Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Vīgants uzvar arī LČ klasiskā stila distancē, sievietēm uzvarētājas likteni izšķir kritiens un salauztā nūja

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Vīgants uzvar arī LČ klasiskā stila distancē, sievietēm uzvarētājas likteni izšķir kritiens un salauztā nūja
Raimo Vīgants. Foto: Agris Veckalniņš/Infoski.lv

Šodien Priekuļos ar vidējo distanci klasiskajā stilā ar intervāla startu ekstremālos laika apstākļos noslēdzās Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotā Latvijas čempionāta distanču slēpošanā pirmais posms, kas pieaugušajiem un arī junioriem bija FIS sacensības. Vīriešiem pārliecinoši pirmais bija madonietis Raimo Vīgants, izcīnot uzvaru otro dienu pēc kārtas, bet sievietēm vakardienas uzvarētāja Kitija Auziņa pirmajā aplī krita un salauza nūju, kas “maksāja” panākumu otro dienu pēc kārtas, pirmo vietu iegūstot labi ar grūtajiem apstākļiem galā tikušajai rīdziniecei Samantai Krampei.

Otrajā čempionātā dienā noskaidroja labākos klasiskā stila distancē. Slēpotājiem bija samērā ekstremāli apstākļi – spēcīgs vējš un arī lietus. Kā jau tas bija gaidāms, pēc pirmās dienas milzīgā pieplūduma slidsoļa sprintā, kur visās grupās sacentās ap 400 slēpotāju, otrajā dienā dalībnieku skaits saruka. Otrajā dienā kopumā sacentās pāri par diviem simtiem, kas priekš klasikas nav slikts rādītājs.

FIS grupā vīriešiem 10km distancē uz starta izgāja 18 slēpotāji. Pēc vakardienas aizraujošā sprinta, kur duelī par uzvaru finālā Raimo Vīgants ņēma virsroku pār kvalifikācijā labāko laiku uzrādījušo Lauri Kaparkalēju, šodien intrigas nebija. Raimo, kurš labu sniegumu bija rādīja gada nogalē PK posmos un Skandināvijas kausā, jau no pirmajiem apļiem izvirzījās pārliecinošā vadībā un uzvarēja ar nedaudz vairāk kā minūtes pārsvaru. Tāpat kā vakar otro vietu ieguva labākais juniors Lauris Kaparkalējs, kurš beigās diezgan pārliecinoši (pa 40 sekundēm) apsteidza pirmajos 2,5km labāku laiku uzrādījušo igauni Martinu Nasaru, kuram trešā vieta. Pirms Ziemassvētkiem Igaunijas čempionātā Kaparkalējs pēc slimošanas igaunim bija piekāpies šajā distancē par minūti.

Ceturto vietu arī šodien ieguva Edijs Eiduks, kurš bija otrs labākais juniors, beigās tuvojoties igaunim cīņā par trijnieku. Ļoti atzīstamu sniegumu demonstrēja orientierists no Ogres Odo Audris Vītoliņš, finišējot piektajam un izcīnot uzvaru V18 grupā. Sešinieku noslēdza bronzas medaļas ieguvējs junioru konkurencē Silvestrs Švauksts, ar kuru konkurēja vakardienas trešais juniors sprintā Bruno Krampe no Rīgas. Astotā vieta sudraba medaļas ieguvējam V18 grupā Jēkabam Skolniekam no SS “Arkādija”, bet bronza jauniešiem tika vēl vienam rīdziniekam Pēterim Lukstiņam. Desmitnieku noslēdza otrās vietas ieguvējs pieaugušo konkurencē Valdis Bodnieks, kurš bija ieradies no Austrālijas, kur pašlaik dzīvo.

Sievietēm 5km distancē sacentās 17 slēpotājas. Pirmajā aplī Kitija Auziņa jau bija gandrīz noķērusi 30 sekundes priekšā startējušo Samantu Krampi, esot kādu 10m attālumā, taču tad pēc nobrauciena ātrumā krita, sadauzījās un salauza nūju. Līdz ar to jautājums par uzvarētāju tajā brīdī tika atrisināts, diemžēl šādā veidā. Pēc pusdistances jeb 2,5km Auziņa no “arkādietes” Krampes atpalika diezgan daudz – 14 sekundes. Otrajā aplī madoniete, kura pēc kritiena bija izsista no “līdzsvara”, atspēlēja divas sekundes, bet ar to bija par maz. Tādējādi šādā dramatiskā cīņā abas līderes šodien pamainījās vietām, līderpozīcijas noturot līdz beigām un uzvaru svinot labi nobraukušajai Krampei, bet Auziņai samierinoties ar otro vietu. Trijnieku noslēdza cēsniece Estere Volfa, kura pēc pirmā apļa bija ceturtā, jo arī piedzīvoja kritienu, bet otrajā aplī cīņā par trešo vietu kopējā ieskaitē un pirmo S18 grupā apsteidza krāslavieti Adriānu Šuminsku, kurai atkal 4.vieta kopējā ieskaitē un sudrabs S18 grupā.

Vakardienas pirmās vietas ieguvēja S18 grupā Adriāna Osmane šodien finišēja piektā un nopelnīja savā grupā bronzu. Sešinieku otro dienu pēc kārtas noslēdza pagājušā gada S16 grupas uzvarētāja Linda Kaparkalēja. Šodien nestartēja pagājušā gada labākā Latvijas pārstāve Priekuļos klasikā Elza Bleidele.

Izmantotie resursi:
Latvijas Slēpošanas federācija | infoski.lv