Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

''Fēnikss'' pieviec ''Lāčus'' un iekļūst Latvijas čempionāta pusfinālā

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

''Fēnikss'' pieviec ''Lāčus'' un iekļūst Latvijas čempionāta pusfinālā
Foto: Valmieras ''Fēnikss''

2021. gada Latvijas čempionāta regbijā-15 pusfinālā iekļuvusi Valmieras ''Fēnikss'' vienība, kas šodien savā laukumā ar 34:8 (12:5) apspēlēja Rāmavas ''Lāčus''. Pusfinālā ''Fēnikss'' spēkosies pret pamatturnīra uzvarētāju ''Garkalne/Livonia''.

Ceturtdaļfināla uzvarētājs tika noskaidrots vienā mačā. Valmieras ''Fēnikss'' regulāro sezonu noslēdza ceturtajā vietā, bet Rāmavas ''Lāči'' ierindojās piektajā pozīcijā.

Izslēgšanas spēļu pirmais puslaiks izvērtās gana spraigs. Sestajā minūtē mājiniekus ar piezemējumu vadībā izvirzīja Dāvis Bajārs, bet Rāmavas ''Lāči'' puslaika turpinājumā prata atspēlēties - 26. minūtē bumbu aiz ''Fēnikss'' komandas gala līnijas ienesa Toms Brūklis. Tiesa, neizšķirts rezultāts uz tablo gan ilgi nesaglabājās, jo vien divas minūtes vēlāk vadības grožus valmieriešiem atjaunoja Kristaps Bērze, gūstot piezemējumu, pēc kā precīzu realizāciju izpildīja Dāvis Bajārs.

Otrā puslaika ievadā ''Lāči'' parūpējās par intrigas saglabāšanu - 54. minūtē Jānis Pelēcis viesu rēķinam pievienoja trīs punktus ar precīzu soda sitienu, pietuvojot Rāmavas komandu līdz četru punktu atstatumam. 61. minūtē Valmieras ''Fēnikss'' komandai gan izdevās pārsvaru palielināt, bumbu piezemējot Edijam Vinteram un realizāciju trāpot Dāvim Bajāram. Dažas minūtes vēlāk soda sitienu trāpīja arī mājinieki, kad precīzi sita Dāvis Bajārs, bet mača noslēdzošajās desmit minūtēs izdevās savu pārsvaru nostiprināt ar diviem piezemējumiem un vienu realizāciju - pa pieciem punktiem Mārtiņam Zvirbulim un Jānim Kreitūzim, bet realizācijas sitiens Dāvja Bajāra kontā.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar piezemējumu, trīs realizācijām un soda sitienu jeb 14 punktiem bija Dāvis Bajārs, bet pa reizei bumbu piezemēja Kristaps Bērze, Edijs Vinters, Mārtiņš Zvirbulis un Jānis Kreitūzis. ''Lāču'' vienībā piezemējums jeb pieci punkti Tomam Brūklim, savukārt trīs punkti ar soda sitienu Jānim Pelēcim.

Par mača labākajiem spēlētājiem tika atzīti Jānis Kaucis no Valmieras ''Fēnikss'' un Jānis Pelēcis no Rāmavas ''Lāčiem''.

Valmieras ''Fēnikss'' pusfinālā spēlēs pret ''Garkalne/Livonia'', kas regulāro sezonu noslēdza pirmajā vietā. Savukārt otrā pusfinālā pašreizējā čempione ''Ķekava/Miesnieki'' sacentīsies pret ''Eži/EK Sistēmas'' regbistiem.

Izmantotie resursi:
Latvijas Regbija Federācija