Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 3

ASV ātrslidotāja savu iegūto Pekinas OS kvotu atdod Pasaules kausa līderei

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

ASV ātrslidotāja savu iegūto Pekinas OS kvotu atdod Pasaules kausa līderei
Erina Džeksone un Britānija Bove pēc oficiālā paziņojuma sniegšanas. Foto: AFP/Scanpix

Gaidīti atrisinājusies situācija ASV nacionālās atlases sacensībās Pekinas olimpiskajām spēlēm ātrslidošanā, kurām 500 metru distancē nespēja kvalificēties Pasaules kausa līdere Erina Džeksone, bet viņai savu vietu atvēlēja komandas biedre Britānija Bove.

Lielākā daļa ātrslidotāju Pekinas olimpiskajām spēlēm kvalificējās pēc Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) kritērijiem, bet tādās sporta veida lielvalstīs kā Nīderlande un ASV ir nacionālā atlase. Runājot tieši par 500 metru distanci, tad Nīderlandē atlases sacensībās ir divi slidojumi, līdzīgi kā olimpiskajās spēlēs, bet ASV visu izšķir vienā slidojumā.

Olimpiskajās spēlēs 500 metru distancē var startēt divi vienas valsts pārstāvji. ASV uz šīm divām vietām pretendēja Pasaules kausa līdere šajā distancē Erina Džeksone, kura šosezon uzvarējusi pusē no sacensībām, Kimi Gece, kurai augstākā vieta bijusi astotā, kā arī Pasaules kausa līdere 1000 metros Britānija Bove, kurai divreiz īsākajā distancē arī augstākā vieta bijusi astotā. Tādējādi pirms atlases sacensībām galvenajai intrigai vajadzēja būt cīņā starp Geci un Bovi.

Tomēr sacensībās viss sagriezās kājām gaisā, jo savā slidojumā izslīdēja Erina Džeksone. Viņai izdevās noturēties uz slidām un finišēt ar laiku 38.24 sekundes. Ar šo rezultātu viņa ierindojās trešajā vietā aiz Boves un Geces, kas tādējādi nozīmē netikšanu uz Pekinas olimpiskajām spēlēm. Ja Džeksone būtu tajā īsajā brīdī pieņēmusi lēmumu krist, tad viņai vēl būtu iespējas tikt pie iespējas veikt vēl vienu slidojumu, bet šoreiz nekā.

"Noteikumi paredz, ka tev ir jākrīt, lai tiktu pie vēl vienas iespējas. Man bija doma, ka jākrīt, bet domāju, ka tā nebūtu drosmīga cilvēka rīcība. Es izgāzos, un man tas jāpieņem," tā Džeksone īsi pēc sacensībām.

Drīz vien pēc sacensībām bija skaidrs, ka ASV komanda izdomās veidu, kā Džeksoni iesēdināt olimpiskajā vilcienā uz Pekinu. Iespējas bija divas - gaidīt, kad kāda no valstīm, kurai ir kvota dalībai 500 metru sacensībās atteiksies no tās, vai arī Bove vai Gece atteiksies no dalības sacensībās par labu Džeksonei. Saprotami, ka piepildījās otrais scenārijs, kas kļuva vien par laika jautājumu, jo jau pēc sacensībām Britānija Bove situāciju komentēja sekojoši: "Es domāju mēs droši vien atradīsim veidu kā viņu (Džeksoni) dabūt piecsimtniekā."

ASV ātrslidošanas federācija bija nobažījusies par situāciju, ka Bove un Gece savas nopelnītās vietas varētu paturēt, bet tajā pašā laikā nedomāja izdarīt nekādu spiedienu. Pāris dienas vēlāk situācijai nāca atrisinājums, jo savu vietu Džeksonei atdeva Britānija Bove, kura Pekinā startēs savās kroņa disciplīnās, 1000 un 1500 metros.

"Pirms mēs pametām arēnu es apskāvu Erinu un teicu viņai, ka, ja tas būs atkarīgs no manis, es atdošu viņai savu vietu, jo viņa to ir nopelnījusi. Erinai ir lieliska iespēja atvest mājās medaļu - cerams zelta - un man tas ir gods dot viņai šo iespēju," tā Bove.

Tieši Džeksone un Bove ir galvenās ASV ātrslidošanas cerības gaidāmajās olimpiskajās spēlēs, bet vēl medaļas tiek gaidītas no Džoija Mantijas, kurš ir Pasaules kausa izcīņas līderis 1500 metros un mēdz uzstādīt labus rezultātus arī masu startā.

Izmantotie resursi:
https://onherturf.nbcsports.com/202...

     [+] [-]

, 2022-01-11 15:03, pirms 5 mēnešiem
Šim jāpaseko līdz