Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 3

IZM meklēs līdzekļus, lai risinātu krīzes situāciju ziemas sporta veidu federācijās

Rolands Eliņš

IZM  meklēs līdzekļus, lai risinātu krīzes situāciju ziemas sporta veidu federācijās
Ilga Šuplinska. Foto: Rūta Kalmuka/F64

LETA. Otrdien, tiekoties izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP), Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājam Sandim Riekstiņam (JKP) un ziemas sporta veidu federāciju vadītājiem, ministre apņēmusies meklēt risinājumus finansējuma piešķiršanai ziemas sporta veidiem, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Tāpat tikšanās laikā pieņemts lēmums mērķtiecīgi ievērot kritērijus turpmākai finansējuma piešķiršanai augstu sasniegumu sportam, kā arī meklēt jaunus sporta nozares finansējuma avotus.

Ziemas sporta federāciju vadītāji informēja politiķus par kritisko situāciju sportistu treniņu un sacensību procesa nodrošināšanai 2019./2020.gada ziemas sezonā, norādot, ka pilnvērtīgai darba nodrošināšanai trūkst 1,17 miljonu eiro.

"Apzinoties, ka šādas summas IZM rīcībā šobrīd nav, ir jābūt skaidriem un objektīviem kritērijiem pieejamā valsts finansējuma sadalei," sacīja Šuplinska.

Ministre informēja, ka iespēju robežās tiks meklēti īstermiņa risinājumi, lai vismaz daļēji varētu sniegt atbalstu kritiskās situācijas novēršanai ziemas sporta veidos. Tāpat viņa uzsvēra, ka jau šī gada budžeta sarunās tika runāts par jaunas mērķprogrammas ieviešanas nepieciešamību, laikus plānojot starptautisko sporta pasākumu norisi un finansēšanu, tā attīstot arī tūrisma nozari, popularizējot Latvijas tēlu starptautiskajā apritē un gādājot par sporta nozares stiprināšanu.

Kā galvenais iemesls būtiskam finanšu iztrūkumam tika minēts būtiskais ziedojumu apjoma kritums iepriekšējos divos gados, ko ietekmējusi pretrunīgi vērtētā nodokļu reforma, kas samazinājusi uzņēmumu motivāciju ziedot sportam un citām sabiedriskā labuma nozarēm, skaidroja ministrijā. Līdzekļu trūkst treniņu nodrošināšanai, dalības nodrošinājumam sacensībās, medicīnas un rehabilitācijas funkciju veikšanai, sacensību inventāra iegādei un citiem ar sporta darbību tieši saistītajiem izdevumiem.

Tāpat tikšanās laikā pārrunāti kritēriji prioritāri atbalstāmo sporta veidu noteikšanai. Līdz nākamajai Sporta nozares attīstības darba grupas sēdei, analizējot arī citu valstu pieredzi, IZM plāno pilnveidot izstrādātos kritērijus, atsevišķi nodalot kritērijus prioritāšu noteikšanai augstu sasniegumu sportā.

Sarunā piedalījās Latvijas Biatlona federācijas, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas, Latvijas Hokeja federācijas, Latvijas Kamaniņu sporta federācijas, Latvijas Slēpošanas federācijas, Latvijas Slidošanas asociācijas, Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās vienības vadītāji.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2019-10-22 20:14, pirms 3 gadiem
Šuplinska...meklē!!!

  +1 [+] [-]

, 2019-10-22 20:47, pirms 3 gadiem
Kā reiz izteicās slavenais Mareks- sporta nozare ir jāiznes no IZM, jo IZM vienmēr būs aktuāli jautājumi par izglītības iestāžu tīkla optimizāciju, pedagogu atalgojumu, zinātnes rīcībpolitiku utt, sports labākajā gadījumā IZM var būt prioritāte Nr.20, respektīvi bez Sporta departamenta nevienam citam par sportu tur galva īpaši nesāp.

  +1 [+] [-]

, 2019-10-22 20:58, pirms 3 gadiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Šuplinska...meklē!!!
LHF jau pati varēja sameklēt. Vadībā tādi brangi vīri, veiksmīgi uzņēmēji kā Koziols, Kalvītis un Martinsons. Kauns nav prasīt no valsts naudu? No 1,2 miljoniem visiem trūkstošās naudas LHF prasa apmēram pusi.

     [+] [-]

, 2019-10-23 08:33, pirms 3 gadiem
otins rakstīja: LHF jau pati varēja sameklēt. Vadībā tādi brangi vīri, veiksmīgi uzņēmēji kā Koziols, Kalvītis un Martinsons. Kauns nav prasīt no valsts naudu? No 1,2 miljoniem visiem trūkstošās naudas LHF prasa apmēram pusi.
Kāpēc neprasīt, ja var paprasīt?

     [+] [-]

, 2019-10-23 11:38, pirms 3 gadiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Šuplinska...meklē!!!
Laba sunīte, laba sunīte! Tikai nekod, neesam jau LU rektori!