Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Intriģējošajā stafetē uzvar SS "Arkādija" ar Zīmeli pēdējā posmā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Intriģējošajā stafetē uzvar SS "Arkādija" ar Zīmeli pēdējā posmā
Starts Elites grupai. Foto:Infoski.lv

Šodien Vietalvā “Maiļu” trasē ar stafetēm sākās šā gada pirmais posms distanču slēpošanā. Elites grupā vīriešiem, kur piedalījās vairāki pazīstami slēpotāji un biatlonisti ar Olimpisko spēļu pieredzi, nepārspēta palika SS “Arkādija” pirmā komanda (A.Liepiņš, M.Jakovičs, R.Zīmelis), bet sievietēm Krāslavas sporta skola (N.Kovaļova, O.Kovaļova, K.Liepiņa).

Šogad labākās sporta skolas un klubus noskaidroja jau pašā pirmajā startā. Visinteresantākā solījās būt vīriešu elites grupa, kurā SS “Arkādija”, kas sastāvā bez Pasaules kausa posma dalībnieka Arvja Liepiņa, bija pulcinājusi arī Raivi Zīmeli un pagājušā gada mūsu labāko junioru Mārci Jakoviču. Ļoti spēcīgs sastāvs, kam bija reālas iespējas aizstāvēt pagājušajā gadā izcīnīto čempiona titulu, taču nopietnu konkurenci solīja sastādīt Sigulda, kuras sastāvā bez Vankūveras olimpieša Jāņa Paipala bija arī divkārtējais Olimpisko spēļu dalībnieks Juris Ģērmanis, kā arī Talsu Biatlona klubs ar spēcīgo sprinteri Juri Damškalnu un biatlonistiem Gintu Lūsi un Kārli Vanagu sastāvā. Stafetes komandā (3x5km) bija trīs dalībnieki, kur pirmais slēpoja klasikā, bet pēdējie divi slidsolī. Elites grupā uz starta izgāja 11 komandas - vislielākais skaits no visām grupām. Lielo intrigu faktiski izgaisināja Arvis Liepiņš, kurš pirmajā posmā nodrošināja SS “Arkādija” 41 sekunžu pārsvaru, kuru otrajā posmā Jakovičs vēļ palielināja līdz pat 1:14, un Zīmelim pēdējā posmā, mierīgā tempā slēpojot, atlika tikai to saglabāt, ko Raivis arī izdarīja, nodrošinot SS “Arkādija” uzvaru stafetē elites grupā arī šogad, tuvākos konkurentus apsteidzot par 1:29. Teicami pirmo posmu talsiniekiem veica ļoti maz klasikā braukušais Damškalns, kura iegūto otro pozīciju arī otrajā posmā nosargāja Gints Lūsis, nododot stafeti Kārlim Vanagam. Vairs tikai 16 sekunžu attālumā trešajā pozīcijā pēdējā posmā Juris Ģērmanis sūtīja Jāni Paipalu, solot intriģējošu cīņu par otro vietu starp Siguldu un Talsiem. Viss izšķīrās tikai finiša taisnē, kur pārāks izrādījās Paipals, nodrošinot “Sigulda Aizrauj -1” komandai otro vietu, bet talsiniekiem pagājušā gada sudraba vietā šogad tika bronzas medaļas.

Savukārt sieviešu elites grupā bija tikai trīs komandas. Pirmajā posmā, atpaliekot gandrīz par minūti, Gulbene izstājās no cīņas par uzvaru, bet par to joprojām sīvi spēkojās pagājušo gadu uzvarētājas elites grupā SSK “Bebra” ar Krāslavas sporta skolu, kas pērn bija uzvarējušas S18 grupā. Pirmajā posmā Anda Muižniece bija tikai par sekundi ātrāka nekā Natālija Kovaļova, izvirzot līderpozīcijās SSK “Bebra”, bet otrajā posmā Olga Kovaļova, savukārt, izvirzīja drošā vadībā (+0:49) krāslavietes. Pēdējā posmā Kristīnei Liepiņai pārsvaru nosargāt nesagādāja problēmas, taču viņai prestiža dēļ vajadzēja panākt un apsteigt tobrīd vēl priekšā esošās un S18 grupā startējušās cēsnieces, ko Kristīne arī izdarīja. SSK “Bebra” šogad otrā vieta (+2:21), bet pēc astoņām minūtēm finišēja gulbenietes.

Pavisam kopā startēja 10 grupas - piecas puišu un piecas dāmu, un visveiksmīgāk atkal klājās Cēsu pilsētas sporta skolai, kas ieguva sešas zelta medaļas (četras meiteņu grupās un divas puišu grupās), bet Krāslava, Viļaka, SS “Arkādija” un Madona izcīnīja pa vienai. Rīt Latvijas čempionāts Vietalvā turpināsies ar sacensībām klasiskā stila distancē ar masu startu.

Detalizētāka informācija: Sākums : infoski.lv