Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:15, Did:0, useCase: 3

"Unibet" rādīs Vimbldonas spēles

Andrejs Siliņš

"Unibet" rādīs Vimbldonas spēles
Rodžers Federers
Foto: AFP

Unibet šogad ir sagatvojis Live likmes piedāvājumu visiem vīriešu un sieviešu vienspēles mačiem, kā arī spēļu tiešraides sešos kortos vienlaicīgi. Patiešām lieliska iespēja sekot līdzi lielākajam gada notikuma tenisā.

Vēl tikko visi tenisa pasaules līdzjutēji sekoja līdz French Open turnīram, bet nu jau klāt galvenais tenisa pasaules notikums – Vimbldonas turnīrs, trešais gada Grand Slam pasākums. Vimbldonas sacensības sākas jau 22.jūnijā, tādēļ mēs piedāvājam apskatu, kas ļaus būt gataviem 2 nedēļu maratonam vecākajā un prestižākajā tenisa turnīrā. Kas ir šī gada favorīti Vimbldonas čempiona titulam?

Vīrieši. Vienspēles

Rodžers Federers beidzot ieguvis “Muskatieru kausu”, ar ceturto reizi uzvarot French Open finālā Parīzē. Šveices superzvaigzne iegajusi vēsturē ar to, ka uzvarējis savas četrpadsmitās Grand Slam sacensības un nu sasniedzis Pīta Samprasa (Pete Sampras) panākumus rekordu grāmatās. Šo uzvaru vēl iespidīgāku padarījis fakts, ka Federeram nu ir pilnīga Grand Slam karjera – triumfs Melburnā (3 reizes), Parīzē, Vimbldonā (5 reizes) un Ņujorkā (5 reizes). Uzvarot Vimbldonā 5 reizes pēc kārtas, Federera valdīšanai kortos pienāca gals pagājušogad, kad episkā 5 setu finalā viņš zaudēja spēli Rafaelam Nadalam. Šogad Federers cer atgūt savu pasaules labākā zāliena spēlētāja titulu.

Rafaels Nadals parādījās uz tenisa skatuves kā māla laukumu spēlētājs, taču piedzīvoja neticamu progresu uz stingrajiem segumiem, kas vainagojās ar Vimbeldonas kausa iegūšanu 2008.gadā. Lai gan spēcīgais spānis jau ieguvis 5 Grand Slam titulus, slavenajā Londonas turnīra viņā jūtams neliels pašpārliecinātības trūkums. Laika posmā no 2005.-2008.gadam nepārtraukti uzvarot French Open, Nadels piedzīvoja šokējošu zaudējumu piekāpjoties Robinam Soderlingam (Robin Söderling) šī gada sacensību ceturtajā raundā. Pēc tam Nadals izvēlējās izlaist vadošos Queens turnirus, lai atlabtu pēc ceļa savainojumiem. Lai kā arī būtu, mēs varam būt droši, ka Pasaules pirmā rakete būs gatava cīņai, tikko uzkāps uz zāliena laukuma.

Pirmo rezi daudzu gadu laikā britu tenisa faniem ir cerība redzēt to, kā trofeju iegūst mājinieks. Endijs Murrajs, Pasaules trešā rakete, uzvarēja Queens Club turnīru un piedzīvoja milzīgu progresu pēdējā gada laikā. Pagājušogad skotu spēlētājs Vimbldonā uzvarēja 4 mačus, tai skaitā demonstrējot lielisku atgriešanās uzvaru ar Ričardu Gasketu. Ceturtdaļfināla finišs bija sākuma punkts neticamajiem 12 mēnešiem, kas sekoja – to skaitā Grand Slam finālam US Open.

Novaks Džokovičs ir pārliecinoša Pasaules Ceturtā rakete un var būt bīstams visiem Vimbldonas spēlētajiem. Pēc apbēdinošā trešā raunda zaudējuma French Open turnīrā un jau otrā raunda zaudēšanas pagājušā gada Vimbldonas turnīrā, serbu spēlētājs noteikti darīs visu iespējamo, lai pierādītu, ka viņš ir titula cienīgs spēlētājs. Džokovičs sasniedza finālu pagājušās nedēļas Halles turnīros un pierādīja, ka ir labs spēlētājs uz zāliena.

Endija Roddika spēle uz zāliena ir pārliecinoša – amerikāņu spēlētājs ir sasniedzis 2 Vimbldonas finālus , abos gadījumos zaudējot Federeram. Šogad Roddiks noteikti vēlēsies pierādīt, ka pagājušā gada otrais raunds zaudējums bija tikai sagadīšanās. Pāris pagājušo gadu laikā lieliskais servētājs nav iekļuvis Top 3 vai 4 labāko spēlētaju skaitā un šajā kompnijā atgriezties nav viegls uzdevums.

Huans Martins Del Potro ir Pasaules 5.rakete, bet tomēr diezgan nepieredzējis spēletājs uz zāliena. Jaunais argentīnietis nekads nav ticis tālāk par otro raundu un ir izvēlējies atpūsties vadošajās spēlēs. Taču ņemot vērā viņa progresējošo spēli, Del Potro mūs šogad var arī pārsteigt.

Vēl pie spēcīgākajiem spēlētajiem jānosauc Fernando Verdasco un Jo-Wilfried Tsonga. Verdasco meistarstiķis ir viņa kreisās rokas serves uz zāliena klājumiem un viņš ir divreiz sasniedzis ceturto raundu. Ar stipri uzlabotu visparējo spēles mākslu, šī gada sacensībās spāņu spēlētajam vajadzētu tikt tālāk kā līdz šim. Tsongas stiprā puse ir viņa spēks – savā vienīgajā Vimbldonas turnīrā viņš sasniedza ceturto raundu.

Sievietes. Vienspēles

Sieviešu sacensību priekšgalā ir māsas Viljamsas. Venusa cīnīsies par savu trešo uzvaru – viņa tikusi kronēta par čempioni gan 2007., gan 2008.gadā. Vimbldona ir turnīrs, kurā Venusa ir guvusi savus lielākos saniegumus – slaidā amerikāņu spēlētāja uzvarējusi turnīru piecas reizes un tikusi finālā vēl divas reizes, tādejādi viņu droši var saukt par pēdējās dekādes Vimbeldonas karalieni. Turpretīm māsa Serēna veidojusi labāku karjera, taču viņai nav veicies tik labi Vimbldonā. Taču arī viņas sasniegumi ir visnotaļ iespaidīgi – Vimbldonā viņa guvusi divas uzvaras 2002. un 2003.gadā un arī sasniegusi divus finālus. Patiesībā septiņus no visiem deviņiem Vimbldonas turnīriem ir uzvarējusi kāda no māsām Viljamsām – visnotaļ laba ģimenes statisktika.

Dināra Safina ir kronēta kā Pasaules pirmā rakete, taču nekad nav uzvarējusi Grand Slam turnīrā. Krievu spēlētāja ir sasniegusi 3 Grand Slam finālus kopš pagājušā gada French Open, taču paklupusi, kad spiediens bijis parāk liels. Nesenākais zaudējums bijis otrai Krievijas pārstāvei Svetlanai Kuznetsovai Parīzes finālā. Safina nekad nav tikusi pāri Vimbldonas trešajam raundam, taču viņa vēl aizvien ir šī gada ceturtā favorīte, balstoties uz viņas konstanti labo sniegumu šajā gadā.

Marija Šarapova sākusi savu dalību turnīros šī gada maijā pēc 10 mēnēšu pārtraukuma gūto trauma dēļ. Trīs turnīros, kuros viņa ir spēlējusi, Šarapova uzvarējusi 10 mačus, taču kopš savas atgriešanās viņa vēl aizvien nav piedalījusies nevienā finālā. Šarapovas veiksmes stāsts sākās 2004.gadā, kad 17 gadu vecumā viņa uzvarēja Vimbldonas turnīru – kopš šī laika Šarapova ir uzvarējusi vēl divus Grand Slam turnīrus. Tāpat 18 gadu vecumā Šarapova ieguva Pasaules Pirmās raketes status.

Viktorijas Azarenka šogad ir ielauzuises Top 10, taču nekad nav pārvarējusi ceturtdaļfināļu Grand Slam spēlēs. 19 gadus vecā baltkrievu spēlētāja vienmēr mērķtiecīgi cīnījusies un konstanti uzlabojusi savu spēles sniegumu pēdējo gadu laikā, viņas lielākais saniegums ir titula iegūšana Miami šī gada aprīlī. Kopš tā laika Azarenko spēle ir bijusi stabile un viņa sasniedza French Open ceturtdaļfinala spēles.

Svetlana Kuzņecova bija favorītu pulkā, taču daudzus pārsteidza ar savu uzvaru French Open. Tas bija otrais Grand Slam uzvarētais turnīrs pēc US Open uzvaras 2004.gadā. Lai gan Kuzņecova dod priekšroku stingrākām virsmām, viņa ir spējusi saniegt 3 ceturtdaļfinālus Vimbldonā.

Serbu duets Ana Ivanoviča un Jeļena Jankoviča 2009.gadā nav sniegušas tik labus rezultātus, kā gaidīts. Ivanoviča ta arī nav atguvusi savu formu kopš pagājušās vasaras, kad viņa guva uzvaru Parīzē, un nokāpusi uz 13.vietu. Jankoviča ir uzvarējusi pāris mazsvarīgus turnīrus, taču cieš sakāvi svarīgajos turnīros, kad viņai jacīnās pret Top spēlētājiem. Vimbldonā Jankoviča nekad nav sasniegusi ceturtdaļfinālu, kamēr Ivanovičas kontā ir viens pusfināls.

Skatoties uz sieviešu sacensībām, vēl ir vērts pievērts uzmanību Elenai Dementjevai, Karolīnai Vozniacki, Samantai Stosurai un Marionai Bartoli.