Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

Debiju paralimpiskajās spēlēs Latvijas ratiņkērlingisti noslēdz 9.vietā

Linda Mangale
Linda Mangale

Debiju paralimpiskajās spēlēs Latvijas ratiņkērlingisti noslēdz 9.vietā
Poļina Rožkova, Vangs Haitao
Foto: Ansis Ventiņš

Šodien, 10.martā, Latvijas izlase noslēdza dalību Pekinas Ziemas paralimpisko spēļu ratiņkērlinga turnīrā. Pēdējā pamatturnīra spēlē viņiem pretim stājās spēcīgā Ķīna. Mājinieki jau no paša spēle sākuma rādīja skaistu spēli, liekot mūsējiem piekāpties sešos endos ar 2:9. Līdz ar to Latvijas izlases izcīnītās četras uzvaras pamatturnīrā viņus šajā turnīrā ierindo 9.vietā.

1.ends – Latvijas izlase uz šo spēli tikai nedaudz pamainīja spēlētāju izkārtojumu. Skipa pozīcijā atpakaļ ir Poļina Rožkova, kura metīs kā trešā, bet enda pēdējie divi akmeņi būs Sergejam Djačenko. Tomēr kā visās iepriekšējās spēlēs pirmos akmeņus met Ojārs Briedis, savu pirmo šīs spēles akmeni iemetot ļoti tuvu mājas centrā. Enda turpinājumā abas komandas spēlē aizsardzības spēli, izsitot viena otras akmeņus. Līdz māja ir tukša un abas komandas uzmet pa sargam. Ķīnieši mūsu uzliktos sargus sit ārā no spēles, līdz ķīnieši kļūdās pirms mūsu pēdējiem diviem akmeņiem. Sergejs Djačenko iemet savu pirmo akmeni tieši mājas centrā un otru virs tā mājas priekšā, kas palīdz nozagt pirmo punktu.

2.ends – Pēc Brieža uzliktā sarga, ķīnieši savu pirmo akmeni liek aiz šī sarga, kas nonāk nedaudz aiz centra līnijas. Briedis pieliek savu tam klāt labākā pozīcijā, to pašu atkārto ķīnieši. Pretinieki pēc vairākiem metieniem vairs nesit ārā sargus, bet ieliek mājā vēl vienu akmeni tuvāk centram. Pēc vairākām kļūdām abu komandu izpildījumā tā arī paliek +2 Ķīnas izlasei (2:1).

3.ends –Pēc pretinieku iemestā akmeņa mājas centrā, Briedis izsit to ārā no spēles. Brieža otrais metiens nonāk sānu sarga pozīcijā, uz ko ķīnieši atbild ar savu akmeni otrā mājas malā. Līdz pēdējiem diviem akmeņiem situācija izmainījusies tikai sargu zonā, kur atrodas daudz akmeņu. Ķīnieši ar pirmo skipa akmeni iemet mājā, bet tas ir atvērts. Pēc Djačenko kļūdas ķīniešiem jau +3. Tikai pēc mērīšanas noskaidrojās, ka nedaudz tuvāk centram ir Ķīnas akmens, ļaujot viņiem nozagt un izvirzīties vadībā ar 3:1.

4.ends – Ķīnas pirmā spēlētāja abus savus akmeņus iemet mājā, tomēr tie aizslīd aiz centra līnijas. Tikmēr Briedis uzliek divus sargus. Tupinājumā abas komandas cenšas iekarot mājas centru, līdz Ķīnas trešais spēlētājs rada viņiem +3. Latvijas izlasei nākas dzīties pakaļ pretinieku akmeņiem, lai atkal nezaudētu punktus. Sarežģīts pēdējais metiens mums neizdodas un pretinieki nozog trīs punktus (1:6).

5.ends – Šis ends iesācies līdzīgi kā iepriekšējais, tik Briedim savu otro iemetot tuvāk mājas centram kā tajā esošie divi pretinieku akmeņi. Ķīniešiem izdodas lielisks “take out” metiens un pēc mūsu kļūdas viņi jau sakrājuši četrus akmeņus mājā. Pēc vairākiem akmeņiem Rožkova izpilda skaistu “take out” metienu, ar mesto akmeni parullējot zem Ķīnas uzliktā sarga. Tikmēr Ķīnas skips atbild ar tik pat lielisku metienu, caur savu sargu izsitot mūsu akmeni. Djačenko roka tomēr nenodreb un ar pēdējo akmeni izcīna Latvijai punktu (2:6).

6.ends – Pēc diviem izmestiem akmeņiem cauri mājai Ķīnas izlase sāk mūsu centra sargu izsišanu. Rožkovas neuzmestais akmens sarga pozīcijā neko daudz neietekmē, jo kļūdās arī pretinieks. Djačenko provocē pretinieku un aizmet daļēji aiz centra sarga, bet tas netraucē pretinieku skipam precīzi to izsist. Līdzīgi arī pēdējo Djačenko iemet tuvu centram un mazliet atvērtu. Arī šis tiek izsist un Ķīnas trīs punkti (9:2) liek mūsu izlasei paspiest rokas un noslēgt šo turnīru ar zaudējumu

Latvijas izlases trenera Riharda Jeskes komentārs Latvijas Radio pēc spēles ar Ķīnu:
“Spēcīgs pretinieks. Ļoti pragmatiski spēlē. Mēs viņus ne reizes neesam vinnējuši. Viņus vinnēt var, jo to ir pierādījušas daudzas komandas, arī tās, kas atrodas šeit.
Kopumā mums ir daudz zaudējumu ar vienu, diviem punktiem pretiniekam, kas ir nomināli vājāks par mums, bet šoreiz atradīsies virs mums, jo kopējais uzvaru un zaudējumu skaits ir vienāds.”

Lai arī mūsu izlasei ar Norvēģiju un Lielbritāniju ir vienāds uzvaru un zaudējumu skaits, tomēr zaudējumi tieši šīm izlasēm ierindo Latvijas ratiņkērlingistus zemāk – 9.vietā. Savukārt kopvērtējuma četras labākās izlases turpinās cīņu par medaļām pusfinālos, kas norisināsies rīt, 11.martā, plkst. 08:35. Vienā no pusfināliem sacentīsies Ķīna ar Kanādu, bet otrā Slovākija ar Zviedriju. Fināla spēli tiešraidē 12.martā plkst. 08:35 varēs skatīties LTV7 kanālā.

Ratiņkērlinga turnīrā vispirms tiks izspēlēta apļa kārta, aizvadot 10 spēles katrai komandai. Tikai kopvērtējuma četras labākās izlases turpinās cīņu par medaļām pusfinālos, kas norisināsies 11.martā. Vienā no pusfināliem sacentīsies 1. ar 4.vietu, bet otrā 2. ar 3.vietu. Pusfināla uzvarētāji 12.martā noskaidros 2022.gada Ziemas paralimpisko spēļu čempionus, bet zaudētāji nedaudz pēc pusfināla, 11.martā, sava starpā sadalīs bronzas medaļas.

Latvijas izlases sastāvs: Poļina Rožkova (skips), Sergejs Djačenko, Agris Lasmans, Ojārs Briedis, Aleksandrs Dimbovskis, treneri – Arnis Veidemanis, Rihards Jeske, fizioterapeite Signe Rinkule.

Latvijas ratiņkērlinga izlases spēļu rezultāti:

DatumsLaiksPretinieceRezultāts
5.0313:35Dienvidkoreja8:4
6.038:35Kanāda3:10
6.0313:35Slovākija8:4
7.033:35Igaunija5:6
7.038:35Zviedrija9:7
8.033:35Šveice9:7
8.038:35Norvēģija6:8
9.0313:15ASV7:8
10.038:35Lielbritānija4:8
10.0313:35Ķīna2:9

17.kārtas citu spēļu rezultāti:

SpēleRezultāts
Koreja – Zviedrija10:4
Slovākija – Igaunija7:6

Kopvērtējums

VietaValstsSpēlesUzvarasZaudējumiPlay-off
1.Ķīna1082Q
2.Slovākija1073Q
3.Zviedrija1073Q
4.Kanāda1073Q
5.ASV1055
6.Koreja1055
7.Norvēģija1046
8.Lielbritānija1046
9.Latvija1046
10.Igaunija1037
11.Šveice1019

Latvijas Paralimpiskā komiteja pateicas visiem sadarbības partneriem par atbalstu ceļā uz Pekinu. Institucionālajiem partneriem – LR Izglītības un zinātnes ministrijai un AS “Latvijas Valsts Meži”, ģenerālsponsoram “Mēness Aptieka”, atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības un kultūras departamentam, “Venden”, “Lemon Gym”, Sporta Laboratorija, Nike, Sportland, AS “Brīvais vilnis” un SIA “Skrīveru Pārtikas Kombināts”, Latvijas Kērlinga asociācijai.

Online rezultāti: https://worldcurling.org/events/pwg...

  +3 [+] [-]

, 2022-03-10 18:20, pirms gada
Reāli, mūsu skips daudz noraka, ok katrs kļūdās ar metienu, bet no taktikas viedokļa, kā sieviete iespītējās un lika spēlēt nepareizāk.

  +2 [+] [-]

, 2022-03-10 18:54, pirms gada
D-Mob rakstīja: Reāli, mūsu skips daudz noraka, ok katrs kļūdās ar metienu, bet no taktikas viedokļa, kā sieviete iespītējās un lika spēlēt nepareizāk.
Jep! Viņa jau ne tikai šajā spēlē pigorus vārija! Principā zāģīši pret igauņiem un jeņķiem bija izšķiroši!

     [+] [-]

, 2022-03-11 00:06, pirms gada
Vnk. nav saprotams, kā tā Sieviete var komandēt visu komandu. Pa lielam uzskatu, ka 90% spēļu pakāsa tiešu mūsu daiļavas attieksme. Mūžīgais neapmierinātības perēklis. Izbolījusies un ar kaut ko neapmierināta pukstekle. Ja komanda grib rezultātu, tad no viņas ir jātiek vaļā...