Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:372, Did:0, useCase: 0

Japānas peldētājai 2019. gadā konstatēja vēzi. Šodien viņa kvalificējās OS

Rolands Eliņš

Japānas peldētājai 2019. gadā konstatēja vēzi. Šodien viņa kvalificējās OS
Rikako Ikē. Foto: Reuters/Scanpix

20 gadus vecā Japānas peldētāja Rikako Ikē šodien savas valsts čempionātā 100m distanci tauriņstilā veica 57.77 sekundēs, izpildot olimpisko spēļu normatīvu, lai varētu pārstāvēt savu valsti kompleksajā stafetē. Ikē to paveikusi pēc ļoti smagas slimības pārciešanas un tikai nesen atgriežoties sportā.

Rikako Ikē sevi Japānā iepriekš pieteica kā nākamo lielo sporta zvaigzni. Japānai peldēšanas sportā ir plašas tradīcijas, šī valsts pasaules čempionātos izcīnījusi 12 zelta medaļas un olimpiskajās spēlēs guvusi 22 zelta medaļas, kas ļauj atrasties starp sporta veida desmit vadošajām valstīm.

Ikē jau 15 gadu vecumā kļuva par divkārtēju pasaules čempioni junioriem, bet 16 gadu vecumā ieguva trīs pasaules čempionāta bronzas medaļas. Ikē 16 gadu vecumā piedalījās Rio olimpiskajās spēlēs, kur ieņēma sesto vietu 100m tauriņstilā, bet pēc diviem gadiem Āzijas spēlēs viņa kļuva par pirmo peldētāju, kura ieguvusi sešas zelta medaļas vienās spēlēs, kā arī par pirmo sievieti, kas atzīta par Āzijas spēļu MVP.

Ikē spožo karjeru pārtrauca slikta pašsajūta 2019. gada sākumā treniņnometnē Austrālijā. Viņai pēc tam Japānā tika konstatēta leikēmija jeb asins vēzis, dzīvībai bīstama slimība, kas lika pārtraukt profesionālās sportistes karjeru.

Taču viņai izdevās slimību pārvarēt un pēc vairāk nekā gada ilga pārtraukuma atgriezties peldēšanā. Viņa gan iepriekš Japānas medijiem bija norādījusi, ka reāli necer uz iespēju kvalificēties Tokijas OS loģisku iemeslu dēļ, taču tēmē uz labāku sagatavošanos 2024. gada olimpiskajām spēlēm. Viņa gan tāpat piedalījās Japānas čempionātā, kas kalpoja arī kā OS ceļazīmju sadalīšanas turnīrs.

100m distanci tauriņstilā Ikē veica 57.77 sekundēs, vairāk nekā pusotru sekundi atpaliekot no sava personīgā rekorda, ko uzstādīja 18 gadu vecumā. Taču, kad viņa saprata, ka arī šis laiks ļauj kvalificēties olimpiskajām spēlēm (stafetei, nevis individuāli), viņa Tokijas Peldēšanas centrā ļāvās emocijām un asarām.

"Nespēju izteikt, cik priecīga šobrīd jūtos," joprojām raudot, medijiem pēc sacensībām teica Ikē. "Tobrīd atcerējos visu iepriekš pārciesto, lai nonāktu šeit. Pēc pusfināliem man likās, ka ne tuvu nevarēšu nopeldēt tā, lai varētu kvalificēties OS. Es jutos daudz sliktāk nekā pirms pieciem gadiem, kad piedalījos savā pirmajā OS atlasē, man likās, ka es tagad ilgu laiku nevarēšu neko uzvarēt. Taču tagad es jūtu, ka pat ja ceļā ir sāpes un ciešanas, ar smagu darbu vienmēr var panākt lielisku atalgojumu tam visam."

Ikē kvalificēšanās olimpiskajām spēlēm vēl jo īpašāku padara tas, ka tās notiks viņas dzimtenē, Japānas galvaspilsētā Tokijā.

Izmantotie resursi:
https://www.olympicchannel.com/en/s...
https://www.wftv.com/sports/rikako-...

     [+] [-]

, 2021-04-04 19:14, pirms 3 nedēļām
Malacis