Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Olimpiskajai vicečempionei lodes grūšanā pusotra gada diskvalifikācija

Emils Ozerinskis

Olimpiskajai vicečempionei lodes grūšanā pusotra gada diskvalifikācija
Reivena Sondersa. Foto: Imago Images/Scanpix

LETA--AP. ASV lodes grūdēja Reivena Sondersa, kura 2021.gadā Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba godalgu, par atkārtotu neierašanos uz dopinga testiem nepareizas atrašanās vietas dēļ saņēmusi 18 mēnešu diskvalifikāciju, trešdien paziņoja ASV Antidopinga aģentūra.

26 gadus vecā lodes grūdēja 12 mēnešu laikā trīs reizes nav norādījusi savu pareizo atrašanās vietu un neveica dopinga testus, tāpēc viņai tika piešķirta diskvalifikācija, kas liegs startēt šī gada pasaules čempionātā, taču līdz 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm tā jau būs beigusies.

Viņa izcīnīto sudraba godalgu Tokijas olimpiskajās spēlēs izmantoja, lai pievērstu uzmanību sociālajai nevienlīdzībai. Lodes grūdēja arī ir atklāti izteikusies par to, ka uzaugusi nabadzībā un cīnījusies ar depresiju.

Pagājušajā sezonā Sondersa ASV čempionātā ierindojās ceturtajā pozīcijā, nekvalificējoties pasaules čempionātam, un īsi pēc tam atklāja, ka atlikušajā 2022. gada sezonas daļā nestartēs. Neilgi pēc paziņojuma viņa trešo reizi pārkāpa noteikumus saistība ar savu atrašanās vietu, bet pirms tam Sondersa nebija pareizi norādījusi savu atrašanās vietu arī janvārī un maijā.

Izmantotie resursi:
https://www.leta.lv/