Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:365, Did:0, useCase: 0

Ivo Lakučs uzsaka Latvijas BMX izlases galvenā trenera darbu

Andrejs Siliņš

Ivo Lakučs uzsaka Latvijas BMX izlases galvenā trenera darbu
Ivo Lakučs. Foto: Latvijas Riteņbraukšanas federācija

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) padome ceturtdien pieņēmusi BMX klubu padomes priekšlikumu par līdzšinējā Latvijas BMX izlases galvenā trenera Ivo Lakuča atsaukšanu no ieņemama amata. BMX klubu padomes priekšlikuma pamatā ir Ivo Lakuča iesniegums, kurā viņš lūdz atbrīvot sevi no Latvijas BMX izlases galvenā trenera amata. Šajā amatā tituliem bagātais treneris bija no 2013. gada.

LRF padome Ivo Lakuču par BMX izlases galveno treneri apstiprināja 2013. gadā pēc tam, kad tikai dažus mēnešu iepriekš viņa audzēknis Māris Štrombergs otro reizi karjerā izcīnīja zelta medaļu Olimpiādes spēlēs Londonā.

Septiņu gadu laikā pēc Ivo Lakuča iniciatīvas un nesavtīga darba tika ieviesta un laika gaitā pilnveidota Latvijas BMX sistēma. Tika izveidotas uz objektīviem un saprotamiem kritērijiem balstītas Latvijas pieaugušo un jaunatnes izlases, izveidota Latvijas nacionālā BMX sacensību sistēma un piesaistīts ilgstošs titula atbalstītājs. Ar Valmieras pilsētas pašvaldības un Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu Valmierā izveidots Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs, kur lieliskos apstākļos nozīmīgākajiem startiem iespējams gatavoties vadošajiem jaunatnes, junioru un elites grupu sportistiem. Pieaudzis arī BMX riteņbraukšanas atspoguļojums masu medijos. Svaigākais Latvijas BMX panākums ar vistiešāko Ivo Lakuča iesaisti ir “Māra Štromberga BMX trase Valmierā” izveide, kur šī gada jūlijā visaugstākajā līmenī norisinājās Eiropas BMX čempionāts.

Trase, kas atrodas Vidzemes Olimpiskajā centrā, un kuras tapšanā nozīmīgu ieguldījumu veica Valmieras pilsētas pašvaldība, atbilst visaugstākā līmeņa sacensību rīkošanai. Tomēr ne mazāk svarīgi, ka tajā nozīmīgākajiem starptautiskajiem startiem var trenēties visa vecuma un meistarības BMX sportisti. Pie tam, tiek risinātas sarunas, lai tuvākajā nākotnē šeit taptu Austrumeiropas Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) BMX satelītcentrs. Pēc Ivo Lakuča iniciatīvas un priekšlikuma, UCI risina jautājumu par U23 vecuma grupas ieviešanu nozīmīgākajās starptautiskajās sacensībās, kas būtu vitāli svarīga priekš Latvijas sportistiem, lai tie sekmīgāk no junioru grupas pārietu pieaugušo konkurencē.

Iesniegumu ar lūgumu atbrīvot sevi no Latvijas BMX izlases galvenā trenera amata Ivo Lakučs pamato ar ilgstošu destruktīvu rīcību atsevišķu Latvijas BMX klubu vadītāju un treneru izpildījumā. Lai arī BMX klubu un treneru vairākums izteicis atbalstu Ivo Lakuča līdzšinējam darbam un centieniem attīstīt Latvijas BMX riteņbraukšanu, tomēr bez pamatojuma izteiktās šaubas par Ivo Lakuča profesionalitāti un kompetenci BMX sporta veidā iesākto darbu galvenā trenera amatā padara par neiespējamu.

Vienlaikus, Ivo Lakučs pēc labākās sirdsapziņas turpinās darbu BMX riteņbraukšanā, palīdzot sportistiem, treneriem un sporta veidā iesaistītajiem.

LRF padome visas Latvijas riteņbraukšanas saimes vārdā izsaka pateicību Ivo Lakučam par nesavtīgo darbu Latvijas BMX riteņbraukšanas attīstībā, vienlaikus, aicinot treneri turpināt darbu pie iesāktajām idejām un projektiem, kas ļaus Latviju nostiprināt kā Ziemeļeiropas un Austrumeiropas vadošo BMX nāciju gan infrastruktūras, gan sportisko sasniegumu ziņā.

Informāciju sagatavoja
Toms Markss
Latvijas Riteņbraukšanas federācijas
preses sekretārs un sacensību menedžeris

  +7 [+] [-]

, 2019-12-05 14:08, pirms 2 gadiem
Cilvēks, kurš pelnījis pieminekli Valmierā.. Lai veicas.
Slēpts komentārs: intars128

 +16 [+] [-]

, 2019-12-05 14:28, pirms 2 gadiem
intars128 rakstīja: Ivo Lakučs uzsaka Latvijas BMX izlases galvenā trenera darbu..... uzsaka???? kā to saprast
nenoteiksmē "uzteikt". Vairak lasi grāmatas, tad būs bagātāka valoda.

  +1 [+] [-]

, 2019-12-05 14:51, pirms 2 gadiem
BMX Latvijā atkal kļūst par amatieru padarīšanu. Augstākie sasniegumi paliks kā leģendas.
Slēpts komentārs: enndijzz

  -2 [+] [-]

, 2019-12-05 15:00, pirms 2 gadiem
"Tika izveidotas uz objektīviem un saprotamiem kritērijiem balstītas Latvijas pieaugušo un jaunatnes izlases"
Nopietni? Kāda tad ir tā sistēma? Atbalstīt tikai savējos un iekasēt viņiem paredzēto naudu? Sen jau skaidrs, ka Lakučs lūkojas Krievijas virzienā.

  +9 [+] [-]

, 2019-12-05 15:00, pirms 2 gadiem
enndijzz rakstīja: Kas ir BMX?
BMW sencis

  +1 [+] [-]

, 2019-12-05 16:29, pirms 2 gadiem
Nu, viss tur nav tik vienkārši... Un ne jau tikai visi citi pārējie vainīgi.

  -1 [+] [-]

, 2019-12-05 18:39, pirms 2 gadiem
Ehh !!! hobiju sportam neiet !!!

  +1 [+] [-]

, 2019-12-05 19:32, pirms 2 gadiem
kārtējie ar savām iekšējām intrigām un ambīcijām ..

pats raksts gan kā reklāmas lapa, Ivo visu darījis, pat atspoguļojumu medijos pieaudzinājis

varbūt pārāk plaši darbojies, galvenais redzamais rezultāts - Latvijas izlases rezultāti dziļi grimst. viss sākās un beidzās ar Štrombergu. ok varbūt var teikt, ka ļoti veiksmīgi bremzēja kritienu ..

  +1 [+] [-]

, 2019-12-05 19:39, pirms 2 gadiem
Patiesība agri vai vēlu nāk gaismā, lai arī cik tā būtu nepatīkama.

  -1 [+] [-]

, 2019-12-05 19:56, pirms 2 gadiem
Derdzās tādi lari milbertveidīgie, kas piereģistrējas ar jaunu niku, lai tikai ietirstu pie viena konkrēta raksta, laikam jau Lakučam acīs pateikt zarniņas par tievu

     [+] [-]

, 2019-12-05 20:09, pirms 2 gadiem
puslaiks rakstīja: nenoteiksmē "uzteikt". Vairak lasi grāmatas, tad būs bagātāka valoda.
Ko darīt - uzteikt. Ko dara - uzteic. Uzsaka sanāk no uzsacīt.
Slēpts komentārs: H.E.N.R.Y.

  +1 [+] [-]

, 2019-12-05 22:24, pirms 2 gadiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Nevajag mums to BMX, tāpat kā skeletonu!
Mums poh.., ko nevajag jums.

     [+] [-]

, 2019-12-05 22:39, pirms 2 gadiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Nevajag mums to BMX, tāpat kā skeletonu!
Tu tak tomēr esi tuims!