Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 3

Bovei otrā uzvara, nīderlandieši turpina dominēt 1000 metros vīriem

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Bovei otrā uzvara, nīderlandieši turpina dominēt 1000 metros vīriem
Britānija Bove. Foto: Reuters/Scanpix

Norvēģijas pilsētā Stavangerā sācies Pasaules kausa izcīņas otrais posms ātrslidošanā. Šovakar tika aizvadītas trīs sacensības A divīzijā, interesantākajām cīņām ritot 1000 metru distancē vīriešiem un sievietēm, otro uzvaru svinot Britānijai Bovei no ASV, bet Nīderlandes vīru trio atkal aizņemot visu goda pjedestālu.

• Pasaules kausa izcīņas sacensības no Polijas pārcēlušās uz Norvēģijas pilsētu Stavangeru, kur sacensību programma ir nedaudz savādāka. Nenotiks sacensības komandu iedzīšanā, 3000 un 5000 metru distancēs, kā arī mastu startā, kas nozīmē, ka šajā posmā nepiedalīsies Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs, kurš jau devies uz ASV, lai gavatos Pasaules kausa izcīņas trešajam posmam Soltleiksitijā. Stavangerā tā vietā risināsies sacensības komandu sprintā, kā arī 5000 un 10000 metru distancēs.

• Pirms nedēļas 1000 metru sacensībās A divīzijā sievietēm uzvaras laurus plūca Britānija Bove no ASV, atstājot aiz sevis Japānas ātrslidotājas Miho Tagaki un Nao Kodairu. Šajās sacensībās galvenā cīņa par vietu uz goda pjedestāla risinājās pēdējos divos slidojumos. Vispirms devītajā slidojumā savā starpā spēkojās Bove un Kodaira. Pirmo apli ātrslidotājas veica līdzīgi, bet tad Bove atrāvās no Kodairas, finišā japānieti apsteidzot par teju sekundi un izvirzoties sacensību vadībā. Pēdējā slidojumā Takagi sacentās ar nīderlandieti Jutu Lērdamu. Japāniete pirmajos divos apļos zaudēja Lērdamai, bet pēdējā aplī ne vien atguva zaudēto, bet arī izrāva otro vietu, kamēr nīderlandietes temps kritās, kas lika samierināties ar ceturto vietu. Tiesa no pirmās vietas Tagaki šķīra 0.84 sekundes.

• Vīru sacensībās 1000 metros pagājušonedēļ visu goda pjedestālu aizņēma Nīderlandes pārstāvji, uzvaras laurus pārsteidzoši plūcot Heinam Oterspēram. Šodien viņš devītajā slidojumā bija pārī ar krievu Viktoru Muštakovu, abiem nerādot gana labu sniegumu un ierindojoties attiecīgi astotajā un 16. vietā. Pirms pēdējā slidojuma vadībā bija cits Nīderlandes ātrslidotājs Kajs Verbijs. To vēlējās mainīt viņa tautieši Kjelds Nuis un Tomass Krols. Cīņa izvērtās ļoti sīva kā klātienē, tā neklātienē. Krols un Nuis tempu uzņēma pakāpeniski un visu izlika pēdējā aplī, kurā uzvaru izrāva Krols, esot par 0.02 sekundēm ātrāks par Verbiju, bet Nuis finišu sasniedza 0.08 sekundes aiz Krola, noformējot vēl vienu Nīderlandes goda pjedestālu 1000 metros.

• Šajā posmā garo distanču ātrslidotājās pārbaudīja spēkus 5000 metru distnacē. Kā sacensību gaitā noskaidrojās, tad cīņa par uzvaru risinājās ceturtajā slidojumā, kurā sacentās Irēne Šoutena no Nīderlandes un Izabella Veidemana no Kanādas. Līdz tam neviena no konkurentēm nebija izslidojusi no septiņām minūtēm, kamēr abas minētās sportistes to paveica. Jau no pirmajiem apļiem vadībā izvirzījās Šoutena, kura vadības grožus tā arī no rokām neizlaida, distanci veicot 6:52.83 minūtēs. Veidemana viņai zaudēja 2.11 sekundes. Nākamajā slidojumā jaunu personīgo rekordu uzstādīja Ragne Viklunda no Norvēģijas, arī distanci veicot zem septiņām minūtēm. Viņai ar to pietika trešajai vietai, jo pēdējā slidojumā viņas laiku nespēja uzlabot leģendārā čehu ātrslidotāja Martina Sāblikova.

• Sestdien notiks sacensības 500 metros un komandu sprintā vīriešiem un sievietēm, kā arī 10000 metros vīriešiem. A divīzijas sacensībām varēs sekot līdzi Skating ISU YouTube kanālā no plkst. 16:00.

Pasaules kausa izcīņas otrais posms ātrslidošanā A divīzijā, 1. diena

Vieta1000m (s)1000m (v)5000m (s)
1.B.Bove (USA)T.Krols (NED)I.Šoutena (NED)
2.M.Takagi (JPN)K.Verbijs (NED)I.Veidemana (CAN)
3.N.Kodaira (JPN)K.Nuis (NED)R.Viklunda (NOR)