Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Ekstra endā Latvija PČ junioriem atzīst Norvēģijas pārākumu, vakarā izšķirošā spēle par vietu pusfinālā

Linda Mangale
Linda Mangale

Ekstra endā Latvija PČ junioriem atzīst Norvēģijas pārākumu, vakarā izšķirošā spēle par vietu pusfinālā
No kreisās: Evelīna Barone, Rēzija Ieviņa
Foto: WCF/Cheyenne Boone

Šodien, 20.maijā pirmajā dienas spēlē pasaules čempionātā kērlingā junioriem A divīzijā Jenšēpingā, Zviedrijā Latvijas meiteņu izlase sacentās ar Norvēģiju. Ļoti sīvā cīņā spēle tika novesta līdz ekstra endam, kurā tikai pēc enda pēdējā metiena tika noteiktas uzvarētājas, kuras šoreiz bija norvēģietes, mūsu izlasei kapitulējot ar 8:9.

Lielisks metienu izpildījums ļauj Latvijas juniorēm nozagt punktu pirmajā endā. Savukārt otrajā tieši mūsu skipa ne tik precīzie metieni dod iespēju norvēģietēm paņemt divus (2:1). Arī trešajā endā piekliboja mūsu skipa metieni un divu punktu vietā ends tika nonullēts. Ceturtajā skipa metienu izpildījums uzlabojas, kas ļauj atkal izvirzīties vadībā (3:2), bet pēc piektā enda uz tablo kaujiniecisks neizšķirts (3:3), piespiežot Norvēģiju paņemt tikai punktu.

Pēc lielā pārtraukuma un neprecīzā skipa “take out” metiena nākas atdot pretiniecēm divus punktus (3:5). Septītā enda sākums Latvijas izlases izpildījumā nelikās cerīgs, tomēr ar pēdējiem diviem metieniem un pretinieču skipa nelielo kļūdu izdevās izcīnīt divus punktus un panākt kārtējo neizšķirtu 5:5. Ļoti agresīvs izvērtās astotais ends, ar 15 akmeņiem ieskaites laukumā un spēlei vērstai uz centru, kur gala rezultātā mūsu juniores nozaga punktu un pārņēma vadību ar 6:5. Devītajā endā mūsu izlase pirms pēdējiem diviem metieniem paņem minūtes pārtraukumu, lai nolemtu spēlēt agresīvi uz mājas centru. Diemžēl ar pēdējiem diviem metieniem tas izdodas daļēji, ko izmanto norvēģietes un enda beigās izcīna trīs punktus (8:6). Pateicoties Norvēģijas skipa kļūdai pēdējā metienā, mūsu izlase iemet vēl vienu akmeni tuvāk mājas centram un panāk ekstra endu (8:8).

Ekstra endā mūsu izlase sargā mājas priekšu ar akmeni tuvāk centram, lai varētu nozagt uzvaras punktu. Pirms skipa metieniem tiek paņemts minūtes pārtraukums, pēc kura atkārtoti tiek uzlikts sargs, bet pretinieces agresīvi liek savu pirmo skipa akmeni centrā, kas ir par vāju. Pēc mūsu skipa uzliktā sarga pretinieču pēdējais akmens nonāk tuvāk centram, kas dod viņām uzvaru ar 9:8.

Latvijas junioru meiteņu izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc spēles ar Norvēģiju:
“Ļoti laba un līdzīga spēle, ja vien sestajā endā nebūtu pretiniecēm uzdāvināti divi punkti un devītajā endā nebūtu tik daudz kļūdas “draw” metienu spēkos un atdoti trīs punkti.

Neskatoties uz šiem neveiksmīgajiem endiem, meitenes spēja saņemties, panākt neizšķirtu 10.endā un iziet uz ekstra endu. Tomēr ledus ātrums uz spēles beigām palieka ļoti atšķirīgs pa zonām un nespējām “noķert” mājas spēku ar pēdējo akmeni ekstra endā. Gatavojamies spēlei pret spēcīgo Šveici.”

Līdz ar to Latvijai viss izšķirsies pēdējā pamatturnīra spēlē šodien plkst. 20:00, kur viņas tiksies ar Šveici. Šīs spēles uzvarētājas sev garantēs vietu pusfinālā, bet, ja Latvija zaudēs, tad atliek cerēt uz Japānas zaudējumu Kanādai, lai kvalificētos pusfinālam.

Abās konkurencēs tiks aizvadītas viena apļa spēles. Pēc pamatturnīra katrā no tām četras labākās iekļūs pusfinālā, kur sacentīsies 1. ar 4. un 2. ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētāji katrā konkurencē noskaidros 2022.gada čempionus. Puišu konkurencē fināls norisināsies 22.maijā plkst. 10:00 pēc Latvijas laika, bet meiteņu konkurences fināls notiks tās pašas dienas plkst. 15:00 pēc Latvijas laika.

Sešas mūsu izlašu spēles bez komentāriem varēs vērot PKF tiešraižu platformā Recast “The Curling Channel” kanālā, par šīm spēlēm maksājot mazāk kā par tiešraides spēlēm ar komentāriem.

Latvijas junioru meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Letīcija Ieviņa, trenere Iveta Staša-Šaršūne, treneres asistente Ieva Krusta.

Latvijas junioru meiteņu izlases spēļu grafiks un rezultāti (pēc Latvijas laika):

10:6 – ASV
10:3 – Japāna
12:8 – Kanāda
9:7 – Dānija
2:8 – Koreja
5:7 – Skotija
9:5 – Zviedrija
8:9(EE) – Norvēģija
/20.05./ 20:00 – Šveice (TIEŠRAIDE bez komentāriem)

Kopvērtējums meiteņu konkurencē:

1. ASV 8-7-1 Q
2. Norvēģija 8-6-2 Q
3. Japāna 8-5-3
3. Latvija 8-5-3
5. Šveice 8-4-4
5. Zviedrija 8-4-4
7. Kanāda 8-3-5
7. Koreja 8-3-5
9. Skotija 8-2-6 /izkrīt uz B divīziju/
10. Dānija 8-1-7 /izkrīt uz B divīziju/

Latvijas meiteņu izlase pasaules čempionātā startē ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.

Online rezultāti: https://worldcurling.org/events/wjc...
Tiešraižu grafiks: https://worldcurling.org/2022/05/wj...
Tiešraides: https://the.recast.app/user/5pYk0

     [+] [-]

, 2022-05-20 14:42, pirms 2 mēnešiem
Zaudējumi tabulas lejasgalā esošajām Skotijai un Korejai var dārgi maksāt.