Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase: 3

Skandālu papluinītā šorttreka izlase cer Eiropas čempionātā pārvarēt vienu kārtu

Ints Megnis
Ints Megnis

Skandālu papluinītā šorttreka izlase cer Eiropas čempionātā pārvarēt vienu kārtu
Evita Krievāne. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Dažādu skandālu dēļ novājinātā Latvijas šorttreka izlase šajā nedēļas nogalē startēs Eiropas čempionātā, kur cer stafetē pārvarēt vienu kārtu un sasniegt astotnieku, sarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja izlases trenere Evita Krievāne-Moiseičenko.

Pērnā gada Eiropas čempionātā Roberto Puķītis izcīnīja bronzu 1000 metros, bet drīz pēc tam Phjončhanas olimpiskajās spēlēs 10. vietu 500 metros izcīnīja Roberts Zvejnieks, kamēr pie divām 11. vietām tika Puķītis. Kopš tā laika izlasi piemeklējuši dažādi skandāli, pašlaik abi olimpieši jau beiguši karjeru, bet talantīgie brāļi Kārlis un Roberts Krūzbergi atstājuši Krievānes-Moiseičenko treniņu grupu un strādā dzimtajā Ventspilī.

Uz Eiropas čempionātu Latvijas izlases sastāvā devušies Krūzbergi, kā arī Reinis Bērziņš un Endijs Vīgants. Vēl pirms diviem mēnešiem trenere stāstīja, ka arī Vīgants praktiski beidzis karjeru un plāno aizvadīt vien ledus treniņus, gatavojoties pasaules Universiādei, tomēr tagad viņam nākas atgriezties izlasē un sportists skries arī Eiropā gaidāmajos Pasaules kausa posmos.

"Mūsu programma ir beigusies un tagad visi trenējas klubos, kopējie treniņi nenotiek," Krievāne-Moiseičenko saka, ka viņa trenē Vīgantu un Bērziņu, kamēr Krūzbergi strādā pie kāda Ukrainas trenera. "Arī uz gaidāmajiem Pasaules kausa posmiem brauksim šādā sastāvā, jo tur notiks atlase jau uz nākamā gada Eiropas čempionātu. Ja nepiedalītos, mums tajā noteikti nebūtu stafetes komanda."

Krūzbergi decembra sākumā skrēja Pasaules kausa posmā Kazahstānā, bet sasniedza ļoti vājus rezultātus. Krievāne-Moiseičenko tos nevēlējās komentēt, bet pauda cerību, ka pašlaik brāļu sportiskā forma ir uzlabojusies. "Ceru, ka visi nostartēs kaut cik normāli. Stafetē tik un tā ticu, ka pie laba brauciena mēs varētu tikt nākamajā kārtā. Ja būs tā, kā esmu rēķinājusi, mums ir iespēja - no 12 komandām tālāk tiks skrējiena pirmās divas vietas, kā arī divi no trim trešajiem laikiem. Līdz ar to kopumā jāapdzen viena komanda un vēl viena jāapsteidz pēc laika. Eiropas čempionātā piedalās 12 komandas, kuras atlasījušās pēc pēdējā gada Pasaules kausa un Eiropas kausa rezultātiem."

Krievāne-Moiseičenko pauž, ka viņai nav pārsteigums, ka arī Puķītis pavisam nesen noslēdza karjeru. "Cik zinu, viņš atrodas Latvijā un plāno studēt LSPA. Uzskatu, ka viss ir likumsakarīgi, biju domājusi, ka viss šādi beigsies vēl ātrāk, jo mums nav kopējas valodas ar federāciju, kurai ir mistiska vīzija. Šorttreks nestrādā tā, kā federācija domā."

Eiropas čempionāts no piektdienas līdz svētdienai gaidāms Nīderlandē. Pēc tam februāra sākumā risināsies Pasaules kausa posmi Vācijā un Itālijā, bet martā Bulgārijā gaidāmas pasaules meistarsacīkstes.

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2019-01-10 17:39, pirms 3 gadiem
Puķītis, Zvejniekam un Krievānei bija sex trijatā?

     [+] [-]

, 2019-01-10 18:38, pirms 3 gadiem
Kāds varētu uzprasīt Slidošanas Asociācijai, kādi viņiem plāni uz šorttreku? Lai paliek tik uz pašvaldības pleciem izlase???

  -1 [+] [-]

, 2019-01-10 19:00, pirms 3 gadiem
Nebiju domājis, ka vēl kādreiz komentēšu pie kāda raksta par LV šortreku...

     [+] [-]

, 2019-01-10 19:02, pirms 3 gadiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Puķītis, Zvejniekam un Krievānei bija sex trijatā?
Izskatās, ka Puķītim žvīks-žvāks vispār vēl nav bijis...

     [+] [-]

, 2019-01-12 11:48, pirms 3 gadiem
Nugumanovu sen vajag izmest arā uz pensiju, viņas plāni nopirkt vēl vienu mājiņu, jo Siguldas trīsstāvu māja ,kuru iegādājās kad palika par asociācijas prezidentu, priekš lielas ģimenes ir pamazu, vajag vēl dēlu nodrošināt ar nekustamo īpašumu.
Tākā viņas plānos nav šorttreka, kuru viņa izjauca pēc OS. Kauns par tādu valdību.