Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2961, Did:0, useCase: 3

Žabēra pēc uzvaras pār Ostapenko: "Treniņspēlē nesen zaudēju - 1:6, 2:6"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Žabēra pēc uzvaras pār Ostapenko: "Treniņspēlē nesen zaudēju - 1:6, 2:6"
Aļona Ostapenko. Foto: AFP/Scanpix

Madrides "WTA 1000" astotdaļfinālā Latvijas tenisa līdere Aļona Ostapenko (#10) piekāpās tunisietei Onsai Žabērai (#9). "Tennis Channel" intervijā uzvarētāja atklāj, ka iepriekš treniņspēlē aina bija pavisam cita.

29. aprīļa Madrides 1/8 finālā Tunisijas labākā tenisiste uzvarēja - 6:0, 6:4. "Tādas spēlētājas kā Jeļena jebkurā brīdī var iesist "vineri" no jebkuras vietas. Vienkārši centos atrast brīžus, lai "slaisotu", izpildītu "dropšotus" un brīnumus uz laukuma, ja varu tā teikt. Tas man palīdzēja uzvarēt. Pirmajā setā viņa daudz netrāpīja. Otrajā setā zināju, ka viņa spēlēs labāk, taču mentāli paliku spēcīga un pabeidzu maču ļoti labi," atklāj tunisiete.

Akurāta un daudzveidīga spēle palīdz cīņā pret spēcīgām sitējām. "Nekļūdījos un vienkārši centos sist bumbu laukumā, kā arī dažreiz izpildīju spēcīgus sitienus, kas viņai sagādāja daudz neērtību. Ar to bija pietiekami. Dažreiz nav jāveic iespaidīgi sitieni un vienkārši jāizpilda normāli sitieni - to arī darīju. Labi servēju un centos ļoti labi nospēlēt uzņemšanā, radot spiedienu uz viņu. Spēlēju agresīvi un izpildīju "dropšotus" no nekurienes. Tādējādi viņa īsti nezināja, kāda veida sitienu es veikšu."

29 gadīgās Žabēras stiprā puse ir arī pieredze. "Tenisistes mācās nobriest jau agrīnā vecumā. Ir jāmācās, jo iespaidīgas spēlētājas ir disciplinētas laukumā. Ir jāmācās ātri, jo citādi [konkurentes] aizsteigsies priekšā un sakaus tevi laukumā," norāda tunisiete. "Jābūt apdeitotai. Cenšos to darīt un mācos no savām kļūdām, lai varētu izdarīt labāk, noslēdzot setus un mačus. Tas ir ļoti svarīgi. Man ļoti palīdz disciplīna laukumā. Esmu spēlētāja, kurai ir daudz izvēļu laukumā. Ja zini, kā izpildīt dažāda veida sitienus, ar to vien nepietiek. Zinu ne tikai to, bet arī sekoju savai intuīcijai un esmu radoša - tas man ļoti palīdz būt tādai spēlētājai, kāda esmu," atzīst Āfrikas tenisa līdere.

Cik tuvu esi savai "top" formai? "Domāju, ka ļoti tuvu. Pirmajā setā biju "top" formā," informē Onsa Žabēra. "Cenšos palikt nosvērta, tiekot ļoti labi galā ar stresu un ar spēlētājam, pret kurām man nepatīk spēlēt. Man bija ļoti grūta treniņspēle pret viņu [Ostapenko] pirms pāris dienām, kad zaudēju - 1:6, 2:6. Jāsaka, ka tas bija briedums to izmainīt un uzvarēt [oficiālajā spēlē]."

Izmantotie resursi:
"Tennis Channel"

     [+] [-]

, 2024-04-30 11:42, pirms 4 nedēļām
Onsa gudri spēlē un gudri arī runā!!!

     [+] [-]

, 2024-04-30 13:18, pirms 4 nedēļām
fnmu rakstīja: Onsa gudri spēlē un gudri arī runā!!!
Jā, ieguva vērtīgu mācību pēc treniņsakāves un nevis vienkārši nolaida rokas un padevās vai ļāva lūzera dēmoniem pārņemt smadzenes ...

     [+] [-]

, 2024-04-30 16:49, pirms 4 nedēļām
Lūk, kāpēc viņa ir pasaules #2 rakete - viņa mācās no savām spēlēm/kļūdām un tās izlabo nākamajā piegājienā...