Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Dambretes titulmača laikā no galdiņa tiek novākts Krievijas karogs

Rolands Eliņš

Dambretes titulmača laikā no galdiņa tiek novākts Krievijas karogs
Foto: Polijas Dambretes asociācija

Polijā risinās mačs par čempiones titulu dambretē, par ko sacenšas Krievijas spēlētāja Tamāra Tansikužina un poliete Natālija Sadovska. Vairāku dienu garajā cīņā par titulu īpašs notikums tika pieredzēts vakar, kad turnīra organizatori spēles laikā no galdiņa noņēma Krievijas karogu, vēlāk to skaidrojot ar starptautiskajiem noteikumiem.

Pēc pirmajām trim sacensību dienām titula kandidāte Natālija Sadovska atradās vadībā ar 20:16, un viņas pretiniece Tamāra Tansikužina ceturtajā sacensību rūpīgi koncentrējās spēlei līdz brīdim, kad pie galdiņa spēles vidū pienāca viens no sacensību organizatoriem un noņēma no galdiņa uzlīmi ar Krievijas karogu blakus Tansikužinas vārdam, kā arī noņēma statīvu ar Krievijas karogu no galdiņa, atstājot tikai Polijas karogu. Krievijas dambretiste par notikušo bija acīmredzami pārsteigta, taču turpināja spēli, tiesa, nonākot vēl lielākos iedzinējos (16:32 pēc ceturtās dienas).

Šis notikums sacēlis pamatīgu vētru Krievijas sporta medijos un ne tikai tajos – arī Kremlis to pieminējis oficiālā paziņojumā medijiem, nosaucot to par nepatīkamu atgadījumu. "Protams, domāju, ka mūsu sportiste lielā mērā piedzīvoja zaudējumu spēlē tieši šī notikuma dēļ," norādījis Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Pieskovs.

Spēles organizētāji Polijā tikmēr atvainojušies Tansikužinai un Krievijas pusei, reizē paskaidrojot, ka rīkojums par Krievijas valsts simbolikas aizvākšanu no sacensībām ticis saņemts no Polijas vadošajām sporta iestādēm, kuras aicinājušas ievērot Krievijas noteiktās starptautiskās sankcijas sportā. Krievija par sistemātiskiem antidopinga programmas pārkāpumiem šobrīd ir diskvalificēta no pasaules čempionāta līmeņa sacensībām.

"Saņēmu zvanu, kurā man tika norādīts, ka Krievijas karogs no galdiņa un TV kameru redzesloka jānovāc," situāciju skaidroja Jaceks Pavļickis, mača sekretārs. "Nezinu, kā reaģēs Tamāra, taču man tas bija jāizdara. Uzskatu, ka Polijas šeit neizdarīja neko sliktu, mēs vispār izdarījām vēl vairāk nekā vajadzēja. Pasaules dambretes federācija noignorēja starptautiskās sankcijas Krievijas sakarā, un, ja mēs vispār neko nebūtu darījuši, visa federācija riskētu ar izslēgšanu no Starptautiskās Antidopinga aģentūras."

Jāuzsver, ka pirmajās trīs sacensību dienās Krievijas karogs blakus Tansikužinai nevienam netraucēja un atradās visu laiku.

Izmantotie resursi:
https://www.championat.com/other/ne...

  +3 [+] [-]

, 2021-04-28 16:06, pirms 3 mēnešiem
LOL

     [+] [-]

, 2021-04-28 16:12, pirms 3 mēnešiem
Es pamanīju, ka viņas sēž bez maskām, 30 cm viena no otras sejas, un nekas. Laikam vai nu pārslimojušas, vai vakcinētas.

  +3 [+] [-]

, 2021-04-28 17:38, pirms 3 mēnešiem
vai dieniņ Skudriniek, nu tev tik ļoti skauž laikam, ka tev pilnīgi vajadzēja savu vafeļnīcu atvērt un norādīt uz acīmredzamo.

     [+] [-]

, 2021-04-28 17:57, pirms 3 mēnešiem
Skaisti visur pazemo izredzētās nācijas iedzīvotājus.
Ienaidnieks šiem nesnauž - pat karogus ņem nost. Tauta savelkās dūrē ap viedo līderi vlaģiku vlaģimirioviču kā tādi mocekļi cīnās pret visu pasauli.

  +1 [+] [-]

, 2021-04-28 19:00, pirms 3 mēnešiem
It kā jau viss pareizi, dopinga kontrole arī uz dambreti attiecas, bet izklausās vienalga rēcīgi...
Slēpts komentārs: andres
Slēpts komentārs: Vitinka

  -3 [+] [-]

, 2021-04-29 11:49, pirms 3 mēnešiem
Ejat visi d!rst, varat dariit, ko gribat, bet speeles laikaa - nu NEE! Nav sportiski. Pirms/peec tam noskaidrojat visu.

  +2 [+] [-]

, 2021-04-29 13:36, pirms 3 mēnešiem
Apsveicu! Nepietiek ar Fošberjiem un citiem brīnumiem. Nu esam ķērušies klāt krievu uzvārdiem. Kāds vēl nafig Pieskovs.

     [+] [-]

, 2021-04-30 11:50, pirms 3 mēnešiem
Skudriniekss rakstīja: Es pamanīju, ka viņas sēž bez maskām, 30 cm viena no otras sejas, un nekas. Laikam vai nu pārslimojušas, vai vakcinētas.
Vaui ari testetas un negativas?

  +3 [+] [-]

, 2021-04-30 12:29, pirms 3 mēnešiem
gomesh rakstīja: Apsveicu! Nepietiek ar Fošberjiem un citiem brīnumiem. Nu esam ķērušies klāt krievu uzvārdiem. Kāds vēl nafig Pieskovs.
Ja ķeras klāt zviedru uzvārdiem, tad kāpēc ne krievu? Krievu pat tā atšķirība starp rakstīto un izrunāto ir lielāka. Piemēram Putins, izrunā taču Puķin. . . .tādu piemēru daudz! Tretjaks- Treķjak Judins- Juģin . .u.t.t.

     [+] [-]

, 2021-05-02 09:19, pirms 3 mēnešiem
gomesh rakstīja: Apsveicu! Nepietiek ar Fošberjiem un citiem brīnumiem. Nu esam ķērušies klāt krievu uzvārdiem. Kāds vēl nafig Pieskovs.
Būtu rakstījis Suveizda, būtu Smiltēns.

     [+] [-]

, 2021-05-03 06:06, pirms 3 mēnešiem
Kāpēc vispār to krievu karogu uzlika? Organizatori stulbeņi!

     [+] [-]

, 2021-05-03 07:09, pirms 3 mēnešiem
elements rakstīja: It kā jau viss pareizi, dopinga kontrole arī uz dambreti attiecas, bet izklausās vienalga rēcīgi...
Nekādos čempionātos nevar būt Krievijas karogs, kaut vai tas būtu par skaļāko pirdienu. F-1 pat piekasījās pat par Haas krāsojumu, bet tur laikam nekas nesanāca, jo F-1 bosiem nebija iebildumu, tikai Mezepinam noņēma krievu karodziņu.
Brīžiem dažas labas idejas kļūst par ideotismu un apsmieklu.