Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

LTV7 būs skatāma dokumentālā filma par bobslejistu Oskaru Melbārdi

Sportacentrs

LTV7 būs skatāma dokumentālā filma par bobslejistu Oskaru Melbārdi
Oskars Melbārdis


Latvijas Televīzijā (LTV) rādīs režisora Armanda Tripāna dokumentālo filmu “Melbārdis” (2022), kas ir skaudrs, emocionāls un personīgs stāsts par visu laiku Latvijas titulētāko bobslejistu Oskaru Melbārdi. Filma būs skatāma 12. martā LTV7 pulksten 20.00.

Režisors Armands Tripāns atklāj, ka filma ir Oskara Melbārža autordarbs, jo maniere, kādā uzņemta filma, ir paša olimpiskā čempiona tuvplāna saruna ar skatītāju. Režisors ir strādājis kā ziņnesis, caur kuru nodod Oskara redzējumu par to, kā veidojusies sportista dzīve. “Oskars lielākās cīņas nav aizvadījis ledus trasēs, bet gan brīžos, kurus neviens nav redzējis – domās un savā perfekcionismā. Filmā viņš nosēžas pretī skatītājam un atklāj sevi – atklāj spēju uzvarēt un tajā pašā laikā arī zaudēt, esot ar medaļu kaklā,” norāda Armands Tripāns.

Dokumentālās filmas veidošana tika uzsākta laikā, kad Oskars Melbārdis savu sportista karjeru bija pēkšņi noslēdzis 33 gadu vecumā – tikai piecus mēnešus pirms ziemas olimpiskajām spēlēm, kurās plānoja startēt, vienlaikus atvadoties no lielā sporta.

Filmā Oskars Melbārdis atklāj, kā ir būt profesionālajā sportā un ko tas ir prasījis no viņa dzīves. “Es biju pareizā laikā, pareizā vietā un man blakus bija pareizie cilvēki. Viens pats jau nevar kļūt par čempionu – man vajag komandu. Tie ir komandas biedri, treneri, ģimene, draugi, atbalstītāji.” – filmā teic Oskars Melbārdis.

Oskara Melbārža lielākie triumfa mirkļi ir bijuši paraugs latvietībai un arī piemērs tam, ko latvieši ir gribējuši redzēt savos varoņos. “Man vienmēr bijis gods pārstāvēt Latviju un redzēt Latvijas karogu plīvojam blakus citām nācijām, lai arī viņi ierauga mūsu valsts karogu, mūsu zemes cilvēkus.”Oskars Melbārdis. Kā atzīst režisors Armands Tripāns, iespējams, kāds skatītājs, noskatoties filmu, aizdomāsies par sevi, saviem panākumiem un arī pienākumiem dzīvē.

Daudzu gadu garumā tieši LTV7 ir bijusi tā platforma, kurā Latvijas sporta līdzjutēji sekojuši līdzi gan Oskara
Melbārža, gan citu bobslejistu startiem – arī dokumentālā filma “Melbārdis” būs skatāma 12. martā pulksten 20.00 LTV7 un REplay.lv.