 1:2 (pag.) |
Avalanche – Kings | 2:3 (pag.) |
Stars – Canadiens | 2:3 (pag.) |
Flames – Sharks | 8:5 |
Oilers – Jets | 3:4 |
Izmantotie resursi:
nhl.com
+1 [+] [-]
Prieks redzēt kā spēlēt tik izcils spēlētājs, kā Sidnijs Krosbijs.
[+] [-]
+3 [+] [-]
Par to sasniegšanu - viss atkarīgs no Pitsburgas komandas komplektācijas. Krosbijam blakām vienmēr ir bijuši ārkārtīgi talantīgi spēlētāji. Sākot no veterāniem - Reki, Leklērs, Lemjē, Palfijs, kas viņam bija blakus pirmajā gadā, līdz Malkinam, Stālam utt. "jauno brigādei", kas bija galvenajās lomās SC sezonās + labiem papildinājumiem "atslēgas pozīcijās" - Kalens, Kunitzs, Kesels.
Ja būs labs "otrā plāna aktieru" sastāvs, tad būs arī vēl lielās uzvaras.
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Krosbija nopelnus neviens jau arī neapšauba, lai gan pirmās bļodas gadījumā MVP bija Malkins, taču stāsts ir par ko citu - ja viss būtu atkarīgs tikai no Sida, tad Pitsburgā kausi uz katra stūra mētātos, kā kolas bundžas, bet, redz, tā īsti nav... .
Turklāt, ja apskatās komandas sastāva izmaiņas, pirms katra no tituliem ir veiktas izteikti pozicionālas izmaiņas. Vai tie būtu kādi "plejofa veči", vai kāds uzbrucējs, kurš atbrīvotu rokas Krosbijam vai Malkinam.
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Jā, Krosbijs ir "Šveices nazis", kurš var daudz ko parādīt un parādīt, taču pats pareizi pateici - viņš ir centrs un tāpēc arī prasības pret viņa spēli ir centra pozīcijai raksturīgās, t.i., pozīcija nosaka, ka viņam JĀBŪT universālim.
Ovečkina pozīcija neprasa šādu daudzpusību, tāpēc viņš dara tās lietas, kas viņam sanāk vislabāk un, lai tur vai kā, bet, lai nosauktu otru tikpat uz vārtiem tendētu hokejistu mūsdienu NHL, vēl ir kādu laiku jāpadomā.
Te nav runa tikai par goliem un metienu skaitu, bet gan par visu spēli kā tādu. Kaujas formā esošs Ovečkins ir hokeja tanks - ir prasmes apspēlēt, ir spēka spēle, ir ļoti labs metiens, ir viss, kas nepieciešams vārtu guvējam. Beigu beigās, ja viņš tiešām būtu "viena punkta metējs", tad kur problēma - nosedziet viņu un Saņoks paliks uz nulles.
Tomēr kaut kā nepaliek un, ja nenotiks nekas ārkārtējs, viņam šogad būs jau 14. sezona ar vismaz 30 goliem (7 sezonās ir bijuši 50+ goli, kā arī viena 65 golu sezona, kas ir labākā kopš "lielā lokauta"). Ja kas, 14 šādas sezonas ir arī Grecku Veinam.
Tāpēc, ja jau tie krāniņi ir pieminēti, tad arī secinājumu formulēšu šādā pat garā. Šis ir jautājums par to kas kam ir svarīgāks - izmēri vai funkcionālā dažādība.
[+] [-]
+3 [+] [-]
Ziniet, jau vairāk kā 10 gadus par šo tēmu te komentāros tiek lauzti šķēpi, taču ir viena atšķirība, kamēr es gan tad, gan tagad saku, ka Krosbijs ir izcils sava laika spēlētājs, tikmēr jūs turpināt dziesmu, ka Ovečkins ir sliktāks, ne tik veiksmīgs, viņam ir vieglāk un, vispār, viņa iegūtie tituli nemaz tā pa īstam neskaitās (izlasēs).
Atkārtošos vēlreiz - Ovečkins un Krosbijs dara dažādu darbu. Krosbija darbs ir klasiskāks un vairāk pamanāms arī ikdienas skatītājam. Ovečkina - ne vienmēr.
Bez tiem goliem un metieniem, viņam ir 8 200+ spēka paņēmienu sezonas (tas ir normāls rādītājs tādam aktīvam čekerim, nevis klasiskam līgas superstāram), viņš ir sava laika labākais PP realizētājs, viņam ir visvairāk uzvaru nesošo vārtu, visvairāk OT vārtu utt. Kaut kā ar to "vieglumu" nesanāk un arī ar to "daudz negaida".
Par tām ekspektācijām - drīzāk no Krosbija neko daudz negaida, jo Pitsburgā, kā minimums, ir Malkins un Kesels, kamēr Vašingtonā, ja lieta nonāk līdz izšķirošajiem momentiem, tad, visdrīzāk, tieši Ovečkins ir tas, no kura gaida brīnumus, nevis no Bekstrēma vai kāda cita.
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Ja no Ovečkina neprasa spēlēt centra spēli, kā var teikt, ka viņš ir vienas dimensijas hokejists? Toties viņš dara to, ko nekad Sids nedarīs. Kā minēju, atrast vēl vairāk uz vārtiem fokusētu hokejistu mūsdienu spēlē ir ļoti, ļoti grūti. Vēl grūtāk atrast tādu, kuram kaut nedaudz izdotos pietuvoties Ovečkina vārtu gūšanas spējām (metiena taimingam, ātrumam, reakcijai, situācijas izjūtai). Krosbijam ir savas stiprās puses.
Nosaukt Ovi par zīmuli tāpēc, ka viņš spēlē spēka spēli... tāpat kā nosaukt Krosbiju par zīmuli, jo viņš no labām pozīcijām atrod pretiniekus, kas ir vispār pret tukšiem vārtiem. Bezjēga, īsāk sakot.
Par komandām - nevajag uzdot vēlamo par esošo. Caps bieži vien pie favorītiem minēja tieši tāpēc, ka tur bija Ovečkins - sava laika superstārs, kuram izslēgšanas mačos neiet, a ja nu šogad. Tāpat arī jāņem vērā, ka tā Pens ne-favorītošana drīzāk ir nosacīta, jo bieži vien ir bijušas par viņiem labākas komandas, taču teikt, ka Pitsburga ar Krosbiju, Malkinu un pārējiem ir nefavorīti... nu tā. To var darīt tikai tādā gadījumā, ja gribas pēc tam izdomāt stāstu par to kā "anderdogi" vinnē.
Tāpēc arī saku - ja kāds kaifo no hokeja, kurā ir kombinācijas, izspēles un momenta gaidīšana, tad Krosbijs ir kā Kirovs, t.b. NAMBER VAN, bet tāpat ir ļoti ok skatīties hokeju, kurā momentus meklē pats hokejists, met daudz, presingo, sit, atņem ripu (jā, pats arī kļūdās) utt. Kas kam.
Ja runā par komandu - visu izšķir spēles zīmējums. Vegasa ir labs piemērs tam, ka vispār superstāri nav vajadzīgi, bet pietiek ar labu vārtsargu (uz nosacītās elites sliekšņa esošu) un spēles disciplīnu.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]