Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Saramotins izcīna astoto vietu leģendārajā "Parīze – Rubē"

Toms Markss
Toms Markss

Saramotins izcīna astoto vietu leģendārajā "Parīze – Rubē"
Aleksejs Saramotins priekšplānā
Foto: IAM Cycling

Svētdien Francijā aizvadīts pasaulē leģendārākais viendienas šosejas velobrauciens Parīze-Rubē. Par pārsteidzošu sacīkšu uzvarētāju kļuva austrāliešu veterāns Metjū Haimans, bet mūsu Aleksejs Saramotins nodemonstrēja apbrīnojamu cīņas sparu un finišēja 8. vietā.

114. Parīze-Rubē velobraucienu sveica siltie saules stari ar +16 grādu temperatūru un zilas debesis, kas nozīmēja - šogad dubļi un lietus izpaliks. 198 profesionāļi uzsāka par Ziemeļu elli iesaukto braucienu, un ceļā līdz Rubē velotrekam viņus sagaidīja 257.5 kilometru distance ar veseliem 27 bruģa sektoriem ar kopējo garumu 52.8km. Tātad, piektā daļa no visas distances veicama pa bruģi, turklāt tas ne tuvu nav tik gluds kā Kaļķu ielā sastopamais. Protams, ka trasē tika iekļauti visi leģendārie sektori, kā Ārenberga mežs, trīs kilometru garais Monse-en-Pevele un beigu daļā veicamais Carrefour de l'Arbre.

Parīze-Rubē roka neceļas iezīmēt kādu vienu vienīgu vai vismaz pāris galvenos favorītus, jo scenārijs var izvērsties uz visām pusēm. Šoreiz pie favorītiem tika pieskaitīts, protams, pasaules čempions Peters Sagans, četrkārtējais uzvarētājs Toms Bonens, Fabians Kančelara, Nikijs Terpstra, Seps Vanmarke un citi. Nereti gadās, ka Rubē velotrekā bruģakmeni (uzvarētāja trofeju) virs galvas paceļ kāds no tā sauktajiem gregariem jeb kāds, kurš parasti atrodas komandas biedru ēnā un veic melno darbu. Tā tas notika 2001. gadā, kad dubļu gonkā uzvaru guva Romāna Vainšteina palīgs Servaiss Knāvens, kamēr kuldīdznieks ieņēma godpilno trešo vietu, kā arī 2011. gadā (Johans Vansummerens), un jāsaka - arī šodienas uzvarētāju neviens nepieskaitīja pretendentu pulkam!

Ceturto gadu pēc kārtas savu komandu sastāvos Ziemeļu ellē tika iekļauts gan Gatis Smukulis (Astana), gan Aleksejs Saramotins (IAM Cycling). Smukulis peletonā jau gadiem ir iemantojis respektu kā ļoti spēcīgs braucējs ar milzu darba spējām, un šogad Gatim bija jāpieskata Larss Būms, kuru riteņbraukšanas pazīnēji arīdzan pieskaitīja pie pretendentiem uz augstu vietu. Attiecīgā situācijā arī smiltenietis varēja uzņemties vadošo lomu komandā. Tikmēr Aleksejs sevi šajās izturības sacīkstēs jau vairākkārt izcili apliecinājis, ieskaitot pērno gadu, kad izcīnīta 13. vieta, izpelnoties velo draugu un ekspertu atzinību visā pasaulē. Tāpat Motja finišēja 18. pozīcijā pirms četriem gadiem, kā pirmais no diviem diviem simtiem dalībnieku iebraukdams Ārenberga mežā. Arī šogad Saramotins deva iemeslu lepoties un just līdzi tiešraidē līdz pēdējiem mirkļiem.

IAM Cycling pārstāvis, kura formas kreklu, kā valsts čempionam ierasts, rotā Latvijas karoga krāsas, aizvadīja izcilas sacīkstes un nodemonstrēja varenu cīņas sparu. Aleksejs brauca ļoti gudri un distances gaitā prata iekļauties desmit vīru vadošajā grupā, kas noformējās pēc Mons-en-Pevele un noēda dienas lielo atrāvienu. Līderu grupā atradās Saramotina komandas biedrs Heinrihs Hauslers, kurš vienā momentā atklāti sakliedza uz Latvijas riteņbraucēju, kā arī aktīvais Vanmarke, Bonens, Īans Stannards, Edvalds Boasons Hāgens un citi. Pa diviem vīriem bija gan Team Sky, gan IAM Cycling. Aptuveni minūtes attālumā aiz līderiem brauca Sagana un Kančelaras sekotāju grupa, kas nespēja pietuvoties konkurentiem. Pārsvars kritās, auga, taču kopumā netika sadeldēts. Pie tam, pieredzējušais Kančelara vienā no bruģa sektoriem piedzīvoja kritienu.

Jo tuvāk nāca Rubē, jo kļuva skaidrāks - uzvarētājs būs kāds no šiem desmit vīriem. To vidu arī Saramotins, par kuru daudz tika runāts Eurosport tiešraidē. Aleksejs izskatījās pārliecinoši, tomēr 20 kilometrus līdz finišam, īsi pirms diviem smagiem bruģa sektoriem, kuros izrāvienu veica Vanmarke, Latvijas čempions kā pirmais zaudēja kontaktu ar grupu. Motja gan nepadevās un nenolūza, pēcāk noķerdams Hauzleru un vēl divus sportistus, kuri kopā noformēja otro grupu. Priekšā viņiem neaizsniedzami brauca Bonens, Stannards, Vanmarke, Hāgens un austrālietis Matjū Haimans. Vanmarke uz bruģa bija paplūkājis vadošo grupu, un vien šie četri vīri spēja turēt augsto tempu. No līderu desmitnieka vienīgais noplīsa brits Rouve.

Rubē velotrekā vadošais piecinieks iebrauca praktiski plecu pie pleca (Hāgens iepalika), un par prieku skatītājiem uzvarētājs tika noskaidrots aizraujošā finiša sprintā. Šeit visvairāk spēka rezervju bija saglabājis ... 37 gadus vecais Haimans! Sīvā cīņā viņš liedza Bonenam kļūt par Parīze-Rubē uzvarām visu laiku bagātāko riteņbraucēju. Bonens otrais, Stannards trešais. Vienatnē ar atrāvienu no grupas biedriem trekā iebrauca Saramotins, kuru gan aplī apsteidza komandas biedrs Hauzlers un vācietis Marsels Zībergs. Aleksejam finišā astotā vieta, kas ir liels sasniegums gan pašam sportistam, gan visai Latvijas riteņbraukšanas saimei! Aiz muguras atstāts viens elites sportists pēc otra, ieskaitot Saganu (11.v), Lūku Rouvu (14.v), Kančelaru (40.v) un daudzus citus. Jāatzīmē, ka cienījamas sacīkstes aizvadīja sprinteris Marks Kavendišs - 30. vieta, septiņas minūtes aiz uzvarētāja.

Smukulis tikmēr paveica lielu darba apjomu un distances gaitā izstājās. Tiesa, šī nebija Astanas komandas diena - finišēja vien divi no septiņiem braucējiem. Turklāt labākajam no tiem, Laurensam de Vrēsem, vien 63. vieta. Pieminams, ka pirms elites sacīkstēm izturīgākos noskaidroja U-19 vecuma riteņbraucēji. Dalībnieku vidū bija arī Latvijas izlase, kā sastāvā 111km distancē Mārtiņš Pluto izcīnīja 46. vietu.

PARIS ROUBAIX 2016

VVārds UzvārdsValstsKomandaLaiks
1.Mathew HaymanAustrālijaOrica GreenEDGE5:51:53
2.Tom BoonenBeļģijaEtixx-QuickStep+00:00:00
3.Ian StannardLielbritānijaTeam Sky+00:00:00
4.Sep VanmarckeBeļģijaTeam LottoNL-Jumbo+00:00:00
5.Edvald Boasson HagenNorvēģijaDimension Data+0:00:03
6.Heinrich HausslerAustrālijaIAM Cycling+0:01:00
7.Marcel SiebergVācijaLotto Soudal+00:01:00
8.Aleksejs SaramotinsLatvijaIAM Cycling+00:01:00
9.Imanol ErvitiSpānijaMovistar Team+0:01:03
10.Adrien PetitFrancijaDirect Energie+0:02:20
...
DNFGatis SmukulisLatvijaAstana Pro Team

Izmantoties resursi:
evelo.lv

  +1 [+] [-]

, 2016-04-10 19:11, pirms 9 gadiem
Prieks par saramotinu, iespejams ja nebūtu tas vajuma brīdis uz bruģa būtu varējis pat par kko vairak pacīnīties

     [+] [-]

, 2016-04-10 19:13, pirms 9 gadiem
Jaunaakais World tour rangs Aleksejam dalita 49-51 vieta ar Simonu Silaku un pasu Krisu Frumu:http://www.pelotonwatch.com/rankings/worldtour/individual.html

  +2 [+] [-]

, 2016-04-10 19:44, pirms 9 gadiem
Zvērs! Saramotins pierāda, ka pērnā 13. vieta nebija nejaušība un to, ka šī gada 8. vieta nav viņa spēju griesti. Jau tagad gaidu nākamā gada gonku.

  -1 [+] [-]

, 2016-04-10 20:09, pirms 9 gadiem
Jānis Līgats rakstīja: Zvērs! Saramotins pierāda, ka pērnā 13. vieta nebija nejaušība un to, ka šī gada 8. vieta nav viņa spēju griesti. Jau tagad gaidu nākamā gada gonku.
Es ar gaidu Amstel gold Race bet ceru ka Saramotins taja nepiedalisies un tiks atsaukts.Lai brauc SKujins un SMukulis,Saramotinam vajag atputu,kautgan sobrid vins jau punktus savacis visos rangos un ir TOP 3 no komandas,ka tik neaizsuta uz Tour de France

     [+] [-]

, 2016-04-10 20:18, pirms 9 gadiem
fanu klubs#13 rakstīja: Es ar gaidu Amstel gold Race bet ceru ka Saramotins taja nepiedalisies un tiks atsaukts.Lai brauc SKujins un SMukulis,Saramotinam vajag atputu,kautgan sobrid vins jau punktus savacis visos rangos un ir TOP 3 no komandas,ka tik neaizsuta uz Tour de France
Tas jau butu labi ja tiktu uz TDF!

  +2 [+] [-]

, 2016-04-10 20:28, pirms 9 gadiem
Skatījos gonku pa Eurosport. Arī tur krievu komentētājs slavēja Alekseju. Izcils sniegums.

     [+] [-]

, 2016-04-10 20:32, pirms 9 gadiem
belluschi rakstīja: Skatījos gonku pa Eurosport. Arī tur krievu komentētājs slavēja Alekseju. Izcils sniegums.
Labas intervijas bija paarraides sakuma kad sazvanijas ar Igaunijas velo legendu Avo Pikkusu un Latvijas UCI kategorijas velo saciksu tiesnesi Aleksandru Trofimovu,kurs pastastija par jaunumiem noteikumos un dzelzscela barjeras parvaresanas noteikumiem tuvojoties vilcienam.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2016-04-10 20:48, pirms 9 gadiem
ja,kas tur par pasakumu bija kautka reklamas nebiju manijis

     [+] [-]

, 2016-04-10 21:29, pirms 9 gadiem
Kam ar Eiropas gonku bija par maz te ir iespeja pasekot Andzam FLAKSIM Redlands Biccycle Classic saciksu 5 posmaa:http://cyclingtips.com/2016/04/video-exclusive-streaming-of-the-32nd-redlands-bicycle-classic/

     [+] [-]

, 2016-04-10 21:37, pirms 9 gadiem
Liela un laba ziņa!!!

     [+] [-]

, 2016-04-11 09:34, pirms 9 gadiem
Izcili! Tāda cīņa bija... Mazliet pietrūka

     [+] [-]

, 2016-04-11 12:14, pirms 9 gadiem
Jau nobraukt līdz finišam vien tādā gonkā !!! tas ir WOW !!!!!!!!!!
Bet iebraukt desmitniekā vissmagākā un visprestižākā viendienas gonkā pasaulē !!!
Bez jebkādām atkāpēm tas ir sasniegums !!!
Ja kāds redzēja kā šie velo-monstri močīja viens otru pēdējos kilometrus pēc sešu stundu zvērīgas gonkas un ne jau tūristu režīmā , tad jūs novērtētu to ko sasniedza Aleksejs Saramotins !!!
Nobrauciet kaut vai kilometru pa bruģi maksimālā ātrumā !!! un kas no jums paliks pāri pēc tā ???
A te veči vālē 250km un no tiem gandrīz 60km bruģis !!!
Un ne jau tik akurāts un gluds kā Vecrīgā !!!
Un ne jau ar kalnu veļukiem, bet ar šosejniekiem !!!
c'est magnifique !!!