Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Jaunas sezonas līderes tāllēkšanā un augstlēkšanā sacensībās ASV

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Jaunas sezonas līderes tāllēkšanā un augstlēkšanā sacensībās ASV
Ese Brume. Foto: iaafworldathleticschamps.com

Vakar Kalifornijā (ASV) notikušajās “World Athletics” Kontinentālās tūres Bronzas līmeņa sacensībās vieglatlētikā nigēriete Ese Brume ar valsts rekordu 7,17m kļuva par sezonas līderi tāllēkšanā. To pašu ar personisko rekordu 2,02m augstlēkšanā paveica amerikāniete Vašti Kanninghema.

Austrāliete Nikola Makdermota aprīļa vidū sasniedza 2m, kļūstot par sezonas līderi, bet vakar 23 gadus vecā Vašti Kanninghema pirmā šosezon pārsniedza šo robežu. Pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēja no ASV uzstādīja savu personīgo rekordu 2,02m, par 3cm atpaliekot no 11 gadus vecā un Čontei Lovai piederošā valsts rekorda. Ar 1,93m otro vietu ieguva Jeļena Rova.

22 gadus vecā amerikāniete Tara Deivisa ar marta beigās Teksasā sasniegtajiem 7,14m divus mēnešus noturējās līderes godā, jo vakar citā ASV štatā tālāk aizlēca pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēja Ese Brume (7,17m), par 5cm labojot 21 gadu veco valsts rekordu. Brumei ar šādu teicamu rezultātu uzvara it nemaz viegli nenāca, jo ar 7,10m otro vietu ieguva olimpiskā un četrkārtējā pasaules čempione Britnija Rīza, kuras rezultāts kā trešais labākais šajā sezonā netiks skaitīts, jo tika sasniegts 2,3m/s pavējā. Trešā, kura pārsniedza 7m robežu, bija Britu Virdžīnu salu pārstāve Čantela Melouna (7,07m), kura par centimetru atpalika no sev divus mēnešus piederošā valsts rekorda. Sešām tāllēcējām izdevās sasniegt 6,80m vai tālākus lēcienus.

Tikmēr vīriešiem seši aizlēca tālāk par 8m, uzvaru ar sezonas trešo labāko rezultātu 8,39m svinot olimpiskajam čempionam un pasaules vicečempionam Džefrijam Hendersonam, kurš par 10cm pārspēja tautiešus Dendiju un Krovfordu. Trīssoļlēkšanā ar 17,22m uzvarēja pasaules čempionāta 6.vietas ieguvējs Donalds Skots, bet amerikānim par sezonas vicelīderi neizdosies kļūt, jo pavējš pārsniedza normu. Savukārt sievietēm 26 gadus vecā jamaikiete vienīgā pārsniedza 14m, atkārtojot mūsu Kates Rūtas Lasmanes personīgo rekordu – 14,20m.

Šķēpmešanā sievietēm ar sezonas trešo rezultātu (66,82m) pirmo vietu ieguva amerikāniete Megija Meloune, nobīdot mūsu Līnu Mūzi uz 7.vietu. Meloune no vācietes Kristīna Husongas atpaliek 14cm, bet par 27cm apsteidz ķīnieti Huihui Ļjū, tādējādi otro un ceturto labāko šosezon šķirot mazāk par pusmetru. Sezonas līderis vesera mešanā Rūdijs Vinklers šoreiz nesasniedza 80m – 78,78m, par pusmetru apsteidzot savu tautieti Aleksu Jangu.

     [+] [-]

, 2021-05-31 20:06, pirms 3 nedēļām
Vieglatlētikas sekcijā visus nevēlamos komentārus, kuros norādīts par dažāda rakstura kļūdām, vienkārši izmet laukā. Bravo!