Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Olimpiskajās spēlēs varēs piedalīties ne vairāk kā desmit Krievijas vieglatlētu

Rolands Eliņš

Olimpiskajās spēlēs varēs piedalīties ne vairāk kā desmit Krievijas vieglatlētu
Krievijas sportiste Marija Lasickene par pasaules čempioni 2019. gadā kļuva, startējot zem neitrālā karoga. Foto: Sergei Bobylev/TASS/Scanpix

Starptautiskās vieglatlētikas federācija ("World Athletics") apstiprinājusi neitrālo sportistu programmu 2021. gadam, kura paredz, ka Krievija augstākā līmeņa sacensībām varēs pieteikt tikai līdz desmit sportistiem.

Krievija, tiekot atzīta par vainīgu sistemātiskos dopinga pārkāpumos, ir saņēmusi diskvalifikāciju, kas liedz tai rīkot pasaules čempionāta līmeņa sacensības un tikt pārstāvētai starptautiskajā sportā, un tas attiecas arī uz šovasar paredzētajām vasaras olimpiskajām spēlēm. Taču, kamēr Krievijas delegācija ir diskvalificēta no olimpiskajām spēlēm, krievu sportisti tajās var piedalīties kā neitrālie atlēti.

Vieglatlētikas federācija šodien ziņo, ka ir apstiprinājusi neitrālo sportistu programmu, kas paredz noteikumus izpildījušajiem un ar dopinga pārkāpumiem nesaistītajiem krievu sportistiem startēt lielajās sacensībās. Taču "Wolrd Athletics" noteikusi konkrētu limitu – šāds statuss tiks piešķirts ne vairāk kā desmit Krievijas vieglatlētiem. Šis limits attieksies uz Tokijas OS, "World Athletics" rīkotajām sacensībām un šogad paredzētajām Eiropas U23 sacensībām.

Desmit vieglatlētu izvēle paliks Krievijas Vieglatlētikas federācijas ziņā, taču tai ir par prioritāti jāuzskata sportisti, kuri iekļauti starptautiskajā dopinga pārbaužu reģistrā.

Iepriekšējā pasaules čempionātā vieglatlētikā Krievijai bija 29 sportisti, kuri startēja kā neitrālie atlēti.

Minētie noteikumi apstiprināti spēkā uz šo gadu, un "World Athletics" gada beigās lems par to pagarināšanu, kā arī patur sev tiesības tos pārskatīt, ja Krievijas puse nepildīs apņemšanos par savas sistēmas uzlabošanu un iepriekšējo problēmu novēršanu.

Izmantotie resursi:
https://www.worldathletics.org/news...

     [+] [-]

, 2021-03-19 17:09, pirms mēneša
Neatkarīgajiem atlētiem no Krievijas pietiks ar 4 sportistiem,Šubenkovs 110m ar barjerām,Lasickene -pedejo sezonu neapstrīdama līdere,Sidorova- lēkšanas ar kārti, Esošā pasaules čempione,un jaunais baltkrievus,kurš pārstāv krievus un divi augstleceji vīrieši,pastāvīgi ir starp labākajām.