Regbija grandi sāks cīņas PK izslēgšanas mačos
Rītdien ar Anglijas un Austrālijas regbija izlašu cīņu tiks dots starts 2019. gada Pasaules kausa finālturnīra izslēgšanas mačiem, kuri sākas ar ceturtdaļfināla fāzi.
Iepriekšējā nedēļas nogalē, pēc dramatiskā Japānas un Skotijas izlašu mača, noskaidrojās visas astoņas izlases, kas turpinās cīņu par Viljama Veba Elisa balvu. Savukārt šajā nedēļas nogalē visas šīs astoņas komandas, sadalītas četros pāros, aizvadīs pirmo izslēgšanas maču kārtu.
Anglija - Austrālija
Sestdienā, 19. oktobrī, maču dienu ievadīs Anglijas un Austrālijas izlašu cīņa. Jāsaka, ka abām izlasēm grupu turnīrs vairāk radīja jautājumus nekā sniedza atbildes. Anglija savus mačus, lai arī uzvarēja visās cīņās, kurās devās laukumā, aizvadīja smagnēji un mocījās ar Tongas izlasi, pret amerikāņiem spēles pēdējās minūtēs nodemonstrēja pārāk lielu bravūru un zaudēja punktus, lai gan varēja tikt pie "sausās uzvaras", bet spēlē pret Argentīnu viņi, pēc nospēlētas ceturtdaļas, sāka spēlēt vairākumā, jo sarkano kartīti saņēma Tomass Lavanīni, bet mačs pret Franciju, supertaifūna "Hagibis" dēļ, tika atcelts, tāpēc par Edija Džonsa vīru varējumu nevar spriest pilnvērtīgi.
Austrālija savukārt turnīru sāka ar līdzīgu mocīšanos pret Klusā okeāna salinieku komandu, viņu gadījumā – Fidži, tad, pēc neizteiksmīga pirmā puslaika, mēģināja saglābt spēli pret Velsu, bet viņiem tas neizdevās, bet mači pret Urugvaju un Gruziju īsti nav tas līmenis pēc kura spriest par favorītu spēku.
Šo spēli noteikti var saukt arī par principiālu, jo Edija Džonsa vadībā angļi vēl ne reizi nav piekāpušies Maikla Čeikas vadītajai Austrālijas komandai, turklāt, iepriekšējais zaudējums tika piedzīvots 2015. gada Pasaules kausā, kas liedza Anglijas komanda cīnīties izslēgšanas mačos.
Austrālietis Džonss pa četriem gadiem ir izveidojis patiesi spēcīgu izlasi, kurai kopumā izteikti vājo posmu teju nemaz nav un tāpēc nemaz tik liels pārsteigums nebija, ka uz izšķirošo maču vieta pamatsastāvā neatradās Džordžam Fordam un Džo Mārleram, kamēr Čeika, labi saprotot, ka spēlētāju kvalitātes ziņā viņam nav iespēju konkurēt ar angļiem, izcēlās ar riskantu soli, pret Manu Tuilagi, kurš ir viens no redzamākajiem un labākajiem spēlētājiem šī PK modela Anglijas izlasē, noliekot spēlēt padsmitgadnieku Džordanu Petaju.
Protams, ka par šī mača favorītiem ir jāsauc Anglija, taču austrālieši pret saviem senajiem pretiniekiem var mēģināt izpildīt nestandarta soļus, kas varētu pārsteigt angļus. Tiesa, bez disciplinētas spēles visā mača garumā austrāliešiem, kuri ir dalītā otrajā vietā pēc nopelnītajām dzeltenajām kartītēm šajā Pasaules kausā, īsti daudz cerību uz panākumu nebūs.
Jaunzēlande – Īrija
Otrajā sestdienas cīņā tiksies vēl divi regbija pasaules grandi – Pasaules ranga līderi Jaunzēlandes regbisti un Īrijas komanda, kas uz PK devās kā planētas labākā komanda.
Šāds ceturtdaļfināla pāris bija iespējams tikai tāpēc, ka Īrija daudziem par pārsteigumu piekāpās šī PK rīkotājvalsts izlasei un A apakšgrupā finišēja otrajā vietā. Jāsaka, ka grupu turnīrs kopumā īriem nebija slikts, taču par vieglu to nenosauksi, jo pirmajā cīņā viņi nodemonstrēja lielisku spēli pret skotiem un atstāja savu ieskaites zonu neskartu, taču pret Krieviju īriem vajadzēja pamatīgi pasvīst, lai iegūtu piecus punktus, bet Samoa, kas šo turnīru aizvadīja ļoti nedisciplinēti, tika sagrauta pārliecinošāk.
Jaunzēlandei turnīra kalendārs bija līdzīgs, jo jau pirmajā mačā bija jātiekas ar DĀR, kas ir viena no pretendentēm uz uzvaru finālā, bet atlikušajās cīņās pretinieki bija no sērijas "obligāti apspēlējamie". Nevar teikt, ka "All Blacks" pirmo spēli aizvadīja kaut kādā dominējošā stilā, taču savu panāca, uzvarot ar 23:13, bet Kanāda un Namībija, lai gan pret otrajiem jaunzēlandieši aizvadīja šokējoši vāju puslaiku, nebija komandas, kas radītu lielas problēmas. Savukārt spēli pret Itāliju, jau pieminētā supertaifūna dēļ, atcēla.
Ne īru treneris Džo Šmits, kurš gan pats ir Jaunzēlandietis, ne arī Stīvs Hansens, lielus pārsteigumus izlašu sastāvos nebija sagatavojuši, bet daudziem regbija līdzjutējiem liekas, ka šis nu noteikti nebūs tas gads, kad īru "ceturtdaļfinālu lāsts" (kopumā spēcīgā izlase vēl nekad nav tikusi līdz PK pusfinālam) šogad tiks lauzts.
Protams, ka "All Blacks" izredzes uzvarēt, vismaz "uz papīra", ir lielākas, taču nevar aizmirst, bet abas izlases to noteikti nav aizmirsušas, ka īri ir vienīgā ārpus Regbija čempionāta spēlējošā komanda, kas šajā četrgades ciklā, divreiz ir pārspējusi Jaunzēlandi – 2016. gadā to paveicot Čikāgā, bet pirms gada jau savās mājās, Dublinā (vēl divi panākumi ir Austrālijai).
Abas rītdienas cīņas Pasaules kausa izcīņas ietvaros būs interesantas arī vēl kāda apstākļa dēļ, proti, šo spēļu uzvarētāji pusfinālā tiksies savā starpā, tādējādi pastāv iespēja, ka jau pēc nedēļas savstarpējā mačā tiksies Anglijas un Jaunzēlandes komandas, kuras daudzi redzēja cīnamies turnīra finālā.
2019. gada Pasaules kauss regbijā, ceturtdaļfināli
Datums | Mājnieki | Viesi | Laiks |
---|---|---|---|
19.10. | Anglija | Austrālija | 10:15 |
Jaunzēlande | Īrija | 13:15 | |
20.10. | Velsa | Francija | 10:15 |
DĀR | Japāna | 13:15 |
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+5 [+] [-]
p.s. ja pa tēmu, tad par Austrāliju un Īriju rītdien, parīt par Velsu un Japānu. neprasiet kāpēc. vienkārši tā vēlos
[+] [-]
[+] [-]
Tač, man nav grūti, ja jau tāda akūta beisbola mīlestība - šonakt, ļoti iespējams, Hjūstona samizos "Yankees" un tiks MLB finālā, tb Pasaules sērijā, kur šamos gaida Vašingtona.
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
Precīzi nepateikšu cik tagad ir, taču izlases kapteinis Rorijs Bests ir tieši no Ziemeļīrijas.
[+] [-]
+1 [+] [-]
Popularitāte - viņi atbalsta Īriju. Nav tā, ka boikotētu šo izlasi vai kā. Pilnīgi normālas izlases-fanu attiecības.
[+] [-]
nez, vēl ir kādi sporta veidi Z-īrijā, kas atrodas Īrijas pakļautībā, nevis savas Z-īrijas federācijas vai Lielbritānijas pakļautībā? baigā putra šiem tur ir
[+] [-]
-2 [+] [-]
Un par Franciju, Japānu parīt.
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]