Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Volejbolists Dardzāns: ''Nenožēloju došanos uz Itāliju''

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Volejbolists Dardzāns: ''Nenožēloju došanos uz Itāliju''
Kristers Dardzāns (no kreisās), Ingars Ivanovs un Toms Švans. Foto: CEV.eu

LETA. Itālijas volejbola klubs Perudžas "Sir Sicoma Monini" tomēr liekas stiprāks par citu Itālijas vienību Trento "Itas", sarunā ar LETA pēc pirmās Čempionu līgas pusfināla spēles teica Latvijas volejbolists Perudžas kluba rindās Kristers Dardzāns. Spēlētājs arīdzan teica, ka nenožēlojot lēmumu doties uz Itāliju.

Jau ziņots, ka "Sir Sicoma Monini" trešdien savā laukumā pirmajā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Čempionu līgas pusfināla spēlē ar 2-3 (23:25, 25:19, 23:25, 30:28, 12:15) piekāpās "Itas", kuru marta sākumā uzvarēja Itālijas kausa finālā.

"Grūti salīdzināt, kura ir spēcīgāka. Man šķiet, ka mēs esam spēcīgāki, bet pusfināla pirmajā spēlē abas komandas demonstrēja savu labāko spēli. Pretiniekiem vairāk paveicās izsist kādu autu pēc bloka skāriena un fantastiski pacelt aizsardzībā bumbas. Ja skatāmies Itālijas čempionāta pamatturnīrā, tad spēcīgāki esam mēs. Tomēr izslēgšanas spēlēs visi grib uzvarēt," par spēku samēru abu Itālijas volejbola grandu starpā saka bijušais Jēkabpils "Lūšu" spēlētājs Dardzāns.

Spēli "Pala Barton" zālē Perudžā noskatījās 2348 skatītāji. Volejbolists stāsta, ka jau trīs nedēļas zāles Itālijā drīkst būt aizpildītas simtprocentīgi. "Bija pilna zāle, un līdzjutēji bija ļoti skaļi. Ko tādu iepriekš biju pieredzējis tikai šeit pat - Perudžā," bilst diagonālais spēlētājs, piebilstot, ka arī tik daudz skatītāju salīdzinoši mazajā pārpildītajā zālē radījuši neiedomājamu troksni.

Latvijas volejbolists, kurš trešdien laukumā nedevās, atklāja, ka pēc spēles visi Perudžas vienības spēlētāji ģērbtuvēs bija apmierināti ar sniegumu un no turienes aizgāja ar domu - aizbrauksim un viesos uzvarēsim. "Tāds scenārijs ir ļoti ticams," prognozē Dardzāns.

Vienu trofeju - Itālijas kausu - šajā sezonā volejbolists jau ir izcīnījis, kaut gan arī toreiz izšķirīgajās finālčetrinieka spēlēs viņš palika rezervistos. Viņš atceras, ka Itālijas kausa pusfinālā komanda laukumā devās ar pārliecību par uzvaru, bet finālā Trento vienība neizskatījās ne tuvu tik spēcīga kā Čempionu līgas spēlē. Par uzvaru Itālijas kausā Dardzānam par piemiņu palika medaļa.

Spēlēt Dardzānam, kurš tika ievērots iepriekšējās sezonas Eiropas Zelta līgā Latvijas izlases sastāvā, šosezon iznāk maz, taču viņš ir apmierināts: "Nenožēloju došanos uz Itāliju. Treniņos daudz palīdz gan treneris, gan pieredzējušie spēlētāji. Visi var man kaut ko ieteikt. Man ir teikuši, ka tāds, kāds es ierados Perudžā, un tāds, kāds esmu pašlaik, tie ir pilnīgi citi spēlētāji. Tagad varu izdarīt visu, ko prasa treneris."

Volejbolists ir priecīgs, ka ir Perudžā. Protams, būtu labi spēlēt, taču arī treniņos tiek spēlēts seši pret sešiem, un tajos tiek iegūts daudz, uzsver sportists. Drīzumā klubam jāpaziņo, vai turpinās sadarbību ar spēlētāju. Līgums ir noslēgts pēc shēmas 1+1, un klubam līdz aprīļa beigām jāizlemj, vai paturēt Dardzānu vēl uz vienu sezonu.

Iespējams, ka Latvijā "diagonāli" varēs redzēt maija beigās, kad sākas Eiropas Zelta līgas šīs vasaras turnīrs. Tomēr līdz tam laikam jāpabeidz sacensības Čempionu līgā, kur fināls, ja tik tālu tiks Perudžas klubs, būs 22.maijā Ļubļanā, un Itālijas čempionāts, kurā piektā fināla spēle ieplānota 15.maijā.

Dardzāns, kurš ir iekļauts Latvijas valstsvienības paplašinātajā sarakstā startam Eiropas Zelta līgā, pirms mēneša par iesaistīšanos izlasē runāja ar vienības jauno galveno treneri Mihalu Gogolu. "Par to mēs arī runājām, ka nevar zināt, cik drīz es varēšu pievienoties izlasei un vai paspēšu uz Zelta līgas sākumu. Tomēr esmu gatavs pievienoties Latvijas izlasei, jo tas ir liels gods - pārstāvēt savu valsti," saka spēlētājs.

Čempionu līgas pusfināla atbildes spēle paredzēta 7.aprīlī Trento. Dardzāns Perudžas komandai pievienojās pirms šīs sezonas. Latvijas volejbolists Jēkabpils "Lūšu" sastāvā iepriekšējā sezonā izcīnīja trešo vietu Baltijas līgā un uzvarēja Latvijas čempionātā.

Izmantotie resursi:
LETA