Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Akmens: ''Finišā redzēju, ka esmu otrais. Pietaupīju spēkus rītdienas startam''

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Akmens: ''Finišā redzēju, ka esmu otrais. Pietaupīju spēkus rītdienas startam''
Roberts Akmens. Foto F64
Tokija 2020, Tokija 2020, smaiļošana K1 200m, kvalifikācija
2. Roberts Akmens 35.448  
Tokija 2020, Tokija 2020, smaiļošana K1 200m, Fināli
8. Roberts Akmens 36.014  

LETA. Olimpisko spēļu debitants 200 metru smaiļošanā Roberts Akmens pēc iekļūšanas savas distances pusfinālā skaidroja, ka pāragrais starts licis nedaudz uzmanīgāk rīkoties atkārtotajā startā, bet finišā, redzot, ka ir pārliecinoši otrais, pietaupīja spēkus rītdien gaidāmajam pusfinālam.

Latvija Tokijas olimpiskajās spēlēs vismaz pusfinālā būs pārstāvēta arī smaiļošanā. 200 metru distances priekšbraucienos vienīgais latvietis Roberts Akmens spēja uzrādīt augstvērtīgu laiku un iekļūt pusfinālā.

"Finišā redzēju, ka esmu pārliecinoši otrais, un ungārs sāka "mest nost". Līdz ar to arī es līdz galam nemocījos, lai pietaupītu spēkus rītdienas startam," par pēdējiem metriem uz ūdens stāsta olimpisko spēļu debitants Akmens.

"Kanāla ūdens ir sāļš. Biju domājis, ka būs grūtāk, bet jau esmu apradis," paša iepriekš teikto papildina sportists. "Jau vakar krita vairāki olimpiskie rekordi. Arī šodien 200 metros uzstādīts jauns olimpiskais rekords. Šodien ir sāna pavējš, bet "sāninieks" nav tik liels, lai viens vai otrs celiņš patraucētu," skaidro pasaules U-23 čempionāta zelta medaļnieks, kuram galvenais mērķis bija kvalificēties pusfinālam.

"Gan es, gan ungārs uztaisījām pāragru startu, tāpēc saņēmām brīdinājumu. Otrajā reizē bija neliels uztraukums, jo nevēlējos uztaisīt vēl vienu pāragru startu, kas nozīmētu sacensību beigas," pirmie piedzīvojumi debijā olimpiskajās spēlēs jau ir aiz muguras. "Atkārtotā startā jau gāju ar rezervi un neriskēju tik daudz, tāpēc varbūt nedaudz zaudēju dažas sekundes simtdaļas."

Akmens savā airējumā bija vienīgais olimpisko spēļu debitants, bet tam ir maza nozīme, jo ar konkurentiem viņš iepriekš kopā startējis arī citās sacensībās. "Zinu, kā viens vai otrs brauc, bet tagad olimpiskajās spēlēs kāds brauc ātrāk, kāds lēnāk. Varu ietekmēt tikai to, kā pats esmu sagatavojies," nosvērts ir Akmens, kurš zināja, ka kvalifikācijā pretim stāsies pieredzes bagāti sportisti. "Tie paši vien ir - olimpiskie čempioni vai medaļnieki. Kanādietim Markam de Jongem medaļu netrūkst, bet tituli šodien šeit nozīmē maz."

Akmenim pusfināls paredzēts naktī uz ceturtdienu. Sportists ir apņēmības pilns uzlabot rezultātu, īpaši jau startā.

Noderīgas saites:

Tokijas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums

Skaties visus olimpisko spēļu notikumus tiešraidēs, abonējot discovery+ pie Go3!

Izmantotie resursi:
LETA

  +2 [+] [-]

, 2021-08-04 10:02, pirms 2 mēnešiem
O, tas i lab...

  +3 [+] [-]

, 2021-08-04 10:25, pirms 2 mēnešiem
Patīk viņa pārliecība, lai izdodas!

     [+] [-]

, 2021-08-04 11:49, pirms 2 mēnešiem
Laba ziņa, lai izdodās pusfinālā.