Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 0

Latvijas jaunie riteņbraucēji PČ individuālajā braucienā ārpus "Top 40" vietām

Rolands Eliņš

Latvijas jaunie riteņbraucēji PČ individuālajā braucienā ārpus "Top 40" vietām
Matīss Kaļveršs . Foto: LRF

LETA. Latvijas riteņbraucējas Evelīna Ermane-Marčenko un Kitija Siltumēna otrdien pasaules čempionātā riteņbraukšanā juniorēm individuālajā braucienā izcīnīja attiecīgi 47. un 52.vietu, bet vīriešu sacensībās Matīss Kaļveršs ieņēma 56.vietu.

Pasaules meistarsacīkstēs riteņbraucējas veica 19,3 kilometrus garu distanci ar finišu Brigē. Pirmo vietu juniorēm 55 braucēju konkurencē izcīnīja Krievijas riteņbraucēja Jeļena Ivančenko, kura finišēja 25 minūtēs un piecās sekundēs. Krievijas sportiste arī uzvarēja Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā individuālajā startā juniorēm.

Ermane-Marčenko uzvarētājai zaudēja četras minūtes un piecas sekundes, bet Siltumēna bija četras minūtes un 44 sekundes lēnāka par čempioni. Latviešu vidējais ātrums distancē bija attiecīgi 39,9 un 39 kilometri stundā.

Individuālā brauciena sacensībās junioriem Matīss Kaļveršs 22,3 kilometrus garo distanci līdzenumā 79 sportistu konkurencē veica ar 56. labāko rezultātu, uzvarētājam dānim Gustavam Vangam zaudējot divas minūtes un 32 sekundes.

Vangs finišēja pēc 25 minūtēm un 37 sekundēm, par 20 sekundēm apsteidzot britu Džošua Tarlingu un par 29 sekundēm - beļģi Aleku Segārtu.

Vīru elites grupas braucienā, kas notiks svētdien, Latviju pārstāvēs četri riteņbraucēji, kas ir maksimāli iespējamais skaits pēc kvotu sadales. Cīņā dosies Toms Skujiņš, Krists Neilands, Emīls Liepiņš un Mārtiņš Pluto.

U-23 vīru grupas brauciena sacensībās Latvija būs pārstāvēta ar Paulu Rubeni, Kristeru Ansonu un Aleksu Krastu, dāmu elitē - ar Danu Rožlapu, Liju Laizāni un Līnu Svarinsku, junioru puišu sacensībās - ar Matīsu Kaļveršu, Gvido Kokli, Kārli Klismetu un Kārli Valteru Grunduli, kamēr junioru meiteņu sacensībās - ar Lauru Belohvoščiku, Kitiju Siltumēnu un Evelīnu Ermani-Marčenko.

Pasaules meistarsacīkstēs individuālie braucieni norisinās Brigē, bet grupas braucieni notiks Lēvenā.

Izmantotie resursi:
LETA