Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Norvēģija triumfē ziemeļu divcīņas stafetē, tramplīnlēkšanā uzvar Vācija

Rolands Eliņš

Norvēģija triumfē ziemeļu divcīņas stafetē, tramplīnlēkšanā uzvar Vācija
Norvēģijas izlase ziemeļu divcīņā. Foto: AFP/Scanpix

Ziemeļu divcīņas stafetē pasaules čempionātā Vācijā uzvaru izcīnīja Norvēģijas sportisti, kamēr jaukto komandu sacensībās tramplīnlēkšanā pasaules čempionu titulu izcīnīja Vācijas tramplīnlēcēji.

Ziemeļu divcīņas stafetē (4x5km) Norvēģijas izlase pieticīgi aizvadīja tramplīnlēkšanas daļu, kurā ieņēma tikai ceturto vietu, atpaliekot no Austrijas, Vācijas un Japānas. Taču slēpošanā izdevās visu kompensēt un finišā pārliecinoši apsteigt tuvāko sekotāju Vāciju par 43 sekundēm. Austrija tikmēr atkāpās uz trešo vietu, finišā par sešām sekundēm atpaliekot no Vācijas.

Norvēģijas sastāvā par pasaules čempioniem kļuva Espens Bjērnstads, Jergens Grābaks, Jenss Oftebro un Jārls Rībers. Rīberam šī ir otrā zelta medaļa šajā pasaules čempionātā, jo viņš iepriekš uzvarēja arī individuālajās sacensībās mazajā tramplīnā. Ziemeļu divcīņā PČ medaļas sadalītas trīs no piecām disciplīnām, un pagaidām visas zelta godalgas nonākušas Norvēģijas rīcībā.

Vācijā sadalītas arī medaļas jaukto komandu sacensībās tramplīnlēkšanā, un šeit pie uzvaras tika Vācija, aizstāvot savu 2019. gadā izcīnīto čempionu titulu un triumfējot šajā disciplīnā ceturtajā PČ pēc kārtas. Astoņu lēcienu summā vācieši pamanījās savākt 1000.8 punktus, kas bija par 5.2 punktiem labāks rezultāts nekā Norvēģijai.

Pie trešās vietas tramplīnlēkšanas sacensībās tika Austrija, kamēr Polija, kuras sportists Pjotrs Žila uzvarēja individuālajās sacensībās, palika sestajā vietā, piekāpjoties arī Slovēnijai un Japānai.

Vācijas izlases sastāvā par pasaules čempioniem kļuva Katarina Althausa, Markus Eizenbihlers, Anna Ruprehta un Kārls Geigers, kurš šajās sacensībās jau ieguva sudrabu medaļu individuālajās sacensībās.

Izmantotie resursi:
FIS Live
https://www.fis-ski.com/DB/general/...