Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 3

Latvijas karognesēja Eiropas jaunatnes Ziemas Olimpiādē būs kalnu slēpotāja Burkovska

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas karognesēja Eiropas jaunatnes Ziemas Olimpiādē būs kalnu slēpotāja Burkovska
Betija Burkovska. Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja

Latvijas karognesēja Bosnijā un Hercegovinā gaidāmās Eiropas jaunatnes Ziemas Olimpiādes atklāšanas ceremonijā būs kalnu slēpotāja Betija Burkovska, vēsta Latvijas Olimpiskā komiteja.

Eiropas jaunatnes Ziemas Olimpiāde notiek katru otro gadu un šoreiz labākos jaunos ziemas sporta veidu pārstāvjus no visas Eiropas uzņems Bosnijas un Hercegovinas pilsēta Sarajeva un Austrumu Sarajeva. Latvija, šajā jauniešu ziemas sporta festivālā, būs pārstāvēta ar 19 sportistiem, kuri piedalīsies piecos no astoņiem Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem.

Šodien “Elektrum" Olimpiskajā centrā norisinājās Latvijas komandas iepazīšanās pasākums, kura laikā LOK prezidents Aldons Vrubļevskis valsts karogu pasniedzis kalnu slēpotājai Betijai Burkovska, kura būs delegācijas karognesēja 14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes atklāšanas ceremonijā. Šādu lēmumu pieņēmusi visu Latvijas komandā iekļauto sporta veidu treneri, uzsverot, ka Baltezerā dzīvojošā sportiste ir pārliecinoša līdere junioru grupā Latvijā.

Vrubļevskis akcentē, ka jauniešiem ir svarīgi sajust šo burvīgo gaisotni, kas valda Olimpiskajos pasākumos un viņš cer, ka tas palīdzēs jaunajiem talantiem izvēlēties pareizo ceļu turpmākajā dzīvē. "Vēlos, lai jaunie sportisti un talanti Ziemas Olimpiādē pierāda sevi, dara visu iespējamo pēc labākās gribas, sasniedz savus labākos rezultātus un mājās atgriežas apmierināti un iedvesmoti turpmākiem darbiem.”

“Šīs spēles jaunos sportistus ieved Olimpiskajā saimē un viņiem ir iespēja sajust Olimpisko gaisotni," pirms došanās ceļā atzina Latvijas jaunatnes olimpiskās delegācijas vadītājs Juris Titovs. “Konkurence Olimpiādē būs ļoti spēcīga, taču bez sportiskajiem startiem un katra jaunieša individuāli noliktajiem mērķiem, jaunajiem talantiem ir jāatceras, ka šī ir vienreizēja iespēja mācīties un iegūt pieredzi, kādu nekur citur nav iespējams dabūt, kā arī viņi pārstāv visu Latviju."

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas jaunatnes Ziemas Olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī olimpisko spēļu tradīcijas

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

Latvijas jaunie sportisti Olimpiādes sacensībās startēs biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā un daiļslidošanā. Šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm. Komandas sastāvā iekļauti 19 sportisti.

14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē notiks no 9. līdz 16. februārim. Tajās savu sportisko meistarību pārbaudīs 1600 jauno ziemas sporta veidu atlētu no 46 Eiropas valstīm, vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Latvijas jaunatnes olimpiskās komandas sastāvs Eiropas jaunatnes Ziemas Olimpiādē:

#Sporta veidsSportistsSporta skola/KlubsTreneris/-e
1.BiatlonsRenārs BirkentālsTalsu Sporta skolaAivars Bogdanovs
2.Kirils MatjuhinsDaugavpils Sporta skolaSergejs Šverckovs
3.Sandra BuliņaAlūksnes BJSS
4.Sanita BuliņaAlūksnes BJSS
5.Distanču slēpošanaUvis AkmentiņšMadonas BJSSGuntars Namsons
6.Aleksandrs Artūrs ĻūļeSS “Arkādija”Inese Šķēle
7.Niks SaulītisMadonas BJSSDainis Vuškāns
8.Bruno StrupulisSS “Arkādija”
9.Kristīne BrunereSiguldas Sporta skola
10.Marta Klēra PriedeCēsu Sporta skola
11.Kalnu slēpošanaMārcis Klāvs BeitānsSK “Snowfeel”Anna Bondare
12.Lauris OpmanisSK “White Rush”Daniels Fogelis
13.Laura Aleksandra BišereSK “Traverss-V”Edvīns Krūms
14.Betija BurkovskaSK “Virsotne”
15.Rēzija KrastiņaSiguldas Sporta skola
16.Elīna ZalāneSK “Virsotne”
17.ŠorttreksAnna JansoneSporta skola “Spars”Sergejs Kugajevskis
18.DaiļslidošanaKims Georgs PavlovsJelgavas ledus sporta skolaRomans Panteļejevs
19.Anete LāceSlidošanas studija “Alma”Alma Lāce