Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2488, Did:0, useCase: 0

21. aprīlis

21. aprīlis
Ronijs O'Salivens

2006 77 gadu vecumā mirst Brazīlijas futbola izlases galvenais treneris 1982. un 1986. gada Pasaules kausa izcīņā Tele Santana. Santana, ko brazīlieši mēdz dēvēt par pēdējo Brazīlijas futbola romantiķi (viņš bija liels godīgas spēles piekritējs un necieta rupju cīņu laukumā), trenējis daudzas Brazīlijas slavenākās komandas. Divas reizes – 1982. un 1986. gadā Santana vadīja Brazīlijas izlasi pasaules čempionāta finālturnīros, taču pie titula netika.
1997 21 gadu vecais Ronijs O’Salivens pasaules čempionātā snūkerā uzstāda rekordu, vienā spēlē sakrājot maksimālo punktu skaitu 147 (notīrot visu galdu no bumbiņām vienā piegājienā) piecās minūtēs un 20 sekundēs. Tas notiek pirmās kārtas cīņā pret Miku Praisu. Vienam sitienam O’Salivens vidēji iztērēja deviņas sekundes.
1985 Ingrīda Kristiansena uzvar Londonas maratonā otro gadu pēc kārtas, labojot pašai piederējušo neoficiālo pasaules rekordu – gluži tāpat, kā to divus gadus iepriekš izdarīja Grēta Vaica un 2003. gadā Pola Redklifa. Kristiansenas rekords noturējās 13 gadus.
1970 Oskaru Robertsonu (zināmu arī kā "Lielais O.") no Sinsinati "Royals" NBA kluba aizmaina uz Milvoki "Bucks", kur viņš satiek jauno Ferdinandu Lūisu Alsindoru (vēlāko Karīmu Abdulu Džabaru). Vēl ilgi pirms Maikla Džordana un Maģiskā Džonsona "Lielais O." lika pārskatīt saspēles vadītāja lomu komandā, nopelnot ļoti daudz "triple double". Ilgu laiku ar 9887 rezultatīvām piespēlēm Robertsons bija pirmais NBA rangā. Vēlāk viņu pārspēja Džons Stoktons un Maģiskais Džonsons.
1921 Kubieti Hosē Rauls Kapablanka kļūst par pasaules čempionu šahā. Mačā, kas notiek viņa dzimtajā Havanā, Kapablanka pārspēj Emanuēlu Laskeru, kurš čempiona titulu bija noturējis 27 (!) gadus. Mačam bija jānotiek 1920. gadā, taču Kapablanka togad nevarēja spēlēt. Vēlāk Laskers paziņoja, ka viņš atsakās no titula, jo „jūs esat pelnījis titulu savas lieliskās meistarības dēļ”. Vēlāk gan šahisti panāca vienošanos, ka cīņu tomēr aizvadīs 1921. gadā (kubiešu entuziasti bija savākuši 20 000 USD balvu fondu, bet Laskers bija zaudējis savu naudu Pirmā Pasaules kara laikā). Nepilnus 53 gadus vecais Laskers piekrita cīnīties ar Kapablanku kā pretendents, nevis pasaules čempions. Kapablanka cīņā uzvarēja četrus mačus, bet deviņas partijas noslēdzās neizšķirti. Un Laskers atzina sevi par uzvarētu, lai gan kopumā vajadzēja izspēlēt 24 partijas. Kapablanka titulu nosargāja līdz 1927. gadam, kas mačā zaudēja Aleksandram Aļehinam, bet Laskers nopietnos turnīros vairs nepiedalījās.
1921 Otavas „Senators” aizstāv Stenlija kausa ieguvēju titulu. Fināla otavieši pieveic Vankūveras „Millionaires”, kas izšķirošo sēriju par Stenlija kausu zaudēs arī trīs nākamajās sezonās. „Millionaires” ir vienīgais klubs, kas zaudējis Stenlija kausa finālā četrus gadus pēc kārtas.