Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2988, Did:0, useCase: 3

Šogad Baltijas čempionāts riteņbraukšanā ar Liepiņu, bet bez Skujiņa un Neilanda

Toms Markss
Toms Markss

Šogad Baltijas čempionāts riteņbraukšanā ar Liepiņu, bet bez Skujiņa un Neilanda
Emīls Liepiņš. Foto: LRF

Pirmdien, 17. jūnijā, Rīgā ar individuālo braucienu sāksies un nedēļas turpinājumā Igaunijas pilsētā Virū turpināsies Latvijas, kā arī Baltijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Jau ceturtdienas vakarā noslēdzas pieteikšanās uz grupas brauciena sacensībām, kamēr individuālajam braucienam reģistrēties varēs līdz svētdienas plkst. 12:00 platformā bulta.lv

Jūnijs tradicionāli ir laiks nacionālajiem čempionātiem šosejas riteņbraukšanā. Izņēmums nebūs arī šis gads. Jau ceturto gadu pēc kārtas, sadarbojoties Latvijas, Igaunijas un Lietuvas riteņbraukšanas federācijām, norisināsies Baltijas čempionāts, pulcējot ap 500 riteņbraucēju no visām trīs valstīm. Šogad čempionāta rīkotājvalsts ir Igaunija, riteņbraucējus uzņemot Virū pilsētā. Individuālā brauciena sacensības gan katrai valstij notiks atsevišķi.

Latvijas čempionāts solo braucienā norisināsies Biķernieku trasē, Rīgā. Šī gada galvenais jaunums ir tāds, ka trase vedīs pretēji ierastajam virzienam, kas no braucējiem prasīs papildus pielāgošanos spēju. Atkarībā no vecuma grupas, riteņbraucēji veiks no viena līdz pieciem apļiem. Katrs no tiem 5,5 kilometrus garš. Piekto gadu pēc kārtas par Latvijas čempionāta godalgām sacentīsies arī para riteņbraucēji.

Sacensības sāksies pulksten 10:00 ar jaunāko grupu, senioru un para – riteņbraucēju startiem. Turpinājumā gaidāmas arī jauniešu, dāmu amatieru, junioru, amatieru vīru, elites/U23 dāmu, kā arī elites/U23 vīru grupas sportisti.

Vīru elitē šogad redzēsim pēdējo divu gadu Latvijas čempionu grupas braucienā Emīlu Liepiņu. Pasaules tūres komandu “Team dsm-firmenich PostNL” pārstāvošais riteņbraucējs pērn Latvijas čempionātā izcīnīja bronzas medaļu, piekāpjoties Tomam Skujiņam un Kristam Neilandam. Šī gada čempionātā ne Tomu, ne Kristu neredzēsim, jo abi atlēti cīnās par vietu savu komandu sastāvos uz “Tour de France” velobraucienu, kas startēs vien nedēļu pēc nacionālā čempionāt beigām.

Dāmu elitē būs jāiztiek bez Baltijas spēcīgākās solo braucējas Dana Rožlapas un Latvijas čempiones grupas braucienā Anastasijas Karbonāri. Abas sportistes šobrīd atlabst no savainojumiem, kas gūti pēc kritieniem. Karbonāri gan startēs grupas brauciena sacensībās. Galvenās favorītes lomā solo braucienā būs Kitija Siltumēna.

Pieteikšanās uz solo braucienu turpināsies līdz pat svētdienas, 16. jūnija, plkst. 12:00. Pēc noteiktā termiņa reģistrēties nebūs iespējams. Dalībai čempionātā ir obligāti nepieciešama licence.

Tikmēr jau ceturtdienas vakarā plkst. 23:59 noslēdzas dalībnieku pieteikšanās Latvijas un Baltijas čempionātam grupas braucienā, kas no 19. – 22. jūnijam notiks Igaunijā Virū pilsētā un tās apkaimē. Plašāk par grupas brauciena aktualitātēm informēsim jaunās nedēļas sākumā.

2024. gada Latvijas un Baltijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā programma:

17. jūnijs: Biķernieki (Rīga) – Individuālais brauciens
19. jūnijs: Torva (Igaunija) – Grupas brauciens M16, WU23, WJ, W16, M65+, W50+
20. jūnijs: Viru (Igaunija) – Grupas brauciens MJ, MU23
21. jūnijs: Viru (Igaunija) – WE, W amatieres 19 – 49 , M50 – 64 vīri
22. jūnijs: Viru (Igaunija) – ME, M19 – 49 amatieri