Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:139, Did:0, useCase: 0

Trešo reizi notiks Rīgas skolu telpu futbola kausa izcīņa

Trešo reizi notiks Rīgas skolu telpu futbola kausa izcīņa
FOTO: Valērija Maslobojeva

Šā gada 6. februārī starts trešo reizi tiks dots Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) un “Ghetto Football” organizētajam Rīgas skolu telpu futbola kausa izcīņai, kas līdz 19. martam risināsies sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi.

Sacensību uzdevums ir popularizēt futbolu, tajā skaitā arī telpu futbolu un futbola kultūru, iesaistot skolu izglītojamos audzēkņus regulārās futbola nodarbībās un sacensību organizēšanā, kā arī dodot iespēju viņiem mērķtiecīgi organizēt savu brīvo laiku. Katrai skolai paredzēts konsultants jeb mentors kā minimums ar “C-LFF” telpu futbola trenera licenci.

Visas turnīra spēles risināsies Rīgas skolu zālēs, bet fināls un mačs par 3. vietu LTFA organizētās telpu futbola dienas ietvaros notiks 19. martā “Elektrum” Olimpiskajā centrā.

“Skolu telpu futbola turnīra ideju iedzīvināja Igors Jacevičs, kura organizētajā pirmajā turnīrā piedalījās četras dalībnieces. Iepriekšējā gadā sacensību attīstības ziņā spērām platu soli uz priekšu, piesaistot 16 dalībnieces, bet šoreiz centīsimies kopā ar mūsu partneri “Ghetto Football” iet vēl tālāk un pulcēt vēl vairāk komandu nekā pērn,” sacīja turnīra izpilddirektore, LTFA pārstāve Jevgeņija Obodņikova.

“Šis ir ļoti svarīgs turnīrs tieši no telpu futbola attīstības viedokļa, jo starp vidusskolas audzēkņiem var atrast īstus talantus, kuri dažādu iemeslu dēļ nav attīstījušies lielajā futbolā, tādēļ vēl nav par vēlu viņus pārvērst par telpu futbola “dimantiem” – tādiem kā nacionālās izlases spēlētāji Maksims SeņsAndrejs Aleksejevs vai Aigars Bondars. Ļoti ceru, ka jau drīz varēsim organizēt tādas sacensības visā Latvijā ar izšķirošajām spēlēm plašas publikas priekšā, kā tas šosezon notiks telpu futbola dienas ietvaros,” uzsvēra LTFA izpilddirektors Eduards Borisevičs.

Sacensību izloze notiks 1. februārī LTFA ofisā (Brīvības gatve 221-1). Līdz šim datumam apstiprināta skolu pieteikuma forma, kas atrodama LTFA mājaslapā, dalībai sacensībās jāiesniedz J.Obodņikovai un Antonam Semeņakam uz epastu rigasskolufutbols@gmail.com. Pieteikumā katrai komandai atļauts iekļaut 15 futbolistus.

Kā ziņots, pērnajā sezonā šajā turnīrā piedalījās 16 komandas, bet par tā uzvarētāju kļuva Rīgas Purvciema vidusskola, atstājot aiz sevis sudraba medaļnieci Rīgas 49. vidusskolu, kā arī bronzas godalgas ieguvušo Rīgas 60. vidusskolu.