Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Pieci zem 2:11 un četras zem 2:23 Prāgas maratonā "Battle of teams''

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pieci zem 2:11 un četras zem 2:23 Prāgas maratonā "Battle of teams''
Puritija Rionoripo finišā. Foto: ekrānuzņēmums.

Čehijas galvaspilsētā Prāgā notikušajās “World Athletics Label Road Races” sacensību “Battle of teams” ietvaros vīriešiem spraigā cīņā ar trijiem saviem tautiešiem uzvarēja kenijietis Bensons Kipruto (2:10:16), bet sievietēm pārliecinoša pirmā bija kenijiete Puritija Čerotiča Rionoripo (2:20:14).

Pirmajam “Battle of teams'' maratonam starts tika dots uz slavenā Kārļa tilta. Trase bija veidota 3km aplī. Komandā varēja būt astoņi dalībnieki – 4 vīrieši un 4 sievietes, neatkarīgi no kādas valsts. Atšķirībā no citiem maratoniem, kur pēc vadošo skrējēju finiša intriga pazūd, šeit spraigums bija līdz pat beigām, jo, pirmkārt, komandas bija līdzvērtīgi nokomplektētas un, otrkārt, rezultāts bija atkarīgs no sešiem labākajiem komandas pārstāvjiem. ‘

Vīriešiem laiki nebija tie paši ātrākie, jo norisinājās taktiskā cīņas. Pēdējā kilometrā noskaidrojās uzvarētājs, bet pārējās godalgotās vietas tikai pēdējos metros. Uzvaru svinēja Bensons Kipruto (2:10:16), par desmit sekundēm apsteidzot tuvākos sekotājus. Līdzvērtīgā finiša spurtā otro vietu ieguva Diksons Čumba (2:10:26), kas par sekundi apsteidza Norbertu Kigenu. Divas sekundes līdz trijniekam pietrūka Kenetam Keteram (2:10:29). Sešinieku ar precīzu 2:11:00 noslēdza etiopietis Kinde Atanavs. Zem Latvijas rekorda (Valērijs Žolnerovičs – 2:14:23) noskrēja 11 dalībnieki.

Sievietēm bija savādāks scenārijs, jo uzvarētāja jau faktiski bija zināma pēc 25km, kad no pārējām aizskrēja Puritija Rionoripo, finišēdama ar personisko rekordu 2:20:14, kas sezonas trešais ātrākais laiks, un par pusotru minūti apsteigdama etiopieti Guteni Šonu (2:21:46). Ātrāk par 2:23:00 noskrēja četras, bet divās ar pusi stundās iekļāvās desmit dalībnieces.

Komandām uzvarēja “Birell” (7152 punkti), otro vietu ieņēma “Volkswagen” (6887), bet ar 6845 punktiem trešie bija “Mattoni”. Punktus deva par uzrādīto laiku, bet papildu bonusu varēja nopelnīt par personisko rekordu. Čehiem par prieku 6.vietu ar kvalifikācijas normatīva izpildi uz Olimpiskajām spēlēm Tokijā ieguva Eva Vrabcova Nivltova (2:27:07).