Kanibāls
Pretīgi, nožēlojami, atbaidoši...Šādus apzīmējumus šodien var lasīt globālajā tīmeklī pie futbola jaunumiem. Aizvadītās nedēļas nogalē ar neordināru izgājienu izcēlās „Liverpool” uzbrukuma līderis Luiss Svaress, kurš „Chelsea” aizsargam Broņislavam Ivanovičam...iekoda. Starp citu, ne pirmo reizi Urugvajas izlases futbolists nevar novaldīt savus zobus. Svaress šosezon aizvada, iespējams, labāko sezonu savā karjerā, taču skandāli turpina krāties kaudzītē. Nīderlandē viņu sauc par kanibālu...
Kā žūpa bērēs
Pretēji Maikam Taisonam savulaik, Svaress bija mazliet žēlīgāks vai vienkārši mazāk meistarīgs, jo iekoda „tikai” rokā, nevis nokoda ausu gabaliņus. Un tomēr – brīdis savā ziņā vēsturisks. Slavenais „Liverpool” klubs šobrīd pārdzīvo grūtus laikus, kaut arī, ja labi ieskatās, var ieraudzīt arī pa kādam cerību stariņam. Ir pazīmes, ka, pateicoties svaigajām asinīm, pavisam drīz komanda atkal kļūs par titula pretendenti premjerlīgā. Ja Stīvens Džerards, kluba kapteinis, komandu tur uz saviem pleciem gan laukumā, gan ģērbtuvēs, tad Luiss Svaress ir komandas labākais izpildītājs, vārtu, līdz ar to – punktu, nesējs. Taču visu viņa teju divarpus gadu ilgo karjeru Liverpūlē ir pavadījusi vīpsnāšana un diskusijas. Un tādas ir arī tagad, kad par soda mēru skaidrības vēl nav. Un, kā šajās dienās runā, arī par turpmāko nākotni Liverpūlē skaidrības nav. Lai arī spēlētājs izcils, visam tomēr ir savas robežas...
Neordinārais incidents notika spēles 74. minūtē, kad „Liverpool” atradās iedzinējos ar 1:2, bet vēlāk izrāva neizšķirtu. Pēc spēles Svaress uz karstām pēdām, izmantojot tviteri, atvainojās visiem, kam vien varēja. Korekti, taču reti kuru tas šobrīd interesē. „Liverpool” galvenais treneris Brendons Rodžerss ir pazīstams ar to, ka ir diezgan stingra mugurkaula cilvēks, kuram ir sava pārliecība par to, kādai ir jābūt komandai, kas tajā ir pieļaujams, bet kas – nav. Jau tagad viņš ir paspējis paziņot, ka neviens nav neaizstājams. Mājiens skaidrs. Ne tikai kluba treneris, bet arī vadība, maigi izsakoties, nav priecīgi par Svaresa izgājienu, tāpēc šajās dienās notiek aktīva lemšana par to, ko darīt ar Svaresu. Proti, kluba tēla graušana arī ir pārkāpums, ko nevar ignorēt. Pat ja spēlētājs ir ļoti, ļoti labs.
Skandālu nopietnāku padara tā fons. Proti, spēle pret „Chelsea” notika Liverpūlē, un tā tika veltīta milzīgās Hilsboro traģēdijas upuriem, kas pirms 24 gadiem devās atbalstīt savu klubu Anglijas kausa pusfinālā Šefīldā, taču no spēles tā arī neatgriezās. Un te, šādā brīdī, Svaress soda laukumā iekož Ivanovičam, kurš bija manāmi apjucis un pat nezināja, kā reaģēt. Apmēram tas pats, kas atnākt uz bērēm kārtīgā kunga dūšā un iekrist zārka bedrē. Tieši tāpēc var saprast, kāpēc viens šāds Svaresa izgājiens ir raisījis tādu rezonansi, turklāt malā nestāv arī Spēlētāju asociācija, kas ir nosodījuši futbolistu, vērtīgi atgādinot – ne jau pirmo reizi šādas problēmas. Starp citu, Svaress bija viens no kandidātiem uz Spēlētāju asociācijas premjerlīgas labākā spēlētāja balvu, taču nu to iegūt būs neiespējami.
Par futbolista sodīšanu lems gan „Liverpool”, gan Anglijas Futbola asociācija. Fani savu nosodījumu izteiks vēl ilgi, kas atkal nerunā par labu futbolista izredzēm palikt Liverpūlē. Starp citu, šis ne tuvu nav pirmais skandāls ar Svaresu epicentrā. Šobrīd, šķiet, tikai Mario Balotelli var turēt līdzi, un arī viņš uz brīdi ir pieklusis.
Skandālists
Svaresa biogrāfijā šis nav pirmais košanas gadījums. Nīderlandes laikraksts „De Telegraaf” savulaik pat viņu nodēvēja par „Amsterdamas „Ajax” kanibālu”, jo spēlē pret PSV viņš pamanījās iecirst savus ilkņus PSV pussarga Okmana Bakala ķermenī. Toreiz viņš saņēma 7 spēļu diskvalifikāciju. Izskatās, ka šoreiz Futbola asociācija varētu nākt klajā ar ko līdzīgu, kas nozīmē to, ka sezona futbolistam ir beigusies.
Ja kāds par Svaresu vēl līdz tam nezināja, tad uzzināja 2010. gada Pasaules kausa ceturtdaļfinālā spēlē starp Urugvaju un Ganu, kad Ganas izlase bija soļa attālumā no Pasaules kausa pusfināla. Pēdējās pagarinājuma minūtēs Dominiks Adija jau raidīja bumbu tukšos vārtos, bet „izgājušā” vārtsarga funkcijas nolēma uzņemties Svaress, kas bumbu no vārtu līnijas izsita ar rokām. Sekoja sarkanā kartīte un 11 metru soda sitiens, ko Ganas līderis Asamoā Gjans nerealizēja, bet Svaress tikmēr laukuma malā svinēja savu panākumu. Vēlāk Urugvaja pēcspēles sitienu sērijā uzvarēja un sasniedza pusfinālu, bet Svaress Ganā kļuva par ļoti nīstu cilvēku.
Svaress ir pazīstams arī kā viens no modes diktētājiem tēlošanā jeb „niršanā”. Premjerlīgā, iespējams, nav spilgtāka aktiera par Svaresu, viņa performances regulāri pamanot arī pretinieku treneriem, kas lūdz pēc diskvalifikācijām par tēlošanu. Zīmīgi, ka jau savā pirmajā Liverpūles derbijā Svaress nonāca uzmanības centrā, izteiksmīgi krītot pēc „Everton” futbolista Džeka Rodvela izklupiena, kur pat dzeltenā kartīte būtu diskusiju objekts. Pēc noraidījuma „Liverpool” pārņēma iniciatīvu līdz tam līdzīgajā spēlē, izcīnot uzvaru.
Arī premjerlīgā Svaress jau ir bijis atsēdināts. Viņam reiz iešķieba astoņu spēļu diskvalifikāciju par „Manchester United” futbolistam Patrisam Evrā visas spēles garumā izteiktajiem rasistiskajiem apvainojumiem. Sods nebija par vienu epizodi, bet gan par vairākām - nepilnām desmit - visas spēles laikā, kā vien radās iespēja. Kad abi tikās vēlreiz, Svaress atteicās paspiest pirms spēles Evrā roku, kaut arī franču futbolists centās to satvert. Rezultāts – Evrā sarokojās ar urugvajieša iesildīšanās tērpa piedurkni.
Tad vēl – Svaresam patīk ne tikai palaist muti, bet arī rokas. Plašu rezonansi izpelnījās video kadri, kur bija redzams, kā spēlē pret Čīli Svaress, tiesnesim neredzot, pie stūra sitiena apzināti iesit pa seju Čīles izlases aizsargam, kurš iepriekš bija viņu apbruņojis soda laukumā, bet izteiksmīgo kritienu tiesneši kārtējo reizi ignorēja. Rokas ir nākušas Suaresam talkā ne tikai lai nosargātu vārtus neskartus, bet arī tos gūtu. Tā Svaress ar rokas palīdzību apstrādāja bumbu, lai vēlāk to raidītu vārtos spēlē pret „Stoke” Anglijas kausa trešajā kārtā. Tie bija uzvaru nesošie vārti, bet Svaress tos atzīmēja...noskūpstot roku. Tiesa, tas ir viņa klasiskais vārtu guvumu atzīmēšanas stils.
Šī ir tikai daļa no tiem atgadījumiem, ar kuriem uzmanības centrā ir nonācis Luiss Svaress. Jā, arī ar savu spēli viņš nenoliedzami piesaista uzmanību. Nebūs pārspīlēti saukt viņu par vienu no šā brīža meistarīgākajiem pasaules futbolistiem. Tieši tāpēc bez darba viņš nepaliks nekad. Ļoti iespējams, ka Liverpūlē viņš savu pēdējo spēli ir aizvadījis. Pats viņš vairākkārt ir izteicies, ka vēlas spēlēt kādā klubā, kam ir nopietnas ambīcijas un iespējas pacīnīties par augstākajiem mērķiem Čempionu līgā. Svaresa vārds visbiežāk izskan Minhenes „Bayern” un Turīnas „Juventus” sakarā, retāk – Madrides „Atletico” un „Manchester City”. Līgums ar „Liverpool” futbolistam beidzas 2017. gadā. Šobrīd 26 gadus vecais futbolists ir savā karjeras zenītā, vērtējot sniegumu, bet zemākajā – vērtējot attieksmi. Lai nu kā arī beigtos šis stāsts, „Liverpool” biezajā vēstures grāmatā Svaress sev ir nodrošinājis īpašu vietiņu jau tagad.
[+] [-]
Par šo gadījumu labāk paklusēšu... Ar paraugzēniem britiem taisnību meklēt...
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Suarez Bites Back free online flash game - Free...