Ābols pārsteidz
Pirms spēles ar Minskas "Dinamo" man bija tikai viens fundamentāls jautājums: kā Artis Ābols mēģinās atrisināt divu t.s. jauno spēlētāju rēbusu. Proti, kurš būs otrs jaunais - 1992. g. un vēlāk dzimis spēlētājs - kopā ar Artūru Kuzmenkovu.
Proti, lai komanda izpildītu KHL reglamenta prasības un varētu spēlēt ar četrām uzbrucēju maiņām, vajag divus t.s. jaunos spēlētājus. Dažās pārbaudes spēlēs Ābols izmēģināja ceturtajā maiņā blakus Cipulim un Kuzmenkovam Sarkani vai Kārli Ozoliņu. "Latvijas dzelzceļa" kausa mačos tā vairs nebija, starp ceturtajiem pārsvarā bija tikai viens reglamenta limitētais un man jau sāka likties, ka Ābols meklē auzas, kur iebraukt. Vēl gan bija rezerves variants - kā jauno izmantot aizsargu Siksnu, taču, spēlējot ar sešiem aizsargiem, tas būtu diezgan liels risks.
Un šajā situācijā Ābols un viņa treneru komanda - Ģirts Ankipāns un vārtsargu treneris Juris Klodāns ir pietiekami viltīgi spēlmaņi, par Amerikā izmācīto Viktoru Ignatjevu nemaz nerunājot, šajā situācijā kā otro vārtsargu spēlei pieteica... Rihardu Cimermani, pārsteidzot ne vienu vien. Kā tad tā? Otrais pēc spēka taču ir Sedlāčeks, tad Jučers, kas tas Cimermanis vispār tāds ir? 1993. gadā dzimis vārtsargs, pērn pārsvarā Gudļevska dublieris HK "Rīga" - ar vidēj ik spēlē atvairītiem 87% metienu (play-off - 83,3), ar vidēji spēlē zaudētiem 3,50 vārtiem (play-off - 4,55). Vai šajā vasarā eksjuniors būtu tik spēji progresējis, lai nokostu Sedlāčeku, Jučeru un vēl veselu virkni jauno vārtsargu? Nē, taču. Elementāri, Vatson! Rihardu "Dinamo" pieteikumā kā otro vārtsargu ieceļ viņa dzimšanas gads...
Jau vairākkārt esmu rakstījis, ka stratēģiski "Dinamo" šīs vasaras lielākais zaudējums ir Gudļevskis. Un nevis ripu metējs Karsums vai ekskapteinis Galviņš. Jo Kristers reāli bija "Dinamo" otrais vārstargs, turklāt ar noderīgo dzimšanas gadu - 1992. Ar Gudļevski pieteikumā vai vārtos "Dinamo" treneriem būtu vēl plašākas manevra iespējas. Jo viņš nepieciešamības gadījumā varētu vai nu nomainīt Telkvistu, vai vārtos stāties jau no spēles pirmās minūtes. Variantā Telkvists - Cimermanis šāda iespēja ir, taču vairāk gan kā izmisuma solis.
Kas notiks tālāk? Visticamāk, ka mājas spēlēs Cimermanis kādu laiku būs šis cauruma aizbāzējs. Lai gan savā "debijas" mačā viņš vairāk būtu bijis noderīgs Leonīdam Tambijevam HK "Rīgas" vārtos. Vai četru spēļu izbraukumā Zagreba - Maskava - Doņecka - Maskava Ābola brigāde kā maiņas monētu līdzi vazās Cimermani? Uz Zagrebu diezin vai, taču es neizslēdzu variantu, ka, piemēram, pirmajā Maskavas spēlē ar "Spartak" pieteikumā kā otrais vārtsargs var parādīties arī Cimermanis. Tā teikt - pielidot uz vienu spēli klāt... Šis variants gan prasīs labu koordināciju starp "Dinamo" un HK "Rīga", taču izslēgt to nevar. Tikpat labi Rihards var parādīties arī Doņeckā vai Maskavas otrajā mačā ar CSKA.
Ar Cimermaņa parādīšanos pieteikumā Ābols@Co mani vakar pārsteidza. Kas nebija noticis gadus 15 vai pat 20, kad šādas "spēles" šad tad izdevās Jurijam Agureikinam.
-1 [+] [-]
+7 [+] [-]
[+] [-]
Ja buus situaacija kad jamaina vartsargs, tad labaaku iespeeju Cimermanis nevar iedomaaties..Jo reaali vinjam priekshaa ir Sedlaceks un Jurcers.
+6 [+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
Tev kā hokeja ekspertam jau nu vajadzēja zinat, cik liela ir starpība starp Gudļevski pērn un Cimermani tagad. Gudļevskis pērn ap to laiku, kad Rautakalio sāka saprast KHL reglamentu, bija diezgan stabils trešais vārtsargs, kurš sen pāraudzis MHL, Cimermanis šobrīd nav pat stabils MHl vārtsargs un DR sistēmā ir... piektais. Arī aiz Punnenova un Merzļikina, viens no abiem ir DR.
Man liekas, ka starpība ir milzīga. Bet katrs jau drīkst uzskatīt, kā grib. Veiksmīgu dienu!
[+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]