Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Ekvadora pirmo reizi kvalificējas Olimpiskajām spēlēm stafetē

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Ekvadora pirmo reizi kvalificējas Olimpiskajām spēlēm stafetē
Ekvadoras kvarteta līdere Angela Tenorio priekšplānā. Foto: Dan Vernon.

Ekvadoras sieviešu 4x100m stafetes komanda pirmo reizi vēsturē kvalificējusies Olimpiskajām spēlēm, Polijā notiekošajās „World relay” stafešu sacensībās tiekot finālā un tur iegūstot piekto vietu.

Ekvadoras kvartets – Angela Gabriela Tenorio, Gabriela Anahi Suareza, Virginia Elizabete Villalba un Marizola Landazuri – 4x100m priekšsacīkstēs startēja otrajā no trim priekšskrējieniem, uzstādot jaunu valsts rekordu (43,86) un finišējot trešajā vietā aiz nīderlandietēm (43,28) un polietēm (43,64). Pirmās divas vietas no katra skrējiena automātiski kvalificējās finālam, kā arī vēl divas komandas pēc uzrādītajiem laikiem. Tāpēc ekvadorietēm nācās nervozi gaidīt pēdējo trešo priekšskrējienu, jo vieta fināla astotniekā pavērtu ceļu uz Tokiju. Ekvadoriešu Olimpiskais sapnis bija atkarīgs vairs ne no viņām pašām, bet no trešā skrējiena rezultātiem.

Trešajā skrējienā pirmo divu vietu ieguvējas Francija (43,51) un Šveice (43,71) bija ātrākas par ekvadorietēm, bet trešo laiku uzrādījušas dānietes (44,25) noskrēja lēnāk, līdz ar to Ekvadoras kvartets, kas pēdējos divus mēnešus trenējās Porugālē, varēja līksmot ne tikai par iekļūšanu finālā, bet arī par vēsturisko brīdi, jo pirmo reizi kāda no šīs valsts stafešu komandām – vīriešu vai sieviešu – kvalificējās Olimpiskajām spēlēm.

Komandas līdere ir Angela Tenorio, kura individuāli ir startējusi Olimpiskajās spēlēs un kuras pēdējo gadu rezultāti ir iedvesmojuši pārējās komandas dalībnieces. 25 gadus vecā Tenorio pirms astoņiem gadiem Doņeckā pasaules U18 čempionātā izcīnīja bronzu 100m un sudrabu 200m. Tās pašas medaļas, tikai pretējās sprinta distancēs, viņa ieguva gadu vēlāk pasaules junioru čempionātā Jūdžīnā. 2015.gadā viņa ar rezultātu 10,99 sekundes kļuva par Dienvidamerikas rekordisti 100m.

Finālā Ekvadora tāpat kā lielais vairums pārējās konkurentes noskrēja lēnāk nekā priekšsacīkstēs – 44,43, kas deva piekto vietu, tikai par 0,03 sekundēm piekāpjoties japānietēm un par 0,02 sekundēm atpaliekot no Latvijas rekorda (44,41). Vienīgās, kas finālā spēja noskriet ātrāk nekā priekšsacīkstēs, bija itālietes, kuras vienīgās izskrēja zem 44 sekundēm (43,79) un svinēja uzvaru. Godalgoto trijnieku aizņēma Eiropas komandas, jo otro un trešo vietu ieguva Polija (44,10) un Nīderlande, kas uzrādīja tādu pašu laiku kā polietes.

Vīriešiem 4x100m vēl vienu uzvaru Itālijai neļāva izcīnīt Dienvidāfrikas kvartets (38,71) ar Rio Olimpisko spēļu un Dohas pasaules čempionāta finālistu Akani Simbini noslēdzošajā posmā, tieši par pussekundi apsteidzot itāļus. Trijnieku noslēdza Japāna (39,42), kas par 0,14 sekundēm pārspēja ceturto vietu ieguvušos dāņus. Līdz ar to ar Latvijas rekordu (39,31) pietiktu iekļūšanai trijniekā. Nīderlande un Vācija nefinišēja, bet brazīlieši un ganieši tika diskvalificēti. Tāda spēcīga valsts kā Francija netika finālā.

Latvijas rekordi 4x100m stafetēs:
1) vīriešiem - 39,31 sekunde (Genādijs Murašovs, Ronalds Razmuss, Juris Tone, Āris Āboliņš) - 1983.gads;
2) sievietēm - 44,41 sekunde (Irina Grigorjeva, Vineta Ikauniece, Lilija Ždanovska, Ludmila Olijare) - 1983.gads.

     [+] [-]

, 2021-05-04 10:07, pirms 2 nedēļām
Diezgan žēlīgs pasākums, fakts, ka vairumā stafešu trijniekā varēja tikt ar Latvijas rekorda līmeņa rezultātiem, runā pats par sevi. Ja ne šis "burkāns"- OS un PČ brīvbiļetes, jautājums, kas vispār tur piedalītos...