Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Dambretes lielmeistars: "Bez fiziskā ilgi nenosēdēsi, pievelkos vismaz 10 reizes"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Dambretes lielmeistars: "Bez fiziskā ilgi nenosēdēsi, pievelkos vismaz 10 reizes"
Andrejs Vaļjuks. Foto: Tamāra Hamiceviča, minsknews.by

2020. gada sākumā baltkrievs Andrejs Vaļjuks kļuva par pasaules ranga līderi 64 lauciņu dambretē. Sportists norāda, ka arī šajā sporta veidā ir vajadzīga fiziskā sagatavotība.

2019. gada pasaules čempionāta Andrejs Vaļjuks izcīnīja bronzas godalgu, bet viņa dēls Vladislavs nopelnīja sudrabu. "Dambretē tas ir unikāls gadījums, kad dēls un tēvs kāpj un pjedestāla pasaules čempionātā," informē Andrejs. 64 lauciņu dambretē pasaules rangs tiek atjaunots reizi gadā, un 1. janvārī vairākkārtējais PČ zelta medaļnieks kļuva par pasaules reitinga līderi.

Gada laikā Andrejs Vaļjuks aizvada piecus sešus turnīrus, sanāk apmēram 100 partijas un 60 spēļu dienas. Pasaules čempionātā jāspēlē 50-60 stundas desmit dienu laikā, tā ir liela slodze. Lielākajai daļai cilvēku dambrete nesaistās ar fiziskās sagatavotības nepieciešamību, taču realitāte ir cita.

"Pasaules čempionātā spēlētāji pie galda pavada 5-6 stundas. Bez fiziskās sagatavotības tik ilgi nenosēdēsi. Pie mums kādi skrien, lec, brauc ar velosipēdu vai spēlē futbolu. Es mājās regulāri aizvadu fiziskos treniņus, esmu lejuplādējis speciālu aplikāciju telefonā. Agrāk man patika skriešana, pēc tam spēlēju galda tenisu, tagad esmu pārgājis uz peldēšanu. Pievelkos vismaz 10 reizes. Lūk, dēla piemērs: 12 gadu vecumā viņš pievilkās vienu reizi, pēcāk mājās pielikām horizontālu stieni un izveidojām treniņu sistēmu, tagad viņš pievelkas 20 reizes," atklāj Andrejs Vaļjuks.

Koronavīrusa pandēmijas laikā dambretistiem ir iespēja spēlēt interneta tiešsaistē, tomēr labāk būtu parastajā režīmā.

Izmantotie resursi:
minsknews.by