Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Kaprioti: "Bijām ļoti pārliecināti, ka varam iekļūt EČ finālturnīrā"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Kaprioti: "Bijām ļoti pārliecināti, ka varam iekļūt EČ finālturnīrā"
Daniele Kaprioti. Foto: CEV

U22 Latvijas sieviešu izlases galvenais treneris Daniele Kaprioti atklāj, ka Izraēlas atteikšanās dēļ tika mainīts gatavošanās grafiks pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas Daugavpilī. Par to vēsta Latvijas Volejbola federācija.

Kā jau ziņots, U22 Latvijas volejbolistes neparastā veidā kvalificējās EČ finālturnīram - zaudēja polietēm (12:25, 16:25, 13:25), nopelnīja tehnisko uzvaru pār izraēlietēm (25:0, 25:0, 25:0) un sagaidīja sev labvēlīgu iznākumu citā grupā.

“Domāju, ka mums tā bija ļoti savāda situācija un arī savāda grupa. Kad uzzinājām, ka Izraēlas izlase neieradīsies, mainījām gatavošanās grafiku. Zinājām, ka Polija ir spēcīga komanda, līdz ar to vairāk koncentrējāmies uz darbu pie attīstības, nevis tikai gatavojāmies mačam,” atklāj Latvijas izlases galvenais treneris Daniele Kaprioti. “Spēle bija ļoti grūta, taču otrajā setā mēs kaut ko pamainījām un nokļuvām mazliet tuvāk - tas ir svarīgi.”

Daugavpilī aizvadītajā kvalifikācijā mūsu izlasi pārstāvēja Alise Juršāne-Piņķe, Anastasija Andrjuščenko, Megija Grundmane, Rēzija Mazure-Mago, Evelīna Rutkovska, Anna Cepurīte, Anna Rīta, Arina Sosinoviča, Anete Čelnova, Junora Vagele, Laura Vāvere, Kristīne Leskinoviča un Vlada Pridatko.

“U22 izlase ir procesā, kas saistīts ar Latvijas volejbola attīstību. Centāmies analizēt spēli un kaut ko uzlabot. Nekoncentrējāmies tikai uz pamatsastāva spēlētājām, ļāvām spēlēt arī citām. Jo bijām ļoti pārliecināti, ka varam kvalificēties,” atklāj izlases galvenais treneris. “Iesaistījām arī jaunākas spēlētājas, domājot jau par U20 kvalifikāciju. Bija svarīgi iepazīt spēlētājas un veidot viņu saspēli. Tas bija galvenais mērķis, jo ir jāstrādā arī pie nākamajiem soļiem. Veidojām komandas garu, kā arī centāmies saprast trenēšanās iespējas un iederēšanos komandā. Vēlamies, lai meitenes uzlabo to, ko mēs prasām. Finālturnīrā izlases kodols, iespējams, būs tāds pats, bet varētu pievienoties vēl kādas meitenes.”

Latvijas izlase piedalīsies U-22 EČ sieviešu finālturnīrā, kas 2024. gada jūnijā un jūlijā notiks Itālijā. “Šī ir lieliska iespēja, bet varbūt mēs būsim kā pelnrušķīte. Manuprāt, lai kļūtu par princesi, pelnrušķītei vispirms dažreiz jāpieņem tas, ka var nākties būt vājākajai starp labākajām,” norāda Itālijas speciālists. “Šī ir lieliska iespēja - kad nokļūsim tur, mēs daudz mācīsimies. Visiem jālepojas. Ja kāds nelepojas un domā, ka tā bija veiksme, tad neizprot šo iespēju. Bet mums šī patiešām ir milzīga iespēja.”

Kas jāuzlabo līdz finālturnīram? “Uzlabojumi vajadzīgi tehniskajās lietās, pārsvarā saidauta jomā,” norāda Daniele Kaprioti. “Jāuzlabo arī kas tāds, lai spēlētājās turpinātu ļoti cīnīties par Latviju. Jāuzlabo spēles lasīšana, kad spēlējam pēc sistēmas un ārpus sistēmas - tas pats arī attiecībā uz pretiniecēm. Ja mēs to varētu panākt, tad būs lieliska iespēja saprast, pie kā mums vēl jāpiestrādā. Jo dažreiz tikai tad, ja pieskaries tam, ko vēlies, tu spēj saprast, vai vari iederēties vai kā pietrūkst.”

Izmantotie resursi:
volejbols.lv

  +1 [+] [-]

, 2023-07-24 10:13, pirms 4 mēnešiem
Bet kāds ir iemesls tam, ka Izraēla neatbrauca?

  +1 [+] [-]

, 2023-07-24 10:17, pirms 4 mēnešiem
Kaprioti: "Jo bijām ļoti pārliecināti, ka varam kvalificēties."

Hm. Bet kvalificēšanās bija atkarīga nevis no mūsu spēles, bet gan citu grupu otro vietu snieguma...

  +1 [+] [-]

, 2023-07-24 11:04, pirms 4 mēnešiem
Damokla_zobens_23 rakstīja: Bet kāds ir iemesls tam, ka Izraēla neatbrauca?
Nobijās!

     [+] [-]

, 2023-07-24 12:58, pirms 4 mēnešiem
oxa rakstīja: Nobijās!
To nevar izslēgt. Žīdi vienmēr tur degunu pa vējam. Moš šiem ir info par Vāgnera plāniem attiecībā uz LV.

     [+] [-]

, 2023-07-25 05:54, pirms 4 mēnešiem
Stulbs paziņojums,ja turnīrā tiek iekļūts šādā veidā...