Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Karamarinovs pārvēlēts Eiropas Vieglatlētikas federācijas prezidenta amatā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Karamarinovs pārvēlēts Eiropas Vieglatlētikas federācijas prezidenta amatā
Dobromirs Karamarinovs, Foto: IMAGO/Beautiful Sports/Scanpix

LETA. Bulgārijas pārstāvis Dobromirs Karamarinovs sestdien Belgradā tika pārvēlēts Eiropas Vieglatlētikas federācijas ("European Athletics") prezidenta amatā, vēsta organizācija.

Karamarinovs saņēma 28 delegātu balsis, bet viņa sāncensim, Čehijas Vieglatlētikas federācijas prezidentam Liboram Varhanīkam bija par septiņām balsīm mazāk.

Par viceprezidentiem tika izraudzīti Čerija Aleksandra no Lielbritānijas, Žans Grasija no Francijas un Kārina Grute Movina no Zviedrijas. Lai nodrošinātu dzimumu vienlīdzību, prezidenta un trīs viceprezidentu amatos jābūt diviem vīriešiem un sievietēm, tādējādi pirmo reizi organizācijas 53 gadu ilgajā pastāvēšanas vēsturē divi no viceprezidentiem ir sievietes.

Padomē tika ievēlēti pārstāvji no Serbijas, Gibraltāra, Spānijas, Norvēģijas, Ungārijas, Beļģijas, Slovākijas, Vācijas, Itālijas, Gruzijas, Somijas, Igaunijas un Ziemeļmaķedonijas.

Karamarinovs ir sestais "European Athletics" prezidents kopš organizācijas dibināšanas 1970. gadā un pirmo reizi tika ievēlēts aizpērn.

Bijušais vieglatlētikas treneris Karamarinovs organizācijas Padomei pievienojās 2007. gadā, bet 2015. gadā tika ievēlēts par organizācijas pirmo viceprezidentu.