Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2981, Did:0, useCase: 3

Kārlis Ozoliņš: ''Esmu ļoti labā fiziskā formā un līdz nogalei būšu pielāgojies tenisa spēlei''

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Kārlis Ozoliņš: ''Esmu ļoti labā fiziskā formā un līdz nogalei būšu pielāgojies tenisa spēlei''
Kārlis Ozoliņš. Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

LETA. Latvijas tenisists Kārlis Ozoliņš, krājot spēļu praksi, iegūs lielāku pārliecību par savu sniegumu, sarunā ar žurnālistiem atzina tenisists.

Ozoliņš iekļauts Latvijas izlases sastāvā Deivisa kausa duelim pret Dominikānas Republiku. Abas izlases piektdien un sestdien tenisa centrā "Lielupe" aizvadīs Deivisa kausa Pasaules otrās grupas maču.

Bez Ozoliņa izlases sastāvā iekļauti arī Ernests Gulbis, Roberts Štrombahs, Miķelis Lībietis un Daniels Tens.

"Cik vajadzēs spēlēt un cik man uzticēsies, tik arī spēlēšu. Esmu ļoti labā fiziskā formā un līdz nedēļas nogalei būšu pielāgojies tenisa spēlei," teica Ozoliņš, kuram Deivisa kausa maču dēļ nāksies nedēļu izlaist studijas Ilinoisas Universitātē. "Augstskolā priecājas, ka pārstāvu Latvijas izlasi un viņi ar to ļoti lepojas. Par to nemaz nebija jautājumu, vai man ļaus pievienoties izlasei. Protams, ka mājās ir jāmācās tik un tā."

Tenisa treniņi universitātes komandā ir pietiekami intensīvi, tāpat sezonas laikā ir iespēja spēlēt netālu notiekošajos Starptautiskās Tenisa federācijas (ITF) līmeņa turnīros.

"Katru dienu ir divi tenisa treniņi, fiziskās sagatavotības treniņš, plus ir arī vēl mācības. Nesūdzos, jo, manuprāt, tādam arī jābūt grafikam koledžu tenisā," atklāja Ozoliņš. "Līdzīgi kā Deivisa kausā, pasakot, ka dodos uz turnīru, varu saņemt atļauju. Pēc pagājušā gada jūlija drīkstam saņemt arī naudas balvas par dalību turnīros."

Iepriekšējā sezonā Ozoliņš bija Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmgadnieks, taču juridisku nianšu dēļ viņš nevarēja piedalīties ASV populārajos studentu mačos.

"Atmosfēra, spēlējot mājās, ir ļoti traka un tenisisti jūt spiedienu un atbildību, ka nevar zaudēt maču savai skolai. Nevaru sagaidīt, kad pašam būs iespēja izjust to atmosfēru, kad sešos kortos vienlaikus notiek mači un ir liels atbalsts no tribīnēm. Redzot no malas, man ļoti patika, tāpēc pats vēlos to izbaudīt," uzsvēra 20 gadus vecais tenisists.

Šī vasara Ozoliņam ITF līmeņa sacensībās nebija pārāk sekmīga un tikai vienā turnīrā viņš tika tālāk par otro maču. "Spēļu prakses trūkuma dēļ vasaras sākuma turnīros rezultāti bija bēdīgi. Pēc Latvijas čempionāta aizlidoju uz ASV, uzvarēju pāris mačos un sniegums bija patīkamāks. Būs spēļu prakse, tad būs arī pārliecība un ticība sev," skaidroja Ozoliņš.

Aizpērn Ozoliņš sasniedza Austrālijas atklātā čempionāta junioru turnīra vienspēļu pusfinālu un dubultspēlēs kļuva par vicečempionu. Pēc nepilniem diviem mēnešiem viņš debitēja Latvijas izlasē Deivisa kausa duelī ar Ēģipti.

Izmantotie resursi:
LETA