Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Lasmane: "Vēlos tikt uz olimpiskajām spēlēm, šajā ziņā neesmu oriģināla"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Lasmane: "Vēlos tikt uz olimpiskajām spēlēm, šajā ziņā neesmu oriģināla"
Rūta Lasmane. Foto: Florida State Seminoles / fsunews.com

2019. gada U20 Eiropas čempionāta bronzas medaļniece, "Florida State" pirmkursniece Rūta Lasmane vareni sākusi savas gaitas ASV studējošo mačos, izceļoties trīssoļlēkšanā. Latvijas sportiste atklāj, ka sākumā tur bija sajūta kā treniņnometnē Spānijā, bet tagad jau iemīlējusi jauno dzīvesvietu un jūtas komfortabli.

Savās pirmajās trīs sacensībās "Florida State" pirmkursniece Lasmane izcīnīja pirmo vietu trīssoļlēkšanā, turklāt ikreiz ar jaunu personisko rekordu telpās: 13.56m (par 29 centimetriem uzlaboja savu līdzšinējo labāko rezultātu), 13.79 (+23), 13.83 (+4). Trijās sacensībās kopumā klāt nākuši 56 centimetri! Līdz ar to mūsu sportiste trīs reizes pēc kārtas nopelnīja ACC konferences nedēļas labākās vieglatlētes nosaukumu "field" kategorijā.

Tokijas olimpisko spēļu normatīvs ir 14.32m, taču varēs kvalificēties arī pēc ranga, ja regulāri sasniegs apmēram 14 metrus. "Šajā ziņā neesmu oriģināla: gribu tikt uz olimpiskajām spēlēm," atzīst Latvijas vieglatlēte. "Vēlos būt lieliska savās acīs."

Ventspilnieces rezultāts (13.83cm) ir otrais labākais "Florida State" trīssoļlēkšanas vēsturē. Šeit pirmo vietu ieņem četrkārtējā NCAA čempione Kimberlija Viljamsa (Jamaika), kuras krājumā ir divas godalgas pasaules čempionātos telpās, divas ceturtās vietas pasaules čempionātos ārā un septītā pozīcija Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Šī universitāte atrodas štata ziemeļu pilsētā Talahasī. "Esmu iemīlējusi šo vietu. Šīs ir manas otrās mājas, jūtos ļoti ērti," atklāj trīssoļlēcēja Rūta Lasmane, kurai sākumā gan nebija tik viegli pierast pie jaunās realitātes. "Tas bija kaut kā šokējoši: jutos kā treniņnometnē Spānijā un mazliet ilgojos pēc mājām. Labi, ka tādas sajūtas pazuda, kad atgriezos pēc pārtraukuma. Patiesībā šeit esmu uz ilgu laiku. Man patīk, ka te varu trenēties kopā ar labiem un talantīgiem cilvēkiem."

Nākamās sacensības būs ACC konferences telpu čempionāts, kas 25.-27. februārī risināsies Dienvidkarolīnas pilsētā Klemsonā.

Floridas Valsts universitātē savulaik studēja Latvijas volejboliste Jekaterina Stepanova - 2011. gadā viņa bija komandas labākā spēlētāja, kad "Florida State" pārsteidzoši iekļuva NCAA "Final Four".

Izmantotie resursi:
seminoles.com
fsunews.com