Layout: current: getLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource542 ), alternative: getLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource542), Fid:2668, Did:0, useCase: 0
 • Varēja būt arī briesmīgāk...
  Varēja būt arī briesmīgāk...
  Rīgas “Dinamo” hokeja meistari zaudēja abās plānotajās uzvarās Minskā un Bratislavā, samazinot savas izredzes tikt Gagarina kausā. Pēc 1:2 zaudējuma Bratislavā sev pelnus uz galvas kaisīja gan galvenais treneris Ģirts Ankipāns, gan arī komandas uzbrukuma līderis Linuss Videls. No vienas puses tas ir labi, ka abi divi atzīst, ka spēle Bratislavā bijusi slitākā šajā sezonā, taču, būdams optimists, teikšu, ka ir jau iespējams spēlēt vēl sliktāk...
 • Kuļibabas mērķis – iekarot Koreju!
  Kuļibabas mērķis – iekarot Koreju!(1)
  4. februārī uz Koreju treneru Valerija Kuļibabas un Igora Smirnova uzraudzībā aizlidoja Latvijas hokeja izlase, kas uzaicināta uz četru izlašu turnīru Kanninā (netālu no 2018. gada ziemas olimpisko spēļu galvaspilsētas Phjončhanas). 6. februārī spēle ar Koreju (pērn 16. vieta pasaulē), 7. februārī ar Japānu (24.), 8. februārī ar Kazahstānu (19.). Tā kā daļēji piedalījos izlases komplektēšanā, tad jūtos arī atbildīgs par rezultātu. Bet ne tik ļoti kā Valerijs Kuļibaba, kuram šī būs debija kā Latvijas izlases galvenajam trenerim. Bet vai šī vispār ir uzskatāma par Latvijas izlasi?
 • "Dinamo" gan fascinē, gan... kretinē
  "Dinamo" gan fascinē, gan... kretinē
  Rīgas “Dinamo” hokeja meistari četrās spēlēs atkal izcīnījuši četrus punktus, tuvinot/attālinot “play-off” gaidas. Runājot latvju hokeja komentētāju ceha klasiķa Jura Robežnieka vārdiem, “dažbrīd notikumi laukumā mainās straujāk nekā hokejā.” Nupat – 2:0 Maskavā pret mūsu klientiem Mika Indraša brigādi, un tad badāc – trīs zaudēti iemetieni un nu jau varonis Maskavas “Dinamo” 70. numurs. Mūsu, t.i. Rīgas “Dinamo”, dažbrīd spēlē kā hokeja lielmeistari, lai jau nākamjā mirklī liktu runāt par sporta skolas hokeju. Ir intriga gan vienas spēles laikā, gan arī visā čempionātā. Raugoties no Rīgas torņiem.
 • Kā Hārtlijs, Koziols un... Matulis izlasi veidoja
  Kā Hārtlijs, Koziols un... Matulis izlasi veidoja(3)
  Es pēc savas būtības esmu azartists (anarhists?) un labprāt piedalos jebkādās avantūrās. Kā 2008. gadā Aizkrauklē pasākumā “Jāņi dzied!”, kad kopā ar trim hokeja Jāņiem – Hokeja federācijas preses sekretāru Jāni Stepīti (tagad “Dinamo”), Latvijas U-20 izlases uzbrucējiem Jāni Straupi un Jāni Ozoliņu kvartetā māvām, ka “Kirovs Lipmans ir nommer van.” LHF ģenerālsekretāra Viestura Koziola piedāvājums kopā izveidot izlasi Korejas turnīram faktiski pat nav nekāda avantūra. To izdarīt ir pat vienkāršāk nekā divus pirkstus apču...! Šādas savas izlases, rangus un topus veidoju jau kopš 1973. gada, turklāt šoreiz man bija pat vieglāk – savu mājas darbu krietni labi bija izstrādājis Koziols. Par ko viņam silts paldies.
 • “Dinamo” sāk trūkt jaudas. Un meistarības arī
  “Dinamo” sāk trūkt jaudas. Un meistarības arī(4)
  Trīs mājas spēles ar viesiem no Austrumiem diemžēl nav tuvinājušas Rīgas “Dinamo” hokejistus “play-off”, bet gan no tās attālinājušas par dažiem punktiem. Līdz 8. vietā esošajiem Sočiem mūs šķir 5 punkti, bet 6 punktu attālumā jau aizbēdzis Podoļskas “Vitjaz”. Kopumā par spēlēm pret Čeļabinskas “Traktor” - 1:2 (OT), Jekaterinburgas “Automobilist” - 1:2 (OT) un Magņitogorskas “Metallurg” - 0:2 neko sliktu nevar teikt – komanda cīnījās un spēles bija līdzvērtīgas, taču izskatās, ka sāk trūkt jaudas. It sevišķi uzbrukumā.
 • Balinskis vai Sotnieks? Kurš labākais aizsargs
  Balinskis vai Sotnieks? Kurš labākais aizsargs(6)
  Ja izveidot uzbrucēju vai vārtsargu rangu ir tīrā špicka, tad ar aizsargiem ir visgrūtāk. Nu nav mūsu hokejā šobrīd tāda viena dominējošā aizsarga vai pat bariņa aizsargu, kā tas bija pirms dažiem gadiem, kad visi Rīgas “Dinamo” spēlējošie arī bija labākie. Laiks neapturami iet uz priekšu, un seno dienu varoņiem tuvojas 40, Bobs Hārtlijs un viņa palīgi šos spēlētājus neaicina uz Latvijas izlasi. Un principā vispār ir grūti salīdzināt, piemēram, Čehijas virslīgā spēlējošos ar Amerikas studentiem, Rīgas dinamiešiem, vai nule uz AHL izsaukto Kristiānu Rubīnu.
 • "Dinamo" spēlē vidēji: starp briesmīgi labi un briesmīgi...
  "Dinamo" spēlē vidēji: starp briesmīgi labi un briesmīgi...
  Ar četrās izbarukuma spēlēs Jaroslavļā, Maskavā, Čerepovecā un Ufā iegūtajiem četriem punktiem Rīgas “Dinamo” meistari turpina cīņu par tikšanu Gagarina kausā. 1:2, 2:1 overtaimā un divas reizes 2:3 overtaimā – Šekspīrs var iet gulēt, kad laukumā nāk Rīgas “Dinamo”. Droši vien, ka šāda izmisīga cīkstēšanās KHL Rietumos turpināsies visu janvāri un arī februārī. Lai gan no malas jau pasen šķiet, ka daži, kam punktus nevajag, dāvina tos trūkumcietējiem. Pat mūsu varenā drauga Boba Hārtlija “Avangard” pamanās savā laukumā Balašihā zaudēt papildlaikā “Vitjaz”. Var jau būt, ka dažiem dūžiem un pusdūžiem pēc Jaunā gada un ap pareizticīgo Ziemsvētkiem spēki izsīkuši. Pat tiktāl, ka Austrumos neviens laikam negrib būt otrais...
 • Kalniņš vai Merzļikins: kurš labāks?
  Kalniņš vai Merzļikins: kurš labāks?(3)
  Dažkārt notikumi hokeja laukumos mainās tik strauji, ka rakstītājam vēl nav nožuvusi tinte uz garadarba, bet ripas jau aizgājušas savus ceļus. Kā tas bija ar Rūdolfu Balceru. Vai Jāni Kalniņu tepat pāri Baltijas jūrai. Rūdis debitē NHL un iemet superskaistu golu, bet manā uzbrucēju rangā, pat negribas minēt, kurā vietā bija. Ar Kalniņu “Jokerit” vārtos pretējais – jau izsludinu, ka viņš “nokodis” amerikāni Zapolski un droši vien nu ir pirmais latvju vārtsargs, badāc! Pēterburgas SKA lika Jāni nomainīt pēc pirmās trešdaļas! Taču šie straujie notikumi nebūs šķērslis, lai es neveidotu nākamo rangu. Vārtsargu rangu!
 • Dārziņš vai Daugaviņš: tāds ir jautājums
  Dārziņš vai Daugaviņš: tāds ir jautājums(15)
  Viņdien arēnā netīšām sastopot no Maskavas iebraukušo Miku Indraši, dabūju dzirdēt, ka esmu slinks. Sen neesot sastādījis hokejistu rangus. Taisnība jau Mikam ir, bet 2018. bija tāds gads. It sevišķi rudens. Nav vēl beigušās Oktobra svētku svinības (Oktoberfest, ja kāds šaubās), klāt jau Lāčplēša diena, tad 18. novembris ar simtgades piesitienu. Un skaties, klāt jau Ziemsvētki, Jaunais gads. Nosolījos, ka līdz pareizticīgo Ziemsvētkiem vismaz uzbrucēju rangu izveidošu. Te nu ir pirmais 2019. gada cepiens.
 • 2018. gada labākais Latvijas hokejists ir...
  2018. gada labākais Latvijas hokejists ir...(7)
  Ir pienākusi 2018. gada pēdējā diena un kopējā solī ar citiem medijiem grib soļot arī “Vienos vārtos”. Ir taču arī mums šis tas nepateikts (vai noklusēts!). Ko uz Jauno gadu līdzi nevajadzētu staipīt. Tā kā gads bija 18., tad arī nomināciju – 18. Neba nu simts, cik Latvijai gadu! Ja iespējams, pasmiesimies paši par sevi un hokeju, kas mūs vieno.
 • "Dinamo": pilna pārdzīvojumu palete
  "Dinamo": pilna pārdzīvojumu palete(2)
  No triju spēļu izbraukuma Minskā, Pēterburgā un Helsinkos Rīgas “Dinamo” meistari atgriezušies ar 50% punktu. Droši vien, ka gaidīta tika divpunktu uzvara Minskā, bet tur iznāca zaudējums pamatlaikā – 1:2. Droši vien prognozēts bija zaudējums Pēterburgā, bet tur iznāca skaista overtaima uzvara ar 3:2. 3:2 overtaimā arī Helsinkos, tikai “Jokerit” labā, bet tikpat droši varēja būt 3:2 pamatlaikā, ja vien “Jokerit” vārtu vīram Zapolskim nepalīdzētu vārtsargu labākais draugs – vārtu stabiņš... Meijas metiens izgājienā 1:0 bija gan spēcīgs, taču diemžēl tā Zapolska draudzene.
 • Piecnieks kērlingam un florbolam, futbolam un volejbolam – fui...
  Piecnieks kērlingam un florbolam, futbolam un volejbolam – fui...(4)
  Ar divām piektajām vietam Latvijai finišējis 2018. gads mūsu sporta spēļu komandām. Kā pēdējie to paveica florbolisti, pasaules čempionātā Prāgā piekto reizi izcīnot 5. vietu. Pirms kāda laiciņa 5. vieta Eiropas čempionātā pa spēkam bija arī Latvijas sieviešu kērlinga komandai. Ja vēl atceramies Latvijas hokeja izlases 8. vietu pasaules čempionātā, tad tie ir trīs sporta spēļu lielākie panākumi šogad. Ja nebūtu šo divu piekto vietu, tad mūsu sporta spēles gada griezumā izskatītos diezgan šķidri. Jo pārējā frontes līnijā esam atkāpušies. Kaut kur pa solīti, kaut kur ievērojami. Kā tas sportā mēdz gadīties.
 • "Mogo" ķer, "Prizma" bēg, "Kurbads" pauzē...
  "Mogo" ķer, "Prizma" bēg, "Kurbads" pauzē...(2)
  Kad jau trešais kolēģis pasmējies par mani, kāpēc gan es ejot uz Latvijas hokeja čempionāta spēlēm, ja par tām neko nerakstot, esmu nolēmis uzrakstīt savus vērojumus, nojautas un prognozes. Jo decembra sākumā gandrīz visas virslīgas komandas sasniegušas čempionāta ekvatoru. Gunāra Ķirsona “Lido” tas vēl priekšā. Saprotams, ka TV kameru priekšā visas ieinteresētas personas slavē šā gada čempionātu, taču vairums no viņiem arī aizkulisēs turpina slavēt šo turnīru. Kurā vismaz piecas no septiņām komandām spēj uzvarēt jebkuru citu. Šad tad tām pievienojoties arī HK “Liepāja”. Bet vai šis ir pats meistarīgākais Latvijas čempionāts jaunajos laikos, to es neņemtos apgalvot. Augstas meistarības čempionāti bija arī vairākas Ēvalda Grabovska rīkotās “Samsung premjerlīgas”, kā arī pats pirmais Latvijas Hokeja līgas čempionāts 1995./1996. gada sezonā. Uh, cik sen tas bija!
 • Pusceļš. Ar "play-off"
  Pusceļš. Ar "play-off"(2)
  Rīgas “Dinamo” hokejisti aizvadījuši kārtējās četras spēles. Kurās bijis viss. Sarūgtinājums, ka savās mājās neuzvaram tiešo konkurentu Rietumu grupas tabulā “Vitjaz” (1:2). Milzu prieks par uzvaru un spēlēto hokeju pret “Avangard” (3:0). Cerības, ka varam spēkoties ar Pēterburgas SKA (1:3). Un diezgan bezcerīgs zaudējums CSKA (0:5), kas parāda, cik daudz dinamieši šobrīd atpaliek no KHL līdera. Šā vai tā, bet ir aizvadīta jau puse čempionāta un “Dinamo” joprojām ir “play-off” zonā.
 • Ankipāns kāpj kalnā
  Ankipāns kāpj kalnā(1)
  Kad mans draugs Brunis pirms izbraukuma uz Ņižņekamsku, Ņižņijnovgorodu un Kazaņu Rīgas dinamiešiem pareģoja četrus punktus, klusībā nodomāju, ka nu gan Brunis aizšāvis pīļu baram garām, taču mūsu hokeja meistari pat pārsita Bruņa redzējumu, no šā izbraukuma pārvedot piecus punktus. Daudz netrūka, ka būtu arī visi seši. Spēlējot aktīvu tempohokeju, Ģirta Ankipāna padotie lika trūkties gan “Ņeftehimik” (4:3), gan “Torpedo” (3:2, OT) un gandrīz nolika uz lāpstiņām arī Gagarina kausa čempionu “AK Bars” (1:2, b). 28 punkti Rietumu grupas tabulā dod 7. vietu. Un tagad ar lielu interesi gaidām gan tiešo konkurentu Podoļskas “Vitjaz” (24 punkti, 21. novembris), gan brīnumdara Boba Hārtlija “Avangard” (23. novembrī).
 • Koziols nav idiots: Latvijas čempionāts rullē!
  Koziols nav idiots: Latvijas čempionāts rullē!(9)
  Latvijas izlases pirmajā treniņā pirms Minskas spēlēm LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols bija nikns kā pūķis. Es viņu esot pataisījis par idiotu, kurš neko nesaprotot no hokeja. Loģiski, ka pirms Minskas turnīra skeptiķu bija vairāk nekā urrā optimistu. Koziols pats arī bija pirmo pulkā, stāstot, ka varbūt izlase nemaz nebūtu braukusi uz Minsku, ja vien Latvijai nebūtu kopprojekts ar Baltkrieviju. Proti, 2021. gada pasaules čempionāts. Trīs uzvaras pār Slovēniju (4:1), Franciju (4:1) un Baltkrieviju (2:1, OT) liek paspiest roku Koziolam, treneru korpusam ar Bobu Hārtliju priekšgalā, Latvijas izlases hokejistiem un secināt, ka Latvijas čempionāts hokejā rullē!
 • "Dinamo" uzvaru "zirgam" jauns vārds - Timurs
  "Dinamo" uzvaru "zirgam" jauns vārds - Timurs(2)
  “Ja man kāds pirms sezonas būtu teicis, ka pēc 24 spēlēm “Dinamo” būs 23 punkti, es par šādu pareģojumu būtu laimīgs, bet tagad liekas, ka punktiņu varēja būt arī vairāk,” tā pēc “Dinamo” 3:2 uzvaras pār Jaroslavļas “Lokomotiv” izteicās komandas galvenais treneris Ģirts Ankipāns. 23 punkti pagaidam Rietumu grupas tabulā dod 7. vietu, tikai trīs punktus atpaliekot no 5. vietā esošā Maskavas “Spartak”. Tā kā mūsu tuvākajiem sekotājiem – Podoļskas “Vitjaz” līdz novembra pārtraukumam rezervē vēl ir divas spēles (“Red Star”, “Lokomotiv”), iespējams, ka “Vitjaz” nobīda dinamiešus arī uz 8. vietu. Bet ne zemāk.
 • Neglorificēsim varoņus (arī Hārtliju)! Lai nav jāviļas...
  Neglorificēsim varoņus (arī Hārtliju)! Lai nav jāviļas...(19)
  Laiku pa laikam mēdzu paskatīties un paklausīties, ko tauta raksta un domā. Šā rudens viens no hītiem hokeja laukumos ir Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija labā debija KHL un viņa apjūsmotāju sajūsma: “Re, kā Hārtlijs ar “Avangard” pāris mēnešu laikā ir izveidojis ļoti labu komandu!” Kas no vienas puses, protams, ir taisnība, taču tikai tad, ja uz notikumiem un dzīvi skatāmies ar rozā brillēm. Kas kritiski domājošam latvietim nebūtu pieņemami.
 • Kad zirgā Gudļevskis, tad "Dinamo" zirgs ar punktiem
  Kad zirgā Gudļevskis, tad "Dinamo" zirgs ar punktiem(8)
  Rīgas “Dinamo” hokeja meistari nebeidz pārsteigt. Pēc diezgan šķidrām trim mājas spēlēm ar Tālo Austrumu autsaideriem “Amur”, “Admiral” un “Red Star”, iegūstot tikai divus punktus, negaidīti pārliecinoši nospēlēts izbraukumā: 3:2 Maskavā pret “Spartak”, 2:1 Podoļskā pret “Vitjaz” un itin laba puse spēles Helsinkos pret “Jokerit”, beigās tomēr dinamiešus atgriežot uz zemes – 3:7. Visticamāk, ka pārsteigumi sekos arī atlikušajās spēlēs, taču pozitīvais ir tas, ka tabulā klāt četri punkti, kas Rietumu grupā ļauj ieņemt 8. vietu. Droši vien, ka sezonas turpinajumā “Dinamo” arī dreifēs diapozonā no 6. līdz 10. vietai.
 • Hokeja leģionāru pulks tikai aug
  Hokeja leģionāru pulks tikai aug(3)
  Kaut arī jaunā LHF vadība izveidojusi Junioru Attīstības hokeja līgu un itin spēcīgs tapis Latvijas virslīgas čempionāts hokejā, joprojām latvju jaunekļi izvēlas ripu dzenāt ārpus Latvijas. Ārpus Latvijas fiksēti vismaz 317 hokejisti.
 • Klūp Dārziņš, klūp arī "Dinamo"
  Klūp Dārziņš, klūp arī "Dinamo"(5)
  Runājot futbola terminoloģijā, Rīgas “Dinamo” savās mājās aizvadīja trīs cienīgas spēles. Tikai minimāli zaudējot Pekinas “Red Star” - 1:3, pat 1:2, jo pēdējā ripa taču ielidoja tukšos vārtos. Varonīgs 2:0 pret Vladivostokas “Admiral” un nelaimīgs 0:1 pret Habarovskas “Amur”, kur visos statistikas rādītājos dinamiešiem bija pārsvars, tikai neveicās. Tā rakstītu cilvēks ar rozā brillēm. Taču veiksmīgais sezonas sākums arī pēc septiņiem zaudējumiem astoņās spēlēs ļauj turēties tuvu “play-off” zonai. Kāpēc?
 • Vai hokeja bedre bez dibena?
  Vai hokeja bedre bez dibena?(3)
  Lai nebūtu tikai jārunā par vēlēšanām vien, draugi man šad tad kaut ko uzjautā arī par hokeju. Pirms Rīgas “Dinamo” izbraukuma uz Balašihu, Novosibirsku un Astanu biju trešdaļoptimists. Balašihā uzvarēt Bobu Hārtliju mums šobrīd nav iespējams, tāpat 3:7 pirms nedēļas Rīgā nedeva cerības kaut ko sagrābt Astanā. No šā trijnieka reāli sitams bija tikai “Sibirj”. Dzīvē iznāca trīs diezgan bezcerīgi zaudējumi. 2:5 pret “Avangard”, 3:6 pret “Sibirj”, 1:3 pret “Baris”. Tautu mazliet iepriecīnāt spēja tikai Ģirta Ankipāna jaunā performance – spēlēšana bez vārtsarga jau trešās trešdaļas vidū...
 • Nogurušais "Dinamo"
  Nogurušais "Dinamo"(1)
  Ja kāds pirms KHL 11. sezonas teiktu, ka septembra beigās Rīgas “Dinamo” būs Rietumu grupas 5. vietā, es būtu tikpat laimīgs kā Ģirts Ankipāns par 13 punktiem 12 spēlēs. Taču nu galvenais treneris vairs nav apmierināts – grib vairāk! Arī tie 5000 un vairāk skatītāju vai 10027, kā tas bija pret Maskavas “Spartak”, nu jau gaida vairāk. Pēdējās četrās mājas spēlēs izcila 2:1 (OT) uzvara pār Helsinku “Jokerit”, kā arī trīs bezcerīigi zaudējumi, trijās spēlēs kopā pirmās trešdaļas zaudējot ar 0:10. Kas kopā deva 0 punktu 1:3 zaudējumā “Spartak”, 1:4 zāģī sočiniekiem un 3:7 trillerī ar Astanas “Baris”.
 • "Dinamo" - gandrīz ideāli!
  "Dinamo" - gandrīz ideāli!(2)
  Pirmo piecu spēļu nogriezni 11. KHL beiguši Rīgas “Dinamo” meistari. Trīs uzvaras, viens overtaima punkts kopā dod septiņus punktus un 3. vietu Rietumos. Aiz “Jokerit” un “Lokomotiv”. Bet pirms CSKA, SKA, Maskavas “Dinamo” un daudziem citiem. Ja vēl Kristaps Sotnieks overtaimā pret “Severstaļ” nebūtu trāpījis pa vārtu pārliktni, tad gandrīz ideāls sniegums. Pieci punkti mājās no sešiem, izbraukumā 2:1 uzvara pret spēcīgo Magņitogorskas “Metallurg”. Ko gan vēl vairāk vēlēties? Un tauta atkal alkst redzēt komandu mājas spēlēs. Starta mačā pret “Sibirj” - 7309 skatītāji, pret “Severstaļ” - 4602, pret Maskavas “Dinamo” - 6079.
 • "Kurbads" vai "Mogo"? "Prizma" vai "Zemgale"?
  "Kurbads" vai "Mogo"? "Prizma" vai "Zemgale"?
  8. septembrī sākas Latvijas hokeja čempionāts. Kurš būs čempions? Kurš tikai piespēlētājs? Starpsezonā “VV” jau bija apskati par visām septiņām virslīgas komandām. Nu pēdējais – apkopojošais, ar pēdējām izmaiņām komandu sastāvos. Taču jebkuras prognozes ir tikai prognozes, it sevišķi Latvijā, kur komanda rudenī var izskatīties ļoti stipra, bet tad to atstāj hokeja gājputni un... Turklāt bez klubiem šobrīd krietns ducis itin labu virslīgas spēlētāju, kā arī ne visi, kas gribējuši spēlēt ārpus Latvijas, atraduši darbu.
 • "Prizma" alkst atkārtot 2014. gadu!
  "Prizma" alkst atkārtot 2014. gadu!
  Ja komandā ir Armands Bērziņš, Edijs Brahmanis, Aleksejs un Maksims Širokovi, Sergejs Pečura, Aleksandrs Jerofejevs un Georgijs Pujacs, tad lieki kādam skaidrot par šīs vienības mērķiem. “Prizma”, kas lielāko daļu no saviem divdesmit gadiem bijusi punktu sponsore, jubilejas gadā ir apņēmības pilna atkārtot 2014. gadu. Kad izslēgšanas spēļu finālsērijā pārspēja favorītu “Kurbadu”. “Prizmas” galvenais treneris Ēriks Miļuns gan nākotnes aplēsēs ir piesardzīgāks, runājot par tikšanu “play-off” un cīņu par medaļām.
 • "Dinamo" spēlēs par "play-off"
  "Dinamo" spēlēs par "play-off"(3)
  2. septembrī ar ieksrējienu Jekaterinburgā pie “Automobilist” Rīgas “Dinamo” hokeja meistari sāks savu 11. sezonu KHL. 4. septembrī mačs Magņotogorskā pie “Metallurg”. Tad trīs mājas spēlu sērija ar Novosibirskas “Sibirj” (8.), Čerepovecas “Severstaļ” (9.) un Maskavas “Dinamo” (11.). 62 spēļu regulārā čempionāta skrējiens beigsies 22. februārī Maskavā ar CSKA. Septembrī, decembrī un janvārī pa 12 spēlēm, oktobrī – 11, tikai novembris (8) un februāris (7) tādi tukšāki.
  Šajā sezonā pa četrām reizēm spēlēsim ar SKA, "Jokerit", "Severstaļ", “Slovan”, “Spartak”, Maskavas un Minskas “Dinamo”. Ar pārējām komandām – divas reizes.
 • Sorokinam ar HS "Rīga", kā arī "Lido" jauni izaicinājumi
  Sorokinam ar HS "Rīga", kā arī "Lido" jauni izaicinājumi
  Kad stārķi aizlidojuši, klāt ir rudens. Un arī hokejs. Šajā sezonā Latvijas virslīgā būs divi jauni dalībnieki – HS “Rīga” un “Lido”. Principā jau HS “Rīga” spēlēja arī iepriekš, bet šis ir jauns iesaukums – 2001. gads, kas pērn vēl spēlēja Latvijas 1. līgā. Principā HS “Rīga” ir Latvijas U-18 izlases kodols, ne pilnībā, bet tomēr un kā galvenais treneris viņiem – U-18 izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins. Kuram šī būs pirmā sezona klubā ar jaunajiem. Viena lieta ir trenēt “Mogo” vai “SMSCredit”, kur spēlētāji ar pieredzi, pavisam cits piegājiens nepieciešams jaunajiem.
 • Kādas būtu Siestas izredzes bez rakstiska līguma uzvarēt tiesas prāvā pret Briedi?
  Kādas būtu Siestas izredzes bez rakstiska līguma uzvarēt tiesas prāvā pret Briedi?
  Pasaules čempiona jostas ieguvējs WBC versijā, viens no Latvijas populārākajiem sportistiem Mairis Briedis pret Latvijas sabiedrībā maz zināmo Albertu Hačaturovu jeb Alu Siestu – kura teiktais izraisa lielāku ticību? Taču tiesā ticības vietā tiktu izskatīti abu pušu iesniegtie lietas materiāli, un, lai arī rakstiska līguma neesamība Siestas prasībai būtu milzīgs mīnuss, tas nenozīmē, ka viņam nebūtu izredžu uzvarēt tiesā. Jurists Āris Kakstāns, kurš pētījis vairākas ar sportu saistītas tiesas prāvas, paskaidroja, kā tiesas process varētu izskatīties, kādas tieši prasības Siesta varētu veikt, ko viņš varētu pieprasīt no Brieža un kādus pierādījumus viņš varētu iesniegt. Taču – Briedim esot pamats uz Siestas rīcību un publiskajiem izteikumiem un apvainojumiem celt savu prasību par neslavas celšanu un apmelošanu.
 • Jā, Kurucs NBA debitēs jau šogad
  Jā, Kurucs NBA debitēs jau šogad(3)
  Jā, varbūt virsrakstā izteiktais apgalvojums nav sensacionāls, taču pat sporta viedokļu līderu publisko runu ķīselī nācies dzirdēt, ka Rodionam Kurucam līdz spēlēšanai NBA joprojām tāls ceļš ejams un, visticamāk, Bruklina nodošot latvieti kādā ”audžu ģimenē”, iespējams, pat atpakaļ šai pusē okeānam. Tā noteikti ir aplamība, jo nemaz teorētiski tas šobrīd nav iespējams. Savai pārliecībai, ka Kurucu NBA laukumā redzēsim jau šajā kalendārajā gadā apstiprinājumu guvu sarunā ar Maiku Skoto - cilvēku, kurš raksta par “Nets” vienā no ASV lielākajiem sporta medijiem “The Athletic”.
 • "Dinamo" <i>bomba</i>… Tu tikai Skudru nesamin!
  "Dinamo" bomba… Tu tikai Skudru nesamin!(8)
  Rīgas “Dinamo” hokejisti atgriezušies no treniņnometnes Liepājā, un gatavošanos sezonai pēc pāris dienu atelpas turpinās Rīgā. Jau pirmdien galvaspilsētas komandai Inbox.lv hallē paredzēta pirmā pārbaudes spēle, taču šo rindu autora jūnijā solītā “bomba” nesprāgst. Vai sprāgs? Izskatās, ka nē… Tu tikai Skudru nesamin!
 • Samoilovs un Šmēdiņš – finālu neveiksminieki. Vai tiešām?
  Samoilovs un Šmēdiņš – finālu neveiksminieki. Vai tiešām?(3)
  Aizvadītajā svētdienā kārtējās sudraba godalgas Eiropas čempionātā izcīnīja Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Pēdējo sešu sezonu laikā Latvijas duets tikai reizi nav ticis Eiropas kontinenta čempionāta finālos, taču uzvarēt tajos izdevies tikai reizi. Neapgāžamais fakts mudināja šo rindu autoru papētīt, kā citu dažādas raudzes turnīru finālos veicies Samoilovam ar Šmēdiņu. Tālākajās rindās arī par to, vai aprēķina laulības ir labākās laulības?
 • Ankipāna bomba: jauna aizsardzība un vārtsargi
  Ankipāna bomba: jauna aizsardzība un vārtsargi(4)
  Rīgas “Dinamo” hokejisti jau vairāk kā nedēļu oficiāli lej vasaras treniņu sviedrus, no 13. jūlija pirmo gadu – sava fārmkluba bāzē Liepājā. Uz strīpas visi, kam ir līgums ar “Dinamo”, izņemot kanādiešu aizsargi Majoni (būs rīt). Ja būtu jāspēlē jau parīt, tad “Dinamo”, kam spēlēt pietiktu – pilnvērtīgi līgumi ir ar diviem vārtsargiem, septiņiem aizsargiem un desmit uzbrucējiem. Šobrīd vēl grūti spriest, vai sastāvs spējīgāks nekā pērn, taču, izskrienot tikai cauri statistikai, tā varētu šķist.
 • "Dinamo" <i>bomba</i>… nesprāgst!
  "Dinamo" bomba… nesprāgst!(16)
  9. jūlijs bija diena, kad gaidījām kādu skaļu paziņojumu no Rīgas “Dinamo” kluba. Pirms nepilna mēneša ieteicu visiem kalendāros atzīmēt dienu, kad sprāgs “bomba”, tāpēc saprotu hokeja draugu bubināšanu: “Tas Celmiņš tikai sola, bet nekas nenotiek!” Skaidrs, ka izklausīsies pēc taisnošanās, bet, lai notiktu sprādziens, jānostrādā detonatoram, pagaidām tas nenotiek! Taimeris šobrīd esot iestatīts uz jūlija otro pusi…
 • Basketbols un hokejs rullē! Regbijs...
  Basketbols un hokejs rullē! Regbijs...(2)
  Precīzi vairs neatceros, kurš no trim futbola ekspertiem - Jurģis Kalns, Raivis Hščanovičs vai Kristaps Blanks, komentējot pasaules futbola čempionātu Krievijā, pateica sakrālo frāzi, ka futbolu tagad prot spēlēt visi. Ja stabili nesēdētu uz dīvāna, varētu arī apgāzties no aizturētajiem smiekliem, jo, gribot negribot, prātā nāk vispirms Latvijas izlase. Kas diemžēl laikam nav klasificējama starp tām izlasēm, kas prot spēlēt. Būdams optimists, es tikai vienā gadījumā tuvāko desmit gadu laikā redzu Latvijas futbola izlasi Pasaules kausa, praktiski jau pasaules čempionāta, finālturnīrā. Mums nepietiks ar 48 (!? murgs) izlasēm PK finālturnīrā, mūsu sauklis - lai pilnīgi visas pasaules valstis spēlē tur! Ja var 32 un varēs 48, tad kāpēc ne 210?
 • Četras lietas, kas patika, un četras lietas, kas nepatika
  Četras lietas, kas patika, un četras lietas, kas nepatika(1)
  Noieta puse ceļa uz 2019. gada Pasaules kausa izcīņu Ķīnā - tēlaini runājot, esam kaut kur Krievijas ārēs, kaut kur pie Novosibirskas un priekšā palikusi otra puse cauri Mongolijas taigai, stepei un tundrai ar visām no tā izrietošajām sekām. Lai tiktu līdz gala mērķim - Pasaules kausam, latviešu bāleliņiem būs jātiek galā ar citiem, kas kāro nonākt Ķīnā - apzeltītajiem slovēņiem, balkānu rūdītajiem melnkalniešiem un spāņu matadoriem. Divas aizvadītās spēles pret Zviedriju un Ukrainu deva pamatu gan piesardzīgam optimismam par nākamajām spēlēm septembrī, gan piesardzīgam pesimismam par spēlēm, kurās nevarēs palīdzēt Eirolīgas un NBA spēlētāji.
 • 15.-18. diena: redzēt Maradonu, nonākt Joškarolā un bezgalīgā korķī
  15.-18. diena: redzēt Maradonu, nonākt Joškarolā un bezgalīgā korķī
  32 komandu turnīrs ir noslēdzies - tagad ir sākušās izslēgšanas spēles. Jā, futbols kļūst dramatiskāks un ar augstākām likmēm, taču futbola karnevālu tas patiesībā padara bālāku, jo mājup devušās vairākas mazās izlases ar krāšņiem futbola līdzjutējiem. Arī spēļu skaits kā tāds sarucis, taču mums personīgi piedzīvojumu šais dienās tāpat pieticis.
 • 12.-14. diena: pirmās ķezas - nesasniegta Kolumbija, neatrasts Ronaldu grafiti
  12.-14. diena: pirmās ķezas - nesasniegta Kolumbija, neatrasts Ronaldu grafiti(3)
  Vēl dažas dienas pagājušas un, jāatzīst, ne tās produktīvākās - ne viss ir ritējis pēc plāna, tomēr priekšā vēl trīs 1/8 finālu spēles, kuras tad ceram izbaudīt no visas sirds.
 • Kas Hārtliju sagaida Omskā?
  Kas Hārtliju sagaida Omskā?(1)
  Jāņi nosvinēti, vasara sākusies un tad jau drīz jāsākas arī Kontinentālās Hokeja līgas klubu vasaras nometnēm. Pirmo sezonu Krievijā sāks arī Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs. Latvijā mīlēts un cienīts speciālists, varbūt pat mazliet glorificēts, kā jau latvju tautai un žurnālistiem tīk darīt. Kas gan Hārtliju gaida Omskā? 22,7% kaimiņzemes populārā hokeja portāla “Allhockey.ru” aptaujas respondentu paredz, ka kanādietim jau šīs sezonas beigās būs pa spēkam izcīnīt Gagarina kausu. Kļūstot par otro treneri, kam izdevies izcīnīt gan Stenliju, gan Gagarinu. Pirmais bija Maiks Kīnens, kuru aizvadītajā sezonā no Pekinas kluba atbrīvoja... latviešu menedžeris Raitis Pilsētnieks.
 • 9.-11. diena: beļģiete lec pūlī, Krievijas uzbeks par alkoholu, musulmaņiem, meitenēm
  9.-11. diena: beļģiete lec pūlī, Krievijas uzbeks par alkoholu, musulmaņiem, meitenēm(2)
  Šoreiz stāsts uzreiz par trim dienām. Atkal daudz iespaidu, daudz pārvietošanās, daudz sarunu ar cilvēkiem, daudz futbola!
 • 7. un 8. diena: ar ko atšķiras Islande un Irāna, redzēt Mesi tuvumā
  7. un 8. diena: ar ko atšķiras Islande un Irāna, redzēt Mesi tuvumā(2)
  Pēdējās divās dienās atkal esam mērojuši lielus attālumus, redzējuši divas spēles un guvuši jaunus iespaidus.
 • 6. diena: "Uzbečka" apmeklējums, sarunas ar vietējiem, poļu fiasko
  6. diena: "Uzbečka" apmeklējums, sarunas ar vietējiem, poļu fiasko
  Arī sestā diena PK2018 misijā veikta - vēl gan neesam izpildījuši pat trešdaļu no paredzētā trīs nedēļu cikla. Otrdienas agrā rītā atgriezāmies Maskavā, lai tās pašas dienas vakarā atkal dotos prom, šoreiz uz Kazaņu. Tam pa vidu - dažādi lielāki un mazāki piedzīvojumi.
 • 9. jūlija "bomba" un Tretjaks Rīga "Dinamo" vārtos… Realitāte?
  9. jūlija "bomba" un Tretjaks Rīga "Dinamo" vārtos… Realitāte?(9)
  Rīgas “Dinamo” turpina sastāva komplektāciju jaunajai sezonai. Arvien skaļāk tiek runāts, ka komandas pirmā vārtsarga loma sezonas sākumā tiks uzticēta Kristeram Gudļevskim, bet viņa dublieris varētu būt kāds Tretjaks. Jā, jā! Vladislava Tretjaka mazdēls Maksims. Kāda krietni skaļāka ziņa no Rīgas “Dinamo” būšot jūlijā… 9. jūlijā.
 • 5. diena: nejauši satikt Korejas leģendu Paku un redzēt darbībā VAR
  5. diena: nejauši satikt Korejas leģendu Paku un redzēt darbībā VAR
  Šodien pirmo reizi iebraucām nosacītā Krievijas perifērijā - pēc vairākām dienām Maskavā un Sanktpēterburgā ieradāmies Ņižņijnovgorodā, kur šķēpus krustoja Zviedrija un Dienvidkoreja. Futbolu TV ekrānā var redzēt visi, tāpēc es kā allaž vairāk par sadzīviskām ainiņām, atrodoties šeit klātienē.
 • Vienas futbola spēles dzīve, analīze un iznākums totalizatora fabrikā
  Vienas futbola spēles dzīve, analīze un iznākums totalizatora fabrikā
  Futbols ir milzīgs bizness, kurš jau sen kā kļuvis par daudz ko vairāk nekā vienkārši sportu. Futbolu (un, protams, daudzus citus sporta veidus) šobrīd grūti iztēloties bez totalizatoru neredzamās klātbūtnes, un nereti vien kā spēcīgs arguments strīdos un diskusijās par spēles favorītiem tiek piesaukts bukmeikeru viedoklis. Taču kas tieši ietekmē bukmeikeru izliktos koeficientus? No kurienes tie rodas un kurš tos kontrolē? Cik liels ir cilvēciskais faktors? Vai var sanākt tā, ka totalizators tiek apspēlēts, un cik bieži tas notiek? Šiem visiem jautājumiem tika pievērsta uzmanība šajā materiālā, kurā no sākuma līdz beigām ar “Betsafe” bukmeikera Valtera Rozmaņa palīdzību un komentāriem tika apskatīts process, kādu pasaules totalizatoros iziet viena konkrēta futbola spēle, kādu (ne)peļņu tā nes un kas to ietekmē.
 • 4. diena: laimīgā biļete uz neaizmirstamo Vācijas - Meksikas spēli
  4. diena: laimīgā biļete uz neaizmirstamo Vācijas - Meksikas spēli
  Šodien otro dienu pēc kārtas pavadījām Maskavā un apmeklējām pasaules čempiones Vācijas un Meksikas spēli Lužņiku stadionā, kurā risināsies arī fināls.
 • 3. diena: islandietes triko tērpos, Mesi un Argentīna apturēti
  3. diena: islandietes triko tērpos, Mesi un Argentīna apturēti(4)
  Trešajā dienā redzēju tādu spēli un atmosfēru ap to, ka ir nelielas bažas, vai kaut kas to vēl pārspēs. Jācer! Bet pagaidām pagremdēšos šīs dienas notikumos.
 • 2. diena: ar meiteni no Ēģiptes kupejā, Irānas žurnālisti pēc saldās uzvaras dejo
  2. diena: ar meiteni no Ēģiptes kupejā, Irānas žurnālisti pēc saldās uzvaras dejo(2)
  PK2018 misijas otrā diena galā. Gara diena, drusku grūta, bet steidzu stāstīt, kā mums gājis.
 • 1. diena: ceļojuma sākums, nemanāmie krievu līdzjutēji, vājie arābi
  1. diena: ceļojuma sākums, nemanāmie krievu līdzjutēji, vājie arābi(7)
  PK2018 pirmā diena noslēgusies - iestājusies tumsa, bet mēs ar kolēģi Arkādiju Birjuku vēl gaidām savu vilcienu, kurš ap plkst.2 naktī izkustēsies no Maskavas uz Sanktpēterburgu. Par līdz šim piedzīvoto - šajā blogā.
 • Kas jauns "Dinamo"? Vārtos Gudļevskis?
  Kas jauns "Dinamo"? Vārtos Gudļevskis?(7)
  Šī sajūta man nav zudusi vēl no vecā “Dinamo” laikiem: nāk tuvāk jūnija vidus un kaut kā sāku ilgoties jau pēc ripām. Šis gads nav izņēmums. Lai gan liekas, ka nupat vēl labklājības zemē Dānijā mūsu puikas parādīja pasaulei un it sevišķi Vācijai un Dānijai, kā spēlējams hokejs. Bet, kas jauns ir “Dinamo”? Kurus spēlētājus galvenais treneris un vienlaicīgi arī GM Ģirts Ankipāns jau dabūjis un kuri vēl tiek zvejoti.
 • lasīt vairāk