Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Pasaules čempionātā kalnu un taku skriešanā 45km distancē Latvijas pārtāvji pie simtnieka

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pasaules čempionātā kalnu un taku skriešanā 45km distancē Latvijas pārtāvji pie simtnieka
Latvijas skrējēji (no kreisās): L.Čerņevska, A.Taulīna, I.Šale, K.Eiduks, R.Reinfelds, J.Kūms. Foto: no Latvijas taku skriešanas izlases arhīva.

Otrajā dienā pasaules čempionātā taku un kalnu skriešanā, kas norisinās Austrijas pilsētā Insbrukā, 45km distancē labākos rezultātus Latvijas izlases rindās uzrādīja Kārlis Eiduks ar 104. vietu vīriešu konkurencē un Ivita Šale ar 102. vietu sieviešu konkurencē.

Kalnu un taku skriešanas čempionāta otrā diena ir aizvadīta jau pavisam spraigākā gaisotnē. Vakar dienas pirmajā pusē tika dots starts otrajai čempionāta distancei - “Short trail”. Trase bija 45,2km gara ar 3123 kāpuma metriem un 2719 krituma metriem. Otrajā distancē, kā tas sākotnēji bija plānots, Latvijas izlasi pārstāvēja pavisam citi skrējēji. Uz starta mūsu komandā izgāja trīs sievietes un četri vīrieši. Sieviešu konkurencē skrēja 2022. gada grūtākā maratona Baltijā (Vilkaču maratona) uzvarētāja Lauma Čerņevska, 2022. gada Latvijas čempionāta 4. vietas ieguvēja taku skriešanā Ivita Šale un “Stirnu bukā” labāko sešiniekā iekļūstošā Aiga Taulīna. Vīriešu konkurencē startēja pieredzējušais un godalgotais taku skrējējs un orientierists Jānis Kūms, 2021. gada Latvijas čempionāta 3.vietas ieguvēja Raivis Reinfelds, kā arī Kārlis Eiduks, kurš pēdējos gados ir uzrādījis lielu progresu taku skriešanā un bijis vairākas reizes godalgotās vietās ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs.

Dāmu konkurencē vakar startēja 164 sievietes, no kurām finišu līdz galam sasniedza 115. No Latvijas augstvērtīgāko rezultātu sasniedza Ivita Šale, ierindojoties 102. vietā un finišējot ar rezultātu 7:05:54. No uzvarētājas Klementines Džeofrejas Ivita atpalika 2:12:42. Diemžēl laika prognozes solīja tuvojamies spēcīgu negaisu, pie 35. kilometra visi skrējēji tika ņemti nost no trases, un skrējiens tika pārtraukts, atļaujot finišēt tikai tiem, kas bija jau tikuši tālāk par 35. kilometra staciju. Tas diemžēl skāra mūsu divas skrējējas. Vissāpīgāk tas bija Aigai Taulīnai. Tieši 10 minūtes pirms viņa ieradās, sāka atlētus nelaist tālāk. Otra skrējēja bija Lauma Čerņevska, kura tika no trases noņemta vienu staciju pirms tam. Abas skrējējas tika ar glābējiem nogādātas lejā un tālāk devās atpakaļ uz sacensību centru. Abas jūtas labi, un ar visu to, ka bija lietains un bija nedaudz pārsalušas, ne mirkli negribēja padoties, bet spēja samierināties ar faktu, ka šoreiz daba neļāva viņām finišēt. Diemžēl tas liedza Latvijai startēt nāciju kopvērtējumā.

Vīriešu konkurencē finišu sasniedza visi Latvijas skrējēji. Augstvērtīgākos rezultātu no Latvijas sasniedza Kārlis Eiduks, kas finišēja 104. vietā ar rezultātu 5:43:13. Otrs labākais latvietis bija Jānis Kūms, ierindojoties 125. vietā (6:06:00). Trešais no Latvijas bija Raivis Reinfelds (6:32:10), iegūstot 137. vietu. Sergejs Ļeta ierindojās 143. vietā (6:45:08). Paši skrējēji atzīst, ka tik grūtu trasi nebija gaidījuši, taču tika gala gan ar trasi gan arī ar ļoti mainīgajiem laika apstākļiem.

Vīriešu konkurencē uzvarēja nu jau divkārtējais pasaules čempions no Norvēģijas Stians Hovids Angermunds, kura finiša laika 04:19:00 ir ļoti tuvu Vilkaču maratona rekordam, ko pērn uzstādīja Gvido Kalniņš.

Informāciju palīdzēja sagatavot
Toms Komass

  -1 [+] [-]

, 2023-06-09 16:56, pirms gada
Uz pasaules fona mūsējo rezultāti amatieriski.

     [+] [-]

, 2023-06-10 00:06, pirms gada
Viņi jau arī ir amatieri