• Bez panikas, bet ar... bažām
  Bez panikas, bet ar... bažām(13)
  Boba Hārtlija un Žaka Klutjē trenētā Latvijas izlase aizvadījusi astoņas no desmit paredzētajām pārbaudes spēlēm. Pēdējās divās no tām kā asistents klāt bija arī Artis Ābols. Bilance: divas uzvaras, viena uzvara bullīšos un pieci zaudējumi. 0:5 un 1:2 pret Krieviju, 1:0 un 0:3 pret Baltkrieviju, 1:4 un 4:3 (bullīšos) pret Zviedriju, 2:1 un 4:6 pret Franciju. Vai ir jau redzams Hārtlija spēles zīmējums?
 • Latvijas hokeja čempionāta finālā spēlēs...
  Latvijas hokeja čempionāta finālā spēlēs...(12)
  ... mjā - daudzpunkte ir abu pusfinālu spēka precīzākais rādītājs. Pirms pusfināla pirmās spēles prognozēju, ka sērijās ar 3-1 uzvarēs "Mogo" un "Kurbads", pirms piektās spēles no prognozēm atturēšos. Pirmdienas vakarā vēl ir iespējami četri fināla varianti: "Mogo" pret "Kurbadu", "Mogo" pret "Zemgali", "Kurbads" pret "Liepāju" un "Liepāja" pret "Zemgali".
 • Ozoliņus, Bukartus un Tambijevus gaidot
  Ozoliņus, Bukartus un Tambijevus gaidot(7)
  Nejauši iemaldījušamies nezinātājam "Volvo" hallē Imantā varētu arī likties, ka Rīgas "Dinamo" ar nelielu novēlošanos ir ticis pie jauniem treneriem. Izlases nometnē no 26 pagaidu kandidātiem tikai trīs nav no "Dinamo" sistēmas - Koba Jass un Sandis Zolmanis no Latvijas čempionāta otrās labākās vienības "Kurbada", kā arī Toms Andersons, kuram beidzies čempionāts Šveices 2. līgā (NLB). Par to, ka tas varētu būt "Dinamo" treniņš, liecina arī Ronalda Ozoliņa klātbūtne. Galu galā lielās izlases sakarā tika locīts cita Ozoliņa vārds, bet... Iztiksim bez intrigām. Līdz maija sākumam, kad Ķelnē sāksies pasaules čempionāts, to tāpat pietiks.
 • "Dinamo" devītās sezonas puni un punkti
  "Dinamo" devītās sezonas puni un punkti(3)
  Ja komanda 29 spēlēs no 60 gūst tikai vienu vārtus vai vispār tos negūst, tad laikam pat futbolā uz augstu vietu pretendēt grūti. Rīgas "Dinamo" 9. sezonā 19 spēlēs (!) iemeta tikai vienu ripu, bet desmit spēlēs palika uz nulles. Līdz ar to loģiska ir 14. vieta KHL Rietumu grupas tabulā un loģisks ir pamatlaikā izcīnīto uzvaru skaits (11) - par septiņām mazāk nekā priekšpēdējai vietai.
 • Cik maksā Latvijas virslīgas hokejistam?
  Cik maksā Latvijas virslīgas hokejistam?(1)
  Nezinu, no kurienes Latvijā ieviesusies sērga - nerunāt par naudu. It kā nauda būtu pats pēdējais pasaules grēks. Kaut daudziem no mums tuvāks ir amerikāņu sapnis par miljona nopelnīšanu. Veiksmīgs amerikānis (arī latvietis!) ir tas, kurš labi pelna. Nedod, dies', ja kāds vēl sāks pie mums runāt par sportistu nopelnīto! Jau vecā "Dinamo" un jaunās "Pārdaugavas" laikos saņēmu pārmetumus, ka skaitot naudu svešās kabatās. Lai gan jau tad Sporta pils direktors Helmuts Balderis izmeta savu sakrālo frāzi: "Viss maksā tik, cik tas maksā!" Arī hokeja laukumā.
 • Ducis latvju labāko hokeja aizsargu
  Ducis latvju labāko hokeja aizsargu(8)
  Kurš šobrīd ir labākais mūsu aizsargs? Georgijs Pujacs savainots, Krišjānis Rēdlihs savainots un arī pirms traumas aizvadīja diezgan dīvainu sezonu. Arvīds Reķis laikam jau beidzis savas gaitas izlasē. NHL neviena aizsarga mums nav. Vai jau sākusies dažu izlases pamatvērtību noeja no hokeja skatuves. Gribēju šo vērtēšanas procesu uzgrūst bijušajam aizsargam Leonīdam Beresņevam, bet...
 • Ducis latvju labāko hokeja vārtsargu
  Ducis latvju labāko hokeja vārtsargu(7)
  "Dinamo" saspringtā spēļu kalendāra dēļ (janvāri 11 spēles!), Minskas apmeklējuma dēļ un vēl dažu nenozīmīgu sīkumu dēļ esmu palicis VV lasītājiem parādā latvju labāko hokeja vārtsargu un aizsargu rangu. Taču nav sliktuma bez labuma: drīz Rīgā grasās ierasties Latvijas izlases jaunais galvenais treneris Bobs Hārtlijs, un uzvārdi lielā daļā valodu ir apmēram vienādi. Kazi, šis rangs noder arī viņam.
 • Tikai skaitļi. Tikai "Dinamo"
  Tikai skaitļi. Tikai "Dinamo"(6)
  12 dienu ekskursija ar lidmašīnu maršrutā Rīga - Jaroslavļa - Vladivostoka - Habarovska - Pekina - Minska diez cik aizraujošja neizskatās. Pat, ja tikai jāapskata šo piecu pilsētu vecpilsētas. "Dinamo" hokejistiem Minskā pirms mača ar turienes dinamiešiem ritēja divpadsmitā izbraukuma diena... Kā šādā nonstopā ceļojot vēl iespējams izspiest ne tikai smaidu, bet arī puslīdz normālu spēli? Bet "dīvāna treneri" Rīgā gaida tikai uzvaras.
 • Kāpēc ar Minsku? Un kāpēc tikai Rīgā?
  Kāpēc ar Minsku? Un kāpēc tikai Rīgā?(3)
  Jaunā LHF Valde tiešām pelnījusi uzslavu. Nepilnu 100 dienu laikā dabūt izlasei tāda kalibra treneri kā Bobs Hārtlijs! Tas nav tik viegli. Panākt piekrišanu no baltkrieviem, lai pretendētu uz 2021. gada PČ, un sagatavot visu dokumentu paketi. Tas nav tik vienkārši, kā viens otrs iedomājas. Man principā ir vienalga, kurš bijis šo ideju autors - ģenerālsekretārs Viesturs Koziols vai prezidents Aigars Kalvītis. Jo abi ir ar ambīcijām un pozitīvā nozīmē traki. Vai tautai tagad abus vajadzētu nēsāt uz rokām? Vēl ne. Bet apņirgt cilvēkus, kas kaut ko dara, arī nav solīdi.
 • U-20 juniori, kas... neprot, bet varbūt tomēr prot spēlēt
  U-20 juniori, kas... neprot, bet varbūt tomēr prot spēlēt(10)
  Tā jau ir tradīcija, ka Latvijā hokeju visvairāk zinošo cilvēku sarodas laika posmā, kad spēlē Latvijas U-20 izlase. Izņēmums, protams, nav arī 2016. un 2017. gadu mija. Kad mūsu juniori - esot pats talantīgākais pēdējo gadu iesaukums (!) - neprasmīgo treneru vadībā zaudē visiem pēc kārtas. Amerikāņiem - 1:6, krieviem - 1:9, kanādiešiem - 2:10, slovākiem - 2:4, bet kaut kādiem somiem atļaujas zaudēt pat divas reizes - 1:2 un 1:4. Kāds kauns un negods! Kāds negods un kauns...
 • Ducis/velnaducis latvju labāko hokeja uzbrucēju
  Ducis/velnaducis latvju labāko hokeja uzbrucēju(22)
  Biju stingri nolēmis labāko hokejistu rangu sarakstu sākt ar vārtsargiem vai vismaz aizsargiem, bet... Mans vārtsargu speciālists Ēriks Miļuns šobrīd aizņemts mazāk svarīgos darbos Kanādā, savukārt aizsargu respondenta Leonīda Beresņeva mobilais (?!) tālrunis nu jau pāris dienas atbild... čehu valodā. Drāmu gan mums no tā nevajag burt. Sāksim ar uzbrucējiem.
 • Prieks par Kalniņu un Co
  Prieks par Kalniņu un Co(6)
  Neraugoties uz Jura Savicka orālo caureju un to, ka savlaicīgi netiek izmaksāts atalgojums (ironiski, tas saņemts pirms 3:9 Omskā), Rīgas "Dinamo" hokejisti turpina spēlēt un pat uzvarēt. Cik ilgi tas turpināsies? Dies' to zina. Un vai mums vispār vajadzīgs šāds "Dinamo"...
 • Par makaroniem futbolā un citām izvirtībām
  Par makaroniem futbolā un citām izvirtībām(3)
  Ja savas Gada balvas sportā sadalījuši Nils un Aldonis, Valmiera un Pušmucova, Rīga un Latvija, ja par Latvijas futbola izlases 111. vietu FIFA rangā lepnu baļļuku sarīkojuši Guntis un Jānis, grēks malā palikt arī man. Pat neraugoties uz to, ka Kirovs vairs nav Hokeja federācijas prezidents, vērtējot Latvijas sporta spēļu izlašu padarīto un nepadarīto, izmantošu KK jeb tautā sauktu par Kirova koeficientu. Tiem, kas par to lasa pirmo reizi, skatīt P. S.
 • Kad Miļunam jāstrādā kā Kanādā
  Kad Miļunam jāstrādā kā Kanādā(1)
  Sestdien sešos no rīta uz pasaules čempionātu hokejā junioriem aizlidoja Latvijas U-20 izlase. Tikai 15 (!) spēlētāju sastāvā. Nē, nē, Aigara Kalvīša vadīto federāciju vēl nav skārusi krīze. Lieta ir daudz patīkamāka - pārējie 15 (!) jau gaida Kanādā - dažādās ASV un Kanādas līgās. Pirmo reizi Latvijas hokeja vēsturē kādas junioru izlases kodols praktiski spēlē Amerikā. Kas ir gan labi, gan reizēm varbūt arī ne tik labi. Cerēsim, ka šoreiz būs pirmais variants.
 • Latvijas hokeja izlasi trenēs Bobs Hārtlijs
  Latvijas hokeja izlasi trenēs Bobs Hārtlijs(15)
  Latvijas Hokeja federācijas jaunā vadība (prezidents Aigars Kalvītis, ģenerālsekretārs Viesturs Koziols) ir ļoti tuvu tam, lai jau tuvākajās dienās parakstītu līgumu ar vienu no pašiem labākajiem Kanādas treneriem Bobu Hārtliju (1960., 84 kg). Par to, gan neminot trenera uzvārdu, jau pirmdien, pavadot Latvijas sieviešu izlasi uz Franciju, izteicās Viesturs Koziols.
 • Divi dažādi "Dinamo"
  Divi dažādi "Dinamo"(15)
  Mūsu "Dinamo" hokejisti aizvadījuši četras mājas spēles Tallinā un Piņķos. Ļoti dažādas. Tādu spēli kā ar Magņitku gribētos skatīties un skatīties, bet pa vidu bezspēks un pilnīga nevarēšana ar "Traktor" un "Medveščak." Kas spilgti parāda šā rudens "Dinamo" galveno iezīmi: psiholoģisko nenoturību. Kam rados noteikti arī finanses. Kā parasti - "Dinamo" vadība par to izvairās runāt. Kaut komandas tuvumā jau ilgāku laiku atrodas naudas trūkums. Divi vai trīs mēneši bez algas... Var nākt Ozo vai cits brīnumdaris, no tā vieta tabulā un sniegums laukumā būtiski nemainīsies.
 • Tallinā KHL var būt
  Tallinā KHL var būt(25)
  Pasaules florbola čempionāts Igaunijai uzdāvināja divas KHL hokeja spēles. Rīgas "Dinamo" kā laukuma saimnieks uzņēma Austrumu konferences līderi Magņitogorskas "Metallurg", to uzvarot pēcspēles bullīšos ar 4:3, kā arī ar 2:4 zaudēja austrumnieku piektajai spēcīgākai vienībai Čeļabinskas "Traktor". Dzirdot, ka vasarā startēšanai KHL gatavojas pat divi Tallinas klubi (!?), šīs divas spēles izmantoju arī kā lakmusa papīrīti, lai saprastu, vai Tallina ir gatava KHL.
 • Četru baranku cepiens...
  Četru baranku cepiens...(4)
  Rīgas "Dinamo" meistari aizvadījuši piecu spēļu nogriezni, tajā iegūstot divus punktus Bratislavā, pēc tam gan četras barankas... Un tauta jau meklē, kur pazudusi Sanda Ozoliņa brīnumnūjiņa.
 • Fārmklubs - dzīves nepieciešamība!
  Fārmklubs - dzīves nepieciešamība!(15)
  Intervējot Nauri Enkuzenu, radās doma - apskatīties, kā sokas viņa bijušajiem komandas biedriem no "Dinamo/Juniors", kuru 2009./2010. gadā trenēja Leonīds Beresņevs. Togad lielā "Dinamo" rezerves komanda spēlēja Baltkrievijas virslīgā.
 • "Dinamo", kas iedvesmo
  "Dinamo", kas iedvesmo(4)
  Rīgas "Dinamo" meistari aizvadījuši kārtējo četru spēļu ciklu, uzvarot trīs no tām. Pirms kāda mēneša tas vēl būtu kā brīnums - trīs uzvaras pēc kārtas, bet nu jau mūsu labākā komanda par 10 punktiem atrāvusies no KHL pēdējās vietas un ļoti tālu nav arī priekšā skrejošie zaķi. Par "play-off" vēl pāragri runāt, vispirms jānoķer Zagrebas "Medveščak" (mīnus 5) un Bratislavas "Slovan" (-8). Un čempionāta kalendāram labpatīk šos konkurentus piedāvāt kā nākamos: ceturtdien Bratislavā, sestdien - Zagrebā...
 • Par šoferu dēliem un TV neesamību
  Par šoferu dēliem un TV neesamību(14)
  Latvijas hokeja izlase turnīrā Bledā izcīnīja 3. vietu. 2:3 (bullīšos) ar Slovēniju, 0:4 ar Baltkrieviju un 6:0 ar Franciju. Zinot, ka šī mums bija varbūt pat trešā izlase, nav slikti. Jo uzvara pret 2018. gada olimpiskos spēļu dalībniekiem slovēņiem jau praktiski bija kabatā. Ja netiesātu slovēņu tiesneši...
 • Mazā Mikiņa lielie darbi
  Mazā Mikiņa lielie darbi(4)
  Otrdien man jau pusspēlē bija zināms, kāds būs virsraksts šodienas gabalam. Proti, "Mazā Mikiņa lielie darbi". Bija Jūlijam Vanagam padomju laikos tāda bērnu grāmata. Par ko? Neatceros, protams, bet tas nav būtiski. Būtiskāk ir tas, ka viens no Rīgas "Dinamo" potenciālajiem līderiem Miks Indrašis iemeta savu pirmo un arī otro ripu šajā sezonā. Nometot no pleciem diezgan pasmagu psiholoģisko nešļavu. Ar ko arī Miku apsveicu. Un ceru, ka pēc t.s. vecajiem Oktobra svētkiem viņš saglabās mešanas instinktu.
 • "Dinamo" ir MANA komanda
  "Dinamo" ir MANA komanda(20)
  Nekad neesmu ticējis visādiem astrologiem, fenomenologiem, pareģiem, horoskopiem un visādiem citiem māņiem. Kaut pats "Sporta Avīzes" pirmsākumos kopā ar Armandu Puči esmu sacerējis t.s. horoskopus. Kopš 21. oktobra vakara, kad Rīgas "Dinamo", esot vadībā ar 2:1, tomēr bullīšos ar 2:3 zaudēja Soču komandai, man liekas, ka ir tāds fenomens kā lāsts. Nu ir kāds vai kādi par agrākiem grēkiem vai kaut ko tamlīdzīgu uzlikuši "Dinamo" komandai lāstu!
 • Latviešu leģions ir mūžīgs!
  Latviešu leģions ir mūžīgs!(19)
  Kad jau pāri oktobra vidus, laiks runāt par latviešu leģionu. Hokejā. kaut arī joprojām sev klubus nav atraduši gandrīz trīs duči spēlētāju (vai tādi, ko mēs uzskatām par hokejestiem), izskatās, ka šajā sezonā tiks pārspēts hokeja migrantu rekords. Vairāk par 230 jau ir. Bet noteikti būs vēl.
 • Par Lauri, Miķeli un pārējiem čubrikiem
  Par Lauri, Miķeli un pārējiem čubrikiem(7)
  Rīgas "Dinamo" meistari papildinājuši turnīra tabulu ar trim dažāda izmēra barankām. 3:4 Čerepovecā, 1:4 Pēterburgā un 2:3 Maskavas maluma. Arī individuāli pozitīvi no karalauka atgriezušies tikai divi: Lauris Dārziņš (mikromačā - 3:1) un Māris Bičevskis (2:1), bet Tims Sestito, spēlējot ceturtajā maiņā, pārvedis 0:5, Miks Indrašis un Gunārs Skvorcovs 0:4, Aleksandrs Jerofejevs 1:5.
 • Hokejs rullē. Arī bez Kirova
  Hokejs rullē. Arī bez Kirova(4)
  7. oktobris droši vien ieies Latvijas hokeja vēsturē. Nav joka lieta - cilvēks, kurš 18 gadus bijis gandrīz visu lietu lēmējs, beidzot piedzīvojis dienu, kad ir kas viņu spēj nomainīt. Neesmu Aigara Kalvīša fans (un tāds vispār neesmu), bet latviešiem laikam tomēr vajadzētu respektēt tautas lemto. Nu ļausim ekspremjeram kādas 100 dienas pastrādāt un tad sāksim kārt pie lielā zvana. Man bail, ka neiznāk kā ar Valdi Zatleru, kuru, stājoties amatā, dažas dāmas aprēja kā pēdējo nelieti. Lai pēc dažiem gadiem tās pašas dāmas sistu plaukstas: cik mums vieds Prezidents, ka atļaujas padzīt visu nīsto Saeimu...
 • Ticēt Lipmanam: tas ir - necienīt pašam sevi
  Ticēt Lipmanam: tas ir - necienīt pašam sevi(4)
  Šis nav manis izdomāts raksta virsraksts. Par to jums sava naudiņa būtu jāpārskaita kolēģim Ērikam Strausam. Ja vien viņam vēl pieder autortiesības uz šo atklājumu. Galu galā drīz jau būs 25 gadi, kopš Kirovs grozās hokeja vidē, bet Ēriks savu atklājumu izdarīja diezgan ātri. Iespējams, tad Latvijā vēl kā nauda apgrozījās repšiki...
 • "Dinamo"! Dodiet ceļu jaunajiem!?
  "Dinamo"! Dodiet ceļu jaunajiem!?(3)
  Rīgas "Dinamo" meistari no izbraukuma pa maršrutu Toljati (0:4), Ņižņekamska (1:3), Kazaņa (1:2) Rīgā atgriezušies bez punktiem, toties savainoti divi pamatsastāva aizsargi - Oskars Cibuļskis un Krišjānis Rēdlihs. Cibuļskis varbūt jau pirmdien būšot ierindā, bet par Rēdlihu gan šādu ziņu nav. Pēc trešā zaudējuma Kazaņā DR galvenais treneris Normunds Sējējs nevienu vēl neatbrīvoja, vien bilstot, ka "atgriezīsimies no izbraukuma un domāsim, kā uzlabot situāciju."
 • Kad spēle labāka par rezultātu
  Kad spēle labāka par rezultātu(2)
  Es vienmēr esmu bijis starp tiem, kas uzskata, ka sportā galvenais ir rezultāts, taču laiku pa laikam man nākas citēt arī savu astoņdesmito gadu oponentu Vladimiru Jurzinovu. Nupat arī atjaunotā "Dinamo" sakarā vietā ir Jurzinova dalījums: "Ar spēli es esmu apmierināts, bet neapmierina rezultāts." Pēc olimpiskā kvalifikācijas turnīra "Dinamo" spēlē labu hokeju, izņemot maču Čeļabinskā, diemžēl rezultātu pagaidām tas nav devis... Aizvadītas kārtējās piecas spēles, bet punkti noķerti tikai divos mačos - 1:2 (OT) Minskā un 5:1 ar Novokuzņecku Rīgā. Taču spēles kvalitāte priecē.
 • Kāpēc kāvās Kulda un Saulietis un ko mainīs nosūtīšana uz "Liepāju" (neko)
  Kāpēc kāvās Kulda un Saulietis un ko mainīs nosūtīšana uz "Liepāju" (neko)(3)
  Kontinentālās hokeja līgas kluba Rīgas "Dinamo", kas deviņās spēlēs sakrājis tikai trīs punktus un atrodas pēdējā vietā, uzbrucējam Edgaram Kuldam, kurš kautiņā ar komandas biedru Kasparu Saulieti salauza pirkstu, ar ģipsi būs jāstaigā vismaz trīs nedēļas. "Esam paspieduši rokas, starp mums nekāda konflikta nav," teica Kulda.
 • Bez ripas vārtos uzvarēt neiespējami
  Bez ripas vārtos uzvarēt neiespējami(2)
  Rīgas "Dinamo" hokeja meistari atgriezušies no otrā izbraukuma. Ar krietni labāku spēles saturu nekā pirmajā izbraukumā (Soči, Ņižņijnovgoroda, "Spartak") no Urāliem mājās pārvesti divi punkti - 3:2 bullīšos pret "Salvat Julajev". Kaut punkts bija pelnīts arī Magņitogorskā (1:2), ko nevar teikt par Čeļabinsku (0:3). Pirmajās sešās spēlēs jau izsēti pieci punkti - par diviem jau rakstīju, bet, esot 2:0 vadībā pret ''Spartak", mūsējie zaudēja ar 3:4. Iegūti tikai divi punkti, kas jau čempionāta startā dianmiešiem dod pēdējo vietu gan Rietumos, gan visā līgā. Skumji...
 • Kur patiesībā atrodas uz fārmklubu nosūtītie Rīgas "Dinamo" uzbrucēji?
  Kur patiesībā atrodas uz fārmklubu nosūtītie Rīgas "Dinamo" uzbrucēji?(13)
  Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo" no pirmā izbraukuma punktus nepārveda un guva tikai četrus vārtus. Otrajā izbraukumā kopā ar komandu vairs nedevās aizsargs Jēkabs Rēdlihs un divi uzbrucēji. Gan Nikolajs Jeļisejevs, gan Filips Toluzakovs "uz papīra" nosūtīti uz fārmklubu, taču līdz Liepājai viņi nav tikuši. Kur abi atrodas patiesībā?
 • Čempiona titulam - 300 000 eiro!
  Čempiona titulam - 300 000 eiro!(2)
  6. septembrī sākās Latvijas 81. čempionāts hokejā. Tāpat kā pērn - septiņas komandas, pieci apļi, "play-off" pēdējā spēle - 4. aprīlī. Tukuma/HASC vietā spēlēs "Prizmas" otrā komanda - "Pārdaugava". Septembra sākumā kā reālākais pretendents uz zeltu - "Kurbads".
 • Kur rakstīts, ka mums jāpiedalās visās olimpiādēs?
  Kur rakstīts, ka mums jāpiedalās visās olimpiādēs?(14)
  Ielaižot divus vārtus skaitliskajā mazākumā, Latvijas hokeja izlase ar vienas ripas starpību (2:3) zaudēja galvenajiem konkurentiem Vācijai un 2018. gada ziemas olimpiskajās spēlēs nu bez Latvijas... Četrus olimpiskos ciklus bija un nu gandrīz vai piepildījās LHF prezidenta Kirova Lipmana vārdi, vai tad kaut kur rakstīts, ka mums obligāti jābūt visās olimpiādēs!? Šaubos, vai šādi pirms četrgades svarīgākā turnīra teiktu Vācijas, Dānijas, Norvēģijas vai jebkuras citas valsts hokeja federācijas vadītājs. Ja vien viņš ir pie pilna prāta...
 • Kas kopīgs Grabovskim, Matulim un Rainim?
  Kas kopīgs Grabovskim, Matulim un Rainim?(9)
  Pirms Haralda Vasiļjeva atgriešanās spēles ar Dāniju notika vēl kāds ievērības cienīgs hokeja notikums. Ripas sabiedrību ar tikko izdoto grāmatu "Hokeja elpas skartie" iepriecināja Ēvalds Grabovskis.
 • Leonīda Beresņeva "neiespējamā misija". Atklāti par atkāpšanās iemesliem
  Leonīda Beresņeva "neiespējamā misija". Atklāti par atkāpšanās iemesliem(22)
  Man ar Latvijas hokeja izlases galveno treneri Leonīdu Beresņevu bija aizrunāta intervija pirms Olimpiskā kvalifikācijas turnīra. Par hokeja jautājumiem - kāda spēlētājiem kondīcija, kāda iecerēta taktika pret Austriju un Vāciju, kurš varētu būt pirmais vārtsargs un tādā garā. Iznāca runāt pilnīgi par citām lietām... "Pēdējais piliens bija Lipmana uzvedība valdes sēdes laikā," par sevis paša pieņemto lēmumu rakstīt atlūgumu teic Leonīds. Plašāka saruna ar viņu - zemāk.
 • Kirovam meli melu galā (+Beresņeva atlūguma teksts)
  Kirovam meli melu galā (+Beresņeva atlūguma teksts)(11)
  Bumba ir sprāgusi - Latvijas hokeja izlasei dažas dienas pirms 2018. gada olimpiskā kvalifikācijas turnīra... jauns galvenais treneris. Leonīda Beresņeva vietā - Haralds Vasiļjevs. Kā melots LHF mājas lapā "sakarā ar to, ka Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs personīgu iemeslu dēļ ir uzrakstījis atlūgumu."
 • Gilīss kā Elisons, Malens - kā Vestkots?
  Gilīss kā Elisons, Malens - kā Vestkots?(4)
  Šodien savu devīto skrējienu Kontinentālās Hokeja līgas čempionātā sāk Rīgas "Dinamo". Dažs orākuls prognozēja, ka DR gāzes pietikšot līdz 2008. gada decembrim, cits bija gatavs likt ķīlā galvu, ka astotā sezona DR būšot pēdējā. Ir ļaudis, kas KHL tulko kā kolhoza līgu, kaut paši droši vien nostāstus par kolhoziem tikai dzirdējuši. Negribu teikt, ka KHL ir ideālā līga, manuprāt tādas vispār nav. Utis var atrast gan NHL, gan Šveicē, Zviedrijā un Somijā. Arī KHL tās ir, tāpat kā Latvijas čempionātā, vienalga, vai to nosaucam par Latvijas Hokeja līgu vai par Samsung premjerlīgu.
 • Kas kopīgs Latvijai un Džibuti?
  Kas kopīgs Latvijai un Džibuti?
  Pirmajā mirklī liekas, ka mums ar Džibuti nav nekā kopēja - ne viņi iestājušies Eiropas Savienībā un nav viņi arī NATO. Taču ir vien joma, kur esam uz viena pakāpiena - Latvijai tāpat kā Džibuti nav nevienas olimpiskās medaļas Rio spēlēs. Tāpat kā vēl apmēram 120 valstīm. Ar Džibuti mums kopējs arī tas, ka tāpat kā viņiem, arī mums Rio nebija savas basketbola, volejbola, futbola, handbola, regbija un ūdenspolo izlašu.
 • Hokeja "Dream Team-2" gaidot
  Hokeja "Dream Team-2" gaidot(2)
  Rio olimpisko medaļu gaidu ēnā palicis kāds cits ne mazāk svarīgs olimpisks notikums - 1. septembrī Rīgā par vienu ceļazīmi uz 2018. gada olimpiskajām spēlēm nūjas sāks krustot Latvijas, Vācijas, Austrijas un Japānas hokeja izlases. Atceroties 20 gadus vecās spēles, kad Leonīda Beresņeva vadītā izlase vāciešus sita ar 8:0 un 5:0, kādam var likties, ka Latvija ir šā turnīra favorīte. Diemžēl reālā dzīve ir citāda - Vācijai aizvadītajā sezonā NHL bija 10 (!) spēlētāji, mums - tikai trīs, turklāt tikai viens - Zemgus Girgensons bija pamatsastāvā.
 • Kas tālāk? Trauku plēšana, šķiršanās… vai kopīga nākotne?
  Kas tālāk? Trauku plēšana, šķiršanās… vai kopīga nākotne?(8)
  Latvijas labākie pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Rio spēlēs paklupa ļoti savlaicīgi. Lai gan lielākā daļa sporta draugu cerēja uz godalgām, tam bija tikai daļējs pamats. Šobrīd 19. vieta un milzu vilšanās… Kas notiks tālāk? Trauku plēšana, kārtējās Latvijas pludmales volejbola “laulības” šķiršana… vai laimīga nākotne?
 • "Dinamo" kā otrais numurs
  "Dinamo" kā otrais numurs(2)
  2016. gada vasara hokeja frontē bija stipri līdzīga 2014. gadam. Ziņas par Latvijas hokeja flagmaņa "Dinamo" naudes lādes pildīšanos bija tikpat skopas kā pirms divām vasarām un mūžīgie pesimisti jau bija uzlikuši plati par Kolhoza beigām. Vienā atsevišķā valstī. "Dinamo" ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs, kurš Rīgā piedzīvojis beznaudas laikus, ar spēlētājiem gan runāja, taču no preses uzmanības kratījās nost: "Man nav nekā jauna ko jums pateikt!" Nu Sējējs jau kādas dienas ir arī komandas galvenais treneris un nepilnas trīs nedēļas pirms KHL devītā čempionāta sākuma Rīgas komanda nebūt neizskatās kā bezcerīgi hokeja okeānā klīstošs holandietis.
 • "Dinamo" ir. Cik stiprs?
  "Dinamo" ir. Cik stiprs?(33)
  Šī hokeja vasara "Dinamo" ierakumos bija stipri līdzīga kādai iepriekšējai. Kad reālas naudas nebija un GM Normunds Sējējs līgumus slēdza... fantikos. Proti, līgums kā līgums, bet kad tā nauda īsti būs, to nezināja neviens. Nu ir skaidrs, ka viss notiks (nauda ir!), un sestdien dinamieši ar 4:1 apspēlēja Arta Ābola Toljati "Ladu".
 • Cīņā par vietu zem "Dinamo" saules iesaistās ārzemēs spēlējušie latvieši
  Cīņā par vietu zem "Dinamo" saules iesaistās ārzemēs spēlējušie latvieši(7)
  Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo" svētdien dosies uz Valmieru, kur sāks regulārus treniņus uz ledus un aizvadīs pirmo pārbaudes spēli. Cīņā par vietu sastāvā iesaistījušies vairāki ārzemēs spēlējošie latvieši, ar kuriem noslēgts līgums uz pārbaudes laiku, un uzbrucējs, kurš 2015. gadā kļuva par Latvijas čempionu. Tikmēr no Ziemeļamerikas tuvojas uzbrucēji.
 • Basketbolisti vairāk nevar, vai tā ir mūsu vieta?
  Basketbolisti vairāk nevar, vai tā ir mūsu vieta?(7)
  Mani gandrīz nedēļu neliek mieru jautājums: "Vai Latvijas basketbola izlase vairāk nevar, vai arī tā ir mūsu vieta?" It kā gatavojamies sist serbus, bet līdz viņiem nemaz netiekam. Jo ar superneprecizitāti zaudējam Puertoriko. Ja Latvijas Basketbola savienību vadītu Kirovs Lipmans, tad galvenais treneris Ainars Bagatskis noteikti saņemtu nopēlumu: "Kas gan tu par treneri, ja nevari iemācīt spēlētājiem trāpīt brīvus tālmetienus!" Precizitāte Belgradā tiešām katastrofāla - 23 no 26 tālmetieniem gāja grozam secen... Vai Bagatskis būtu jāatlaiž, vai arī jārok mazliet dziļāk? Vai kaut kur blakus...
 • "Dinamo" tuvojas Izraēlas izlases uzbrucējs un jaunais treneris
  "Dinamo" tuvojas Izraēlas izlases uzbrucējs un jaunais treneris(12)
  Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo" iesniedzis dokumentus un saņēmis apstiprinājumu, ka drīkstēs piedalīties nākamajā sezonā. Aiz muguras pirmā treniņu nedēļā bez galvenā trenera, kurš gan paguvis šķērsot Latvijas robežu, bet pirmdien pievienosies jaunie ārzemnieki. Arī uzbrucējs, kurš pārstāvējis Izraēlas valstsvienību.
 • Beresņevs paliek, Ulmanis aiziet, Nolans - atgriežas?
  Beresņevs paliek, Ulmanis aiziet, Nolans - atgriežas?(8)
  Latvijas hokeja izlases kandidātiem šajās dienās Volvo ledus hallē tiek nodrošināti ledus treniņi Leonīda Beresņeva vadībā, un izskatās, ka paralēli dažu citu interesantu uzvārdu locīšanai Latvijas izlases galvenā trenera krēsla kontekstā, līdzšinējais izlases galvenais treneris turpinās vadīt valstsvienību. Pie apvāršņiem tikmēr lēnu garu parādījies Teds Nolans, un nebūs pārsteigums, ja viņš atgriezīsies uz izlases soliņa...
 • Kirova koeficients joprojām labākais basketbolistiem
  Kirova koeficients joprojām labākais basketbolistiem(1)
  Viņdien, diskutējot ar Saldus dakteri Agri Skujevski par to, vai Deivs Kings būtu laba kandidatūra Latvijas hokeja izlasei (ir, ir tāds variants, bet kanādietis negrib bāzt galvu cilpā!), dakteris atgādināja, ka es neesot pēc Jāņiem izziņojis pašu jaunāko KK (lasi, Kirova koeficientu). Kas tiesa, tas tiesa: bija jāskatās futbols, jāpļauj zāle, tad vēl Jāņi un vienam mazdēlam vēl Pēteris vārdā... Apsolījos dakterim, ka robu aizpildīšu. Vai tad grūti, ja tauta prasa.
 • Beidzot sācies EČ futbolā!
  Beidzot sācies EČ futbolā!
  Neesmu sevišķi nīgrs pensionārs, kurš neapmierināts pilnīgi ar visu, taču objektīvu apstākļu dēļ nevaru būt futbola apjūsmotājs Lautenbahs-Jūsmiņš. Kurš apjūsmo katru Albānijas vai Turcijas futbolistu precīzu piespēli... Kaut futbols man principā patīk un es par 101% piekrītu tam, ka tas ir sporta karalis. Tomēr jūnija otrajā pusē, precīzāk, sākot ar 11. jūniju, man futbola bija mazliet par daudz - trīs spēles dienā, no kurām nevienā nespēlē Latvija, laikam noskatījās tikai retais. Neesmu no fanu kategorijas, kas vēl un vēlreiz spēj skatīties, piemēram, "Mettas" un Daugavpils komandu spēļu video.
 • Biezais: Eiropā viena sezona un viena piespēle "Dinamo" neko nenozīmē. Neko
  Biezais: Eiropā viena sezona un viena piespēle "Dinamo" neko nenozīmē. Neko
  Elvijs Biezais pirms četrām sezonām pārstāvēja Kontinentālās hokeja līgas klubu Rīgas "Dinamo", bet pēdējos trīs gadus pavadījis ārzemēs. Būdams viens no komandas līderiem, 24 gadus vecais uzbrucējs kopā ar Kokšetau "Arlan" ieguva Kazahstānas sudraba medaļas, taču pirmo piedāvājumu doties uz austrumiem noraidīja - bija dzirdējis šausmu stāstus par Kazahstānas ikdienu. Un šosezon nācās doties pie komandas vadības ar ultimātu: vai nu maksājiet, vai braucu prom.
 • lasīt vairāk