Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Atklāj pieteikšanos Latvijas skolu kausam pasaules čempionātā skriešanā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Atklāj pieteikšanos Latvijas skolu kausam pasaules čempionātā skriešanā
Foto: rimirigamarathon.com

Līdz ar jaunā mācību gada tuvošanos Rimi Rīgas maratons kopā ar Izglītības un Zinātnes ministriju un Rīgas domi godinājis aktīvākās Latvijas skolas - Latvijas skolu kausa uzvarētājas, kā arī izsludinājis pieteikšanos rudens Skolu kausam Pasaules čempionāta skriešanā Rīgā ietvaros. Latvijas Skolu kauss, kas Rimi Rīgas maratona ietvaros maijā norisinājās jau 16. reizi, pulcējot teju 2300 skolēnu no aktīvākajām Latvijas skolām, būs Pasaules čempionāta skriešanā jaunums, dodot iespēju arī skolēniem jūdzes un 5 kilometru distancēs izskrieties līdzās pasaules skriešanas zvaigznēm.

Dalība čempionātā, kas iespēju tikt pie īstas Pasaules čempionāta medaļas pirmoreiz piedāvā ikvienam skriet-gribētājam, skolēniem tiks nodrošināta par simbolisku maksu, pateicoties Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstam.

Tradīcija skolām un skolēniem sacensties savā starpā tika iedibināta jau 2008. gadā sadarbībā ar Rīgas domi, aicinot Rīgas skolēnus cīnīties par Rīgas Skolu kausu. Kopš 2016. gada ar Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu kausa izcīņā tiek aicināti piedalīties skolēni ne tikai no Rīgas, bet arī visas Latvijas.

“Ir svarīgi jau no skolas gadiem ielikt veselīga dzīvesveida pamatus un kustību prieku bērnos, lai viņi arī pieaugušā vecumā turpinātu rūpēties par sevi, un veidotos veselīga sabiedrība. Paldies katram aktīvajam un kustīgajam skolotājam, kurš tur rūpi par mūsu jaunās paaudzes fizisko sagatavotību un rāda piemēru, kā un kāpēc ikdienā kustēties. Paldies skolotājiem no tālākiem Latvijas novadiem, kuri organizē dalību “Latvijas skolu kausā” un ļauj bērniem kustību prieku piedzīvot Latvijas lielākajos skriešanas svētkos. Novēlu skolēniem veiksmīgu un aktīvu jauno mācību gadu, kā arī panākumus Latvijas skolu kausā Pasaules čempionātā skriešanā Rīgā 1. oktobrī!” komentē LR Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

“Šis ir jau 16. gads, kopš Rimi Rīgas maratona ietvaros rīkojam Skolu kausu, ļaujot skolēniem piedalīties maratonā par simbolisku dalības maksu un audzējot dalībnieku skaitu līdz pat 2500 skolēnu no visas Latvijas. Tā ir vesela paaudze, kas izaugusi, vismaz reizi gadā piedaloties Latvijas lielākajos skriešanas svētkos. Priecājamies, ka šogad, kad Rīga ir pasludināta par pasaules skriešanas galvaspilsētu, mēs dodam skolēniem iespēju divreiz piedalīties Latvijas skolu kausā, turklāt pirmo reizi arī Pasaules čempionātā skriešanā, skrienot vienā trasē ar pasaules ātrākajiem skrējējiem,” ir gandarīts Pasaules čempionāta skriešanā organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

Latvijas aktīvāko skolu galvgalī šogad ir sporta skola “Arkādija”, Rīgas 1. pamatskola – attīstības centrs, Limbažu Bērnu un jauniešu centra kapela Eži, Friča Brīvzemnieka pamatskola un Rīgas centra humanitārā vidusskola, bet Top 30 iekļuvušas vispārizglītojošās un sporta skolas no visas Latvijas (lūdzu skatīt apkopojumu zemāk).

Veicināšanas balvas par skolu komandām ar kuplāko dalībnieku skaitu un sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem saņēma trīs skolotāji: Ainārs Eidons no Rīgas 1.pamatskolas – attīstības centra, Marita Kalniņa no Friča Brīvzemnieka pamatskolas un Līga Tomaša no Rīgas Centra humanitārās vidusskolas.

Organizatori atgādina, ka dalībnieku sportiskie rezultāti nav vienīgais kritērijs Skolu kausa iegūšanai – punktus Latvijas Skolu kausā skolas un skolotāji gūst arī, piemēram, par iesaistes apmēru attiecībā pret kopējo skolēnu skaitu skolā un komandas finišējušo dalībnieku skaitu.

Pieteikšanās “Latvijas skolu kausam 2023” Pasaules skriešanas čempionātā

Dalība Pasaules čempionāta “Latvijas skolu kausā” skolēniem tiks nodrošināta par simbolisku maksu (2 eiro), pateicoties Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstam. Organizatori sagaida, ka skolēnu skaits Latvijas Skolu kausā varētu sasniegt divus tūkstošus, aicinot ieinteresētās skolas nekavēties ar dalību pieteikšanu. Skolas aicinātas reģistrēties Pasaules čempionāta jūdzes un 5 km distancēm, aizpildot pieteikuma formu Pasaules čempionāta oficiālajā mājaslapā riga23.com.

Skolu komandu pieteikšanās noslēgsies 15. septembrī.

Organizatori atgādina, ka reģistrēties dalībai pasaules čempionātā Rīgā var ikviens veselīga dzīvesveida piekritējs, tipinātājs vai “svētdienas skrējējs”, kas gatavs izaicināt sevi jebkurā no oficiālajām distancēm, kā arī 21 km stafetē, lai tiktu pie unikālajām pirmā Pasaules čempionāta skriešanā medaļām. Reģistrēties pasākumam var oficiālajā mājaslapa riga23.com.

Rimi Rīgas maratona "Latvijas Skolu kausa 2023" kopvērtējums

Top 30
Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskola
Rīgas sākumskola "Valodiņa"
Rīgas Jauno tehniķu centrs
Privātā mūzikas skola "Namiņš"
Talsu Valsts ģimnāzija
Rīgas Juglas vidusskola
Rīgas 74.pamatskola
Privātā Pamatskola "DOMDARIS"
Smārdes pamatskola
Jūrmalas Valsts ģimnāzija
Rīgas 66.vidusskola
Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola

TOP 20
Rīgas Bolderājas Jaunā pamatskola
Rīgas Teikas vidusskola
Rīgas Strazdu muižas vidusskola-attīstības centrs
Rīgas 93.vidusskola
Aizputes vidusskola
Rīgas 21.vidusskola
Rīgas Valsts 2.ģimnāzija
Rīgas 49. vidusskola
RTU Olaines Tehnoloģiju koledža
Pamatskola "BŪSIM”

TOP 10
Āgenskalna Valsts ģimnāzija
Rīgas Valsts klasiskā ģimnāzija
Rīgas Imantas vidusskola
Mārupes Valsts ģimnāzija
Dienvidkurzemes Sporta skola

TOP 5
Rīgas Centra humanitārā vidusskola
Friča Brīvzemnieka pamatskola
Limbažu Bērnu un jaunatnes centra kapela Eži
Rīgas 1. pamatskola - attīstības centrs
Sporta skola "Arkādija”