Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Latvijas vīriešu volejbola izlase sāk treniņus, gatavojoties Eiropas Zelta līgai

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Latvijas vīriešu volejbola izlase sāk treniņus, gatavojoties Eiropas Zelta līgai
Latvijas Volejbola izlase sāk gatavoties. Foto: volejbols.lv

Ceturtdien “Rimi” Olimpiskajā centrā Rīgā tika aizvadīts pirmais Latvijas izlases treniņš jaunā galvenā trenera Mihala Gogola vadībā.

No paplašinātā saraksta, kurā bija iekļauti 24 volejbolisti, uz izlases treniņnometni uzaicināti 18 spēlētāji.

Uzaicināto spēlētāju sarakstā ir cēlāji Edvīns Skrūders, Kārlis Uģis Ābelītis un Deniss Petrovs, diagonāles spēlētāji Kristaps Platačs, Kristers Dardzāns un Renārs Pauls Jansons, otrā tempa spēlētāji Kristaps Šmits, Atvars Ozoliņš, Romāns Saušs, Patriks Pinka, Jānis Medenis un Markuss Cielavs, pirmā tempa spēlētāji Oļegs Klopovs, Vladislavs Blumbergs, Toms Švans un Gustavs Freimanis, kā arī “libero” Roberts Kļaviņš un Kaspars Kronbergs.

Galvenais treneris Mihals Gogols atzīmē, ka ceturtdien treniņus uzsāka 13 spēlētāji, kuru skaits palielināsies nākamnedēļ, jo daži volejbolisti vēl spēlē vietējos čempionātos, vai tikko ir beiguši sezonu klubos. Tāpat ir arī pieredzējušo spēlētāju savainojumi.

Kamēr Kristers Dardzāns un Gustavs Freimanis vēl spēlē Itālijā, Gogols cer, ka jau nākamnedēļ varēs pievienoties “beļģis” Renārs Jansons, bet pēc dažu dienu atpūtas – Atvars Ozoliņš, kurš pēc pēdējo gadu nepārtrauktā ritma izlase/klubs, ir nedaudz noguris. Maija vidū tiek gaidīta cēlāja Denisa Petrova pievienošanās valstsvienībai.

“Amerikas latvietim Mikam Jānim Ramanim ir jāpabeidz studijas, bet Ingars Ivanovs atgūstas pēc pēdas savainojuma. Sāksim ar jauniem puišiem un pamazām pievienosim pieredzējušos spēlētājus,” stāsta poļu speciālists, atgādinot, ka uz nedēļu būs jāatlaiž uz sava vecuma izlasi pieci U-22 puiši, kuri no 19. līdz 21. maijam Daugavpilī cīnīsies Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

“Gala uzdevums ir atlasīt 14 spēlētājus, kuri spēlēs Eiropas Zelta līgā. Viss šis process man šķiet aizraujošs, jo es pagaidām vēl nezinu, ko varam izdarīt Zelta līgā, domājot par rezultātu. Tā ir liela jautājuma zīme man. Tā kā vairāki pieredzējušie spēlētāji ieradīsies vēlu, tā ir lieliska iespēja jauniem spēlētājiem, kā arī tiem, kuri sezonas laikā nav tik daudz spēlējuši klubos. Viņiem būs iespēja izcīnīt vietu savā pozīcijā un sagatavoties Eiropas čempionāta kvalifikācijai,” Gogols alkst ātrāk uzsākt treniņu procesu.

Galvenajam trenerim izlasē palīdzēs Austris Štāls, kā arī divi Polijas treneri – statistiķis Adams Toločko un fiziskās sagatavotības treneris Andržejs Zahorskis. Tāpat kā Štāls, ar izlasi iepriekš ir strādājusi arī ārste Lolita Kalniņa-Havraneka.

Izmantotie resursi:
volejbols.lv