Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 3

Spēkavīru čempionāta pirmajā posmā uzvar Šmaukstelis

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Spēkavīru čempionāta pirmajā posmā uzvar Šmaukstelis
Publicitātes foto

10. jūnijā ar "Betsafe" Latvija Spēkavīru čempionāta pirmo posmu, kas notika Daugavpilī, tika atklāta šo sacensību jau trīspadsmitā sezona. Sacensībās uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena kāpa aizvadītā gada Latvijas spēcīgākā vīra titula ieguvējs - kocēnietis Aivars Šmukstelis. Dalītā otrajā un trešajā vietā ierindojās talantīgais ugālnieks Oskars Martužans un kuldīdznieks Jānis Šleckus.

Turnīrā par uzvaru cīnījās vienpadsmit atlētu, proti, Didzis Zariņš, Magnuss Vucāns, Ivars Grahoļskis, Otomārs Skreija, Raivis Mundiciems, Sandis Ķiploks, Igors Podčeredņičenko, Edgars Andersons un, protams, Aivars Šmaukstelis, Oskars Martužāns un Jānis Šleckus.

Sākumā atlētiem vajadzēja 15 metrus vilkt 14 tonnas smago "Latvijas Nafta" autocisternu. Lieliski sevi laukumā parādīja Didzis Zariņš, veicot vingrinājumu 27.41 sekundē. Aiz viņa otrajā pozīcijā ierindojās Oskars Martužans, uzrādot par četrām sekundēm sliktāku rezultātu (31.44 sek). Trešais labākais rezutāts starp konkurentiem Jānim Šleckus - 33.5 sek.

"Husqvarna raidera" celšana vislabāk padevās kocēnietim Aivaram Šmaukstelim, paceļot smagumu 11 reizes. Ar to viņš parādīja, ka arī šogad Kocēnu spēkavīra mērķis ir cīnīties līdz galam katru reizi un atkārtoti kļūt par nepārprotamu šīs sezonas favorītu. Otro/trešo vietu dalīja Jānis Šleckus un Ivars Grahoļskis, paceļot "Husqvarna raideri" desmit reižu.

"Darba drošības centra vairoga" nešanā pirmais atkal bija Šmaukstelis, veicot uzdevumu vien 16.22 sekundēs. Sudraba godalga Šleckum – 17.43 sek., bet viņam vien dažas sekundes desmitdaļas zaudēja Oskars Martužans (17.93 sek.).

Sacensību pirmā posma vidū jau iezīmējās iespējamais labāko trijnieks, tāpēc norises vietā gaisotne bija nokaitēta. Ikviens spēkavīrs vēlējās iegūt pēc iespējas lielāku punktu skaitu un kāpt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Pirmo reizi spēkavīriem bija "Ferratum Bank seifa" vilkšana no zemes. Savu spēku lieliski demonstrēja un par nepārprotamu šī posma līderi izvirzījās Šmaukstelis, paceļot to astoņas reizes. Viņam piekāpās Jānis Šleckus, apstājoties pie septiņām reizēm. Savukārt dalītā trešajā/ceturtajā vietā ar sešām reizēm palika Ivars Grahoļskis un Oskars Martužans.

Pirmspēdējā uzdevumā bija "RERE Grupas stafete", kas sastāvēja no diviem posmiem – 380 kg smagu nēšu nešana un fermera pastaigas, katrā rokā nesot 125 kilogramu smagumus. Šeit atkal līderis bija Aivars Šmaukstelis ar laiku 36.13 sekundes, bet viņam piekāpās Martužans (37.28 sek). Trešais - Jānis Šleckus (38.60 sek).

Pēdējā, izšķirošajā vingrinājumā savu veiklību un spēku demonstrēja talsenieks Magnuss Vucāns, kurš visus sešus "Betsafe Atlanta akmeņus" uz statīva uzcēla 27.03 sekundēs, kļūstot par šī vingrinājuma pārliecinošu uzvarētāju. Otrajā vietā Otomārs Skreija (30.19 sek.), bet trešais bija Raivis Mundiciems, kuram šī ir otrā sezona spēkavīru elites grupā.

Pēc visu vingrinājumu rezultātu apkopošanas, pārliecinošu uzvaru "Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta" pirmajā posmā ar 63 punktiem izcīnīja Aivars Šmaukstelis. Dalīta otrā/trešā vieta diviem kluba "Rozental Team" sportistiem - Oskaram Martužanam un Jānim Šleckus.

VietaAtlētsPunkti
1.Aivars Šmaukstelis63
2.Oskars Martužans55.5
3.Jānis Šleckus55.5
4.Didzis Zariņš42.5
5.Magnuss Vucāns39.5
6.Ivars Grahoļskis37.5
7.Otomārs Skreija28
8.Raivis Mundiciems25.5
9.Sandis Ķiploks20
10.Igors Podčeredņičenko8
11.Edgars Andersons5

Vairāk informācijas mājaslapā: Latvijas spēkavīru čempionāts 2017

"Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta 2017" sezonā atlētu spēka avots "RERE Grupa". Ģenerālsponsors - "Betsafe". Atbalsta: "Latvijas Nafta", "Ferratum Bank", "Labietis", "Husqvarna", "Darba drošības centrs". Informē - radio "Star FM".

Informāciju sagatavoja: Kitija Ločmele,
Biedrības "Stiprinieku republika" sabiedrisko attiecību, mārketinga projektu vadītāja